Guy Clemens wordt meestal gecast als bijna sukkelige man Anouk zingt voor Dominique CULTUUR 25 ÉÉÉIÉii! lil II iiiiiiiiii Show Entertainment Zangeres Anouk heeft haar vriend Dominique Schemmekes voor zijn verjaardag getrakteerd op een gezongen liefdesver klaring. In het lied, dat ze zelf op Facebook plaatste, zingt ze: 'Dominique, ik ga kapot als ik jou met die andere wijven zie. Wat ze ook beweren, zij zijn het niet. Ik kan niet voor altijd wachten, kom nou alsjeblieft. Zeg me waar we staan Domini que. Kom op nou Dominique'. Of de jarige erg blij is met zijn cadeau, maakt het filmpje niet bekend. Acht mannen en één vrouw. De jaarlijk se zomerkomedie van Theater DeLa- Mar in Amsterdam brengt ze 25 jaar na hun afstuderen weer bij elkaar in Terug naar toen. Dat resulteert in een nacht die niemand snel zal vergeten. Guy Clemens speelt één van de studenten. „Op mijn 17e heb ik meegedaan aan een voorstelling van het Onaf hankelijk Toneel. Dat was niet pro fessioneel, maar toen kwam ik voor het eerst in aanraking met een echt gezelschap. Ik zag dat het leven van een acteur anders was dan ik me had voorgesteld. Waar ik eerst naar opkeek, doe ik nu zelf." „Ja. Als je een toervoorstelling 'Ik zag dat het leven van een acteur anders was dan ik me had voorgesteld' doet, ben je het grootste gedeelte aan het reizen. Het effectieve spe len is maar anderhalf tot twee uur. De toneelschool was erg leuk, omdat je daar tijd en ruimte kreeg om alleen maar met toneelspelen bezig te zijn. Als het vervolgens je vak is, moet je je ook bezighouden met allerlei dingen daaromheen." „Het is een beetje raar gegaan: ik moest kiezen. Die jeugdtheater- school was op zaterdag, maar ik voetbalde ook fanatiek op zater dag. Dat voetballen heb ik opgege ven. Ik vraag me wel eens af: waar om eigenlijk? Blijkbaar was er iets waarom ik theater leuker vond." „Nee, helemaal niet. Ik heb altijd die rare mix in me gehad van in het middelpunt willen staan en m§i§§§§§§§§§ juist niet. Er zat ook bescheiden heid achter, en onzekerheid. Ik wilde niet constant op de voor grond staan." „Inmiddels wel. Vroeger niet. Ik weet eigenlijk nooit hoe het moet. Nu denk ik: ik begin gewoon. Niet denken aan het resultaat, nee, stap je voor stapje die rol leren. Dat is een prettig besef." „Je word vaak gekozen op wat mensen van je zien. Dan denken ze: dat deed hij heel goed. Die stoe re cowboy hebben ze nog niet van je gezien, dus word je altijd op de een of andere manier voor dezelf de soort rollen gecast." „Ja, er zijn maar een paar acteurs die zeer uiteenlopende rollen mo gen spelen. Ik denk ook wel eens: leuk dat je mij hiervoor hebt be dacht, maar daar moet je eigenlijk die of die voor hebben." „Iedereen heeft een bepaald soort energie. Als je voor een rol bijvoor beeld een springerig typje nodig hebt, ken ik wel acteurs die dat veel beter kunnen dan ik. Ik kan dat wel proberen te doen, maar het gevaar is dan groot dat het ge speeld blijft." „Ik heb tot nu toe de luxe dat ik in beide disciplines werkzaam mag zijn. Maar als je echt interessant theater wilt maken, denk ik dat je tijd nodig hebt. Dat heeft een an der doel dan een voorstelling ma ken die afhankelijk is van een groot publiek." „Daar heb ik niet zo veel last van. Wel van dat reizen, maar dat komt ook doordat ik een gezin heb." „Het is geen ideale combinatie, denk ik." DINSDAG 9 JUNI 2015 Cultuur 'Ik weet eigenlijk nooit hoe het moet' door Tom Keilerhuis Waarom kiest iemand ervoor het to neel op te gaan? Dat leven bleek rauwer dan het ro mantische beeld dat je had? Waarom wilde je zo graag acteur worden? Droomde je van een grootse toneel carrière? WwPsS'lsss CKK>OOcKK>QO foto Daniel Cohen Vind je het leuk om een rol te leren? Waarom word je meestal gecast als gemoedelijke, bijna sukkelige man. Is het moeilijk om van dat imago af te komen? Kan een goede acteur niet elke rol aan? Maakt het uit of je in een vrije pro ductie staat of bij een gesubsidieerd gezelschap? Kun je tegen de sleur van avond aan avond dezelfde voorstelling spelen? Hoe zwaar is het als acteur met een jong gezin? Terug naar toen is vanaf 11 juni te zien in Theater DeLaMar, Amsterdam. Info: www.theaterdelamar.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 25