Nonnen dagen vast in lift Even doorbijten Schitterend Sauerland Hollandse aardbei Niet iedereen blij met plannen haven Breskens Vrees inzet bacterie als wapen De Amerikaanse overheid gaat Nederlands bloed gebruiken om een medicijn te ontwikkelen. In Hart Ziel Verrot goed Voedsel fermenteren is hip en gezond -EESESl Pagina Zeeland 2 en 3: - Even pijn voor een betere A58 'We kiezen "jw bewust voor jij| de korte klap. I Dat geeft even overlast, maar dan is men er maar van af.' ROME. Twee kloosterzusters heb ben van vrijdagmiddag tot en met gisterochtend zonder eten en drinken vastgezeten in een lift in Rome. Hun hulpgeroep werd niet gehoord omdat er ver der niemand in het gebouw was. Ze spraken elkaar moed in door de rozenkrans te bidden. Volgens de krant la Repubbli- ca was de lift door een stroomsto ring uitgevallen. De nonnen van 58 en 68 jaar komen uit Ierland en Nieuw-Zee- land. Een poetsvrouw alarmeer de gisterochtend de hulpdien sten, toen er niet werd gerea geerd op haar aanbellen. Agenten vonden de twee vrou wen, die uitdrogingsverschijnse- len hadden. Ze zijn naar een ziekenhuis ge bracht. Er wordt gesleuteld aan de Zeeuwse snelweg. Het zorgt - voor overlast, maar dat is onver mijdelijk, zegt Rijkswaterstaat. Kras.nl/51801 of bel 0900-96977ocPg OSS/BOSTON. Het Amerikaanse mi nisterie van Defensie ontwikkelt een nieuw vaccin tegen Qjkoorts, met bloed van Nederlandse patiën ten. Vooral inwoners van Noord oost-Brabant, waar in Herpen in 2007 een van de grootste Q_-koorts- uitbraken ter wereld was, worden er bij betrokken. Omdat nergens anders de be smette populatie zo groot is als in Herpen, zijn er statistisch goede conclusies aan te verbinden. Het be drijf Innatoss Laboratories in Oss, dat vorig jaar 1500 mensen uit Her pen op Cf-koorts testte, mag het werk uitvoeren. Het krijgt 1,5 mil joen van de 5,2 miljoen dollar die de Amerikaanse overheid voor het nieuwe vaccin uittrekt. Innatoss gaat patiënten opnieuw benaderen om bloed af te staan, legt woordvoerder Maarten van der Zan den uit. De aangetroffen verschei denheid van afweerreacties in Her pen blijkt van grote wetenschappe lijke waarde. „Veel mensen waren besmet, maar lang niet iedereen is ziek geworden. Sommigen werden juist chronisch ziek, anderen heb ben veel last van bijverschijnselen." De Amerikanen zijn als de dood dat de Coxiella burnetii bacterie, die Q_-koorts veroorzaakt en wordt ge dragen door schapen en geiten, door terroristen als biologisch wa pen wordt ingezet. Dat blijkt uit een artikel van de Amerikaanse mi crobiologen Ruiz en Wolfe in op dracht van het Amerikaanse minis terie van Defensie. Volgens infectieziektenarts Jos van der Sande van de GGD is dat een terechte angst. „Het is een bacte rie die lang overleeft, onder moeilij ke omstandigheden." De bacterie staat daarom op de lijst met biologi sche wapens. Het vormt bovendien een dreiging voor defensiepersoneel in onder meer Irak en Afghanistan: 1,2 procent van de Amerikaanse mi litairen die dienden in Irak liep daar Cf-koorts op. Een Australisch vaccin heeft veel bijwerkingen. „Je moet er jong en fit voor zijn", zegt Alfons Olde Loo- huis, huisarts in Herpen. Inenting van de Nederlandse bevolking met het nieuwe vaccin heeft volgens hem weinig zin. „De bron aanpak ken, de veehouderij, is effectiever." Volgens Innatoss duurt het acht jaar voor het vaccin op de markt is. Grootschalige inenting van de bevolking met het nieuwe vaccin heeft volgens deskundigen weinig zin. www.pzc.nl Editie WALCHEREN DINSDAG 9 juni 2015 4 Vrijwel 257e jaargang nr. 133 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 droog ZEELAND 1 Edwin de Feijter, Rijkswaterstaat foto Johan van der Heijden Autovakantie Duitsland IMhM 1 mi 1 l:J ill I 1 U I Unieke 4-sterren-plus Maritim Hotel Schnitterhof, op een landgoed in Bad Sassendorf Hotel in traditionele, gerestaureerde vakwerkhuizen Inci. ontbijtbuffet, 2 x diner en gebruik binnenzwembad Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds Nieuw vaccin tegen O-koorts door Kirsten Rietbergen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1