Doelman Fokkink is opeens een bekende Nederlander: 'Heel apart' Routinier Oranje wil tegen Letland best spelen 16 SPORT Wesley Sneijder ziet zelfs voordelen aan de oefennederlaag tegen de VS voor het Nederlands elftal. Cavaliers trekken stand gelijk in finale Cleveland Cavaliers heeft de twee de wedstrijd in de finale van de play-offs om de titel in de Ameri kaanse basketbalcompetitie (NBA) gewonnen. De ploeg van sterspeler LeBron James versloeg Golden State Warriors met 95-93. Dat gebeurde in de verlenging na dat de bezoekers een voorsprong van elf punten uit handen hadden gegeven. Het eerste duel had Gol den State Warriors in de verlen ging gewonnen. IOC akkoord met massastart Het Internationaal Olympisch Co mité (IOC) is gisteren akkoord ge gaan met de massastart als olym pisch onderdeel. De nieuwe discipline zal op de eerstvolgende Winterspelen, die van 2018 in het Zuid-Koreaanse Pyeongchang, de olympische ou verture beleven. Het is nog onduidelijk welke voor waarden aan de opwaardering van deze schaatswedstrijd, over zes tien ronden, zijn verbonden. De internationale schaatsunie (ISU) zal daarover duidelijkheid moeten verschaffen. Dean Gorré verliest met Suriname Suriname heeft zondag in en te gen Nicaragua (lokale tijd) de eer ste WK-kwalificatiewedstrijd ver loren. De ploeg van bondscoach Dean Gorré, oud-speler van onder meer Feyenoord en Ajax, ging in Managua met 1-0 onderuit. Carlos Chavarria maakte vlak voor de rust het doelpunt. De return in de tweede ronde van de WK-kwalifi- catie van de Concacaf (Noord- en Midden-Amerika en de Caraïben) is op 16 juni in Paramaribo. De Bruyne blijft Robben voor In de jaarlijkse uitverkiezing van de beste speler van de Bundesliga is aanvaller Arjen Robben van Bayern München op de tweede plaats geëindigd. De Nederlandse international kreeg in de traditio nele poll van het vakblad Kicker 23,5 procent van de stemmen van zijn collega's. Robben moest ro yaal voorrang verlenen aan de Bel gische international Kevin De Bruyne, die 52,5 procent van de stemmen ontving. De Duitser Karim Bellarabi van Bayer Leverkusen eindigde met 6,6 procent als derde. Wippert blijft leider in Zuid-Korea Wouter Wippert heeft gisteren zijn lei derstrui in de Ronde van Korea met succes verdedigd. De 24-jari- ge Nederlander ein digde in de tweede etappe op de derde plaats. De winst in de sprint ging naar de Australiër Caleb Ewan. Campbell wil burgemeester Londen worden De Engelse oud-voet baller Sol Campbell (40) wil burgemees ter van Londen wor den. De 73-voudig in ternational stelt zich namens de conserva tieve partij kandidaat om Boris Johnson vol gend jaar op te volgen als eerste burger van de Britse hoofdstad. Relschoppers draaien tweede divisie nek op De terugkeer van Wa- geningen, Veendam, SVV en Haarlem op de Nederlandse vel den blijft eenmalig. De dreiging van nieu we rellen kost de Tweede Divisie de kop. Het project van Leo Oldenburger en Edwin Struis sterft zo een vroege dood. Achteraf, denkt Wesley Sneijder, komt het niet zo slecht uit dat Oranje vrijdag heeft verloren van Amerika. „Was het 4-1 voor ons geworden, dan ga je toch sneller voorbij aan fouten. Dan hadden we het richting Letland te makkelijk opgevat." Nu zal niemand de laatste klus voor de zomervakantie on derschatten. „Nu