'Eenzame' Haase houdt Nederlandse eer hoog Kelderman valt, Bouhanni wint in Dauphiné SPORT 19 Michaëlla Krajicek wint nog wél haar partijen in Rosmalen Het mag zo langzamerhand, of be ter: al heel lang, geen nieuws meer heten: het ooit zo omvangrij ke Nederlandse 'peloton' proften nissers is met de jaren verworden tot een heel klein groepje. Dat ook nog eens veelal achterhoedege vechten voert. Dat werd afgelopen weekeinde nog eens pijnlijk onderstreept tij dens de kwalificatieronden voor Rosmalen: Thiemo de Bakker en Thomas Schoorel haalden het zon dag niet. Max de Vroome, Boy Westerhof en Jelle Seis waren een dag eerder al klaar. Voor het toer nooi in feite goed en wel begon nen was. Nog niet eerder in de 25 voorgaande edities was de Neder landse inbreng zó beperkt. Hoe an ders was het rond de eeuwwisse ling. Jaren aan een stuk bereikten zes, zeven Nederlandse tennissers het hoofdschema op het Autotron. En ze kwamen ver. Wonnen het toernooi, zoals Sjeng Schalken. In de absolute topjaren deden er liefst negen landgenoten mee. Relaxte Haase Dit jaar moet Haase, als nummer 83 van de wereld met een wild card het toernooi binnengeko men, het dus alleen doen. Hij deed het gisteren zonder ook maar een moment serieus in de problemen te komen. Haase oog de relaxed, dat was in de recente geschiedenis nog wel eens anders in Rosmalen. „Soms heb ik meer last van spanning en zenuwen, waardoor ik verkrampter op de baan sta. Maar nu had ik juist enorm veel zin om te spelen", zei hij na zijn soevereine overwin ning. Haase zit goed in zijn vel, is aan een sterke serie bezig - hoewel hij op Roland Garros al in de eerste ronde werd uitgeschakeld door Marin Cilic. Toch begon dit jaar voor Haase begon nog heel be roerd. Het duurde tot half maart voordat hij een ATP-wedstrijd wist te winnen. „Januari was shit, februari goed, maar won ik nog niet", analyseerde hij zijn presta ties. „Vanaf maart begon ik mijn wedstrijden te winnen, pakte een challengertoernooi op gravel (Aix-en-Provence, red.). Dat ver trouwen heb ik hier nu mee naar toe genomen." Breakkans Dat bleek aan het begin van de middag wel op het nog mager be zette centre court. Haase ging in zijn partij tegen Kavcic als een ko meet van start door direct in de eerste game een breakkans te be nutten. Daarna voerde hij de com plete eerste set de regie (6-2), voor al door prima te serveren. In het tweede bedrijf (7-5) werd het een meer gelijk opgaande strijd. Haase kreeg een break te verwerken, maar knokte zich terug met prima aanvallend tennis. „Ik ben blij met de winst en vooral met de manier waarop. Ik ben zelf ook wel verrast dat de overgang van gravel naar gras zo goed is gegaan. Ik snap dit spelle- ROSMALEN. Zo gek vaak wintKrajicek niet meer in een sin glewedstrijd op WTA-niveau. Behal ve in haar 'eigen' Ros malen. Daar, op de plek waar ze vorig jaar nog ten huwelijk werd ge vraagd door haar vriend Martin Emm- rich, lukte het de laat ste jaren vrijwel al tijd om minimaal één ronde te overleven. Zo ook gisteren. Het jonge Franse ten nistalent Oceane Do- din (WTA-133) bleef in twee sets lang bij, maar moest de winst uiteindelijk na ruim een uur spelen aan de 26-jarige Krajicek la ten: 7-5 6-4. De oud-winnares van Rosmalen (2006), te genwoordig de num mer 403 van de we reld, had haar over winning vooral aan een sterke service te danken. Krajicek sloeg liefst zestien aces in de par