gaat niemand achteroverleunen en al denken aan Miami, Ibiza of New York." Wesley Sneijder is vandaag ja rig, 31 wordt hij alweer. Maar tijd voor taart en slingers zal er am per zijn, zegt hij deze maandaga vond aan de rand van het trai ningsveld. „We zitten in de voor bereiding op een heel belangrijke interland." Een Turkse televisie ploeg die is langsgekomen met vragen over Galatasaray en Tur kije krijgt een vriendelijk doch beslist antwoord. „Even geen Tur kije. Een boodschap voor de fans? Zeg maar dat ze zich geen zorgen hoeven maken dat ik blijf. En nu vragen over Oranje graag." Nabespreking De training die hij er net op heeft zitten, startte bijna drie kwartier later dan gepland. Bondscoach Guus Hiddink haal de de nabespreking op de 4-3-oe- fennederlaag tegen Amerika be wust een paar uur naar voren. „De beelden waren duidelijk", zegt Sneijder. „Iedereen heeft nog een keer kunnen zien wat goed ging en wat en fout. Zowel individueel als in teamverband." Het grote verval in de slotfase, het had vooral met 'een stukje be reidheid' te maken, denkt hij zelf. „Vrijdag Letland zat al in het hoofd. Nee, natuurlijk mag dat geen reden zijn en geen excuus. Maar was Amerika een wedstrijd van groot belang geweest, dan gaat het in zo'n slotfase echt wel anders. Dan wordt het bij een 3-1-voorsprong hooguit nog 3-2, maar that's it." Zelf stond Sneij der in die slotfase ook in het veld. Van de bondscoach kreeg hij nog wat minuten in zijn jacht op het recordaantal interlands van Edwin van de Sar. Die 'geste' paste wel in het sfeertje dat Sneij der nu beschrijft. Analist Co Adriaanse stipte zondagavond bij Studio Voetbal fijntjes aan dat Oranje het duel volmaakte met drie nummers 10 op één midden veld, Sneijder, Davy Pröpper en Georginio Wijnaldum. Geen wonder, zei Co, dat de balans dan weg valt. Vastigheid Zelf noemt Sneijder Oranje ook een team dat - in breder perspec tief- vastigheid mist. „Als ik het vergelijk met voorgaande elftal len ontbreekt de zekerheid van een bepaalde basis. Die missen we nu. We hebben tot nu toe veel wisselingen. En te weinig momenten dat je gericht met el kaar kunt werken. Dan kunnen mensen wel denken: het zijn toch de beste voetballers van het land die met elkaar spelen, maar zo simpel is het niet." Aan wijzen naar de bonds coach doet Sneijder niet. „Dat we die vastigheid nog missen wijt ik vooral aan het feit dat je in een seizoen na een WK zit. Kijk ook naar andere landen hoe veel bles sures en wisselingen daar zijn ge weest. Soms zie ik al wat ont staan, laatst in maart bijvoor beeld tegen Spanje. Maar sowieso vind ik altijd: De makkelijkste tijd bij Oranje zijn de weken in aanloop naar een groot toernooi. Dan is iedereen fit, dan werk je dagelijks toe naar één doel en ont staat er als vanzelf één denkwij ze. Zo'n denkwijze, die moet er nu weer komen. Onafhankelijk van of je voor of achter staat in wedstrijden. Onafhankelijk van of Jantje of Pietje of Klaasje Wj 'V#W speelt." Letland-uit wordt een in terland zoals Sneijder er al veel speelde in zijn 11 jaar bij de natio nale ploeg. „Het wordt zo'n wed strijd waarin het helemaal van onszelf afhangt hoe makkelijk of moeilijk het wordt. Thuis won nen we met 6-0 van ze. In een su- peraanvallende opstelling. Ja hoor, zo'n concept met Robin en Klaas-Jan en mij kan nu weer. Geen probleem wat mij betreft." ENSCHEDE. Een telefoontje giste ren aan het begin van de avond met Arjan Fokkink. „Ik zit net in een opname voor SBS6, kun je me over een half uurtje terugbel len", klinkt het aan de andere kant van de lijn. Vanwege het op treden van de 43-jarige keeper af gelopen weekeinde bij Rigters- bleek staat hij volop in de schijn werpers. Q_-Music, nagenoeg alle landelijke voetbalsites, een ware hit op social media, SBS6, uiter aard de regionale kranten en om roepen, Arjan Fokkink is in korte tijd uitgegroeid tot bekende Ne derlander. Aanleiding: z'n optre den afgelopen weekeinde bij Rig- tersbleek. Fokkink had al 18 jaar niet meer in het eerste gekeept, maar werd zondag wel de held bij de club die promoveerde naar de hoofdklasse. In een zenuwslo pende strafschoppenserie met AFC Arnhem stopte hij, na maar liefst 29 benutte penalty's ach ter elkaar, bij een 15-14 stand de inzet van AFC. „Zondagavond 'Ik had nooit kunnen denken dat één wedstrijd zo'n impact zou kunnen hebben' was het nog vrij rustig allemaal, maar vanochtend (gisteren, red.) vanaf ongeveer 9 uur bleef m'n mobiele telefoon maar piepen. De berichtenstroom ging maar door", vertelt Fokkink. „Ik heb de mobiel inmiddels al een keer moeten opladen, haha. Vrienden, bekenden, zelfs oud-klasgenoten feliciteerden me. Heel leuk, maar ook apart om mee te maken. Ik had voor afgelopen weekeinde nooit kunnen denken dat één wedstrijd zo'n impact zou kun nen hebben. Ik werd de held, maar had net zo goed de schle miel kunnen worden als bijvoor beeld de strafschop die ik zelf moest nemen mis was gegaan." Sport BASKETBAL SCHAATSEN VOETBAL VOETBAL WIELRENNEN VOETBAL VOETBAL 'Weer tijd voor door Maarten Wijffels Wesley Sneijder is geconcentreerd UITSLAGEN BASKETBAL Oakland. Finale NBA. Golden State Warriors - Cleveland Cavaliers 93-95 na verlenging. Stand: 1-1 (best-of-se- ven). TENNIS Rosmalen. Topshelf Open. Mannen, eerste ronde: Haase (Ned) - Kavcic (Slv) 6-2 7-5, Pospisil (Can/9) - Matosevic (Aus) 6-3 6-2, Muller (Lux) - llhan (Tur) 6-0 7-5, Copil (Roe) - Nieminen (Fin) 6-3 2-6 6-4. Vrouwen, eerste ronde: Krajicek (Ned) - Do- din (Fra) 7-5 6-4, Vandeweghe (VSt/3) - Mitu (Roe) 7-6 (1) 6-1, Giorgi (lta/5) - Falconi (VSt) 7-5 6-2, Erakovic (NZe) - Witthöft (Dui) 6-4 7-6 (5), Nara (Jap) - Flipkens (Bel) 1-6 7-6 (4) 6-4. VOETBAL Canada. WK vrouwenvoetbal. Groep B: Duitsland - Ivoorkust 10-0. WIELRENNEN Criterium du Dauphiné, UCI WorldTour, tweede etappe Le Bourget-du-Lac - Vil- lars-les-Dombes: 1. Bouhanni (Fra) 173 km in 4.23.46, 2. Dumoulin (Fra), 3. Modolo (Ita), 4. Boasson Hagen (Noo), 5. Tsatevitsj (Rus), 6. Van Cenechten (Bel); 14. Van Winden, 40. Cle ment, 53. Van Emden, 66. Langeveld, 71. Kei zer, 75. Terpstra, 97. Westra, 98. Mollema, 100. Boom, 108. Poels, 111. Tankink, 130. Tim mer 0.28, 142. Van Baarle 1.10, 154. Ligthart, 157. Kelderman 1.44, 165. Bulgac 13.43. Algemeen klassement: 1. Kennaugh (GBr) 7.30.27, 2. Modolo 0.02, 3. Bouhanni, 3. Du moulin 0.06, 5. Boasson Hagen 0.08, 6. Ben- oot (Bel) 0.12; 47. Terpstra, 50. Westra, 57. Boom, 64. Tankink, 71. Mollema, 72. Kelder man, 108. Van Winden 3.00, 110. Clement, 11. Van Emden, 114. Keizer, 139. Poels, 152. Ligthart, 159. Langeveld 