tij die ze voor het overgrote deel domi neerde. „Ik ben tevre den met hoe ik heb gespeeld, zeker ook gezien de omstandig heden. Er stond nog behoorlijk veel wind", zei Krajicek een uurtje na haar partij. In de tweede rond wacht Krajicek met de Italiaanse Camila Giorgi (WTA-35) een geplaatste speler. „Nu krijg ik weer een keer een kans om me tegen een meisje uit de top 40 van de we reld te meten", glun derde de Nederland se. Ook dat is al even ge leden voor de vrouw die zich tegenwoor dig vooral op het dub belspel richt. 'Ik ben zelf ook wel verrast dat de overgang van gravel naar gras zo goed is gegaan' tje goed en weet wat op deze on dergrond gevraagd wordt." In de tweede ronde treft Haase, waarschijnlijk morgen, de win naar van het Spaanse onderonsje tussen Daniel Gimeno-Traver en Fernando Verdasco. De Nederlan der haalde nog nooit de kwartfina le in Rosmalen. VILLARS-LES-DOMBES. Terwijl de boksende sprinter Nacer Bouhan ni (Cofidis) op het podium de bloemen en zoenen voor zijn meest aansprekende zege van dit seizoen in ontvangst nam, waren de blikken bij de bus van Lotto- Jumbo na afloopt van de tweede Dauphiné-etappe gisteren zorge lijk. Kopman Wilco Kelderman was een van de slachtoffers van de sprinttreinen die zich is stelling probeerden te brengen op de we gen van het natuurreservaat Pare des Oiseaux. Kelderman sloeg op anderhalve kilometer voor de streep tegen de vlakte toen voor hem de Belg Kris Boeckmans neerging en kwam met schaafwonden in zijn gezicht en een pijnlijke pols over de fi nish. Volgens de ploegarts leek de schade mee te vallen en was op het eerste gezicht geen sprake van botbreuken. „De eerste vraag die 'Wilco baalt Hij komt net terug van zijn hoogtestage en wil hier de puntjes op de i zetten' Merijn Zeeman, ploegleider hij zelf stelde was: is het gebroken en moet ik naar het ziekenhuis? Maar het zijn oppervlakkige schaafwonden aan zijn gezicht, pols en schouder aan de rechter kant." Ploegleider Merijn Zeeman voorziet geen problemen voor Kel derman in de ploegentijdrit van vandaag. „Maar Wilco baalt hier van. Hij komt net terug van zijn hoogtestage en wil hier de punt jes op de i zetten. Dan zit je niet te wachten op een valpartij." Bouhanni hield aan zijn sprint zege ook de witte trui voor beste jongere over. Peter Kennaugh (Sky) bleef leider in het klasse ment en de Eritreër Daniel Tekla- haimanot wist ook op dag twee van de Dauphiné de meeste berg punten te verzamelen. Een dag eerder bezorgde hij zijn Zuid-Afri- kaanse ploeg, MTN-Qhubeka, al de eerste trui in de World Tour. Die weelde houdt nog even aan: tot en met woensdag heeft de Dau phiné een bergkoning uit Eritrea. DINSDAG 9 JUNI 2015 door Pim Dikkers ROSMALEN. Hij moest het doen. Voor volk en vaderland de Neder landse eer hoog houden bij de Topshelf Open in Rosmalen. Robin Haase, de enige Oranje-klant in het hoofdschema, slaagde glansrijk. De geboren Hagenaar (28) overleefde gisteren vrij makkelijk de openings ronde op het Autotron door de Slo- veen Blaz Kavcic (ATP-77) te ver slaan: 6-2 7-5. Robin Haase in actie tegen de Sloveen Blaz Kavcic die hij in de eerste ronde in Rosmalen versloeg, foto Koen Suyk/ANP door Pim Dikkers Robin Haase, tennisser door Daan Hakkenberg Nacer Bouhanni, voormalig bokser, sprint naar de winst in de tweede rit van het Criterium du Dauphiné. foto Cor Vos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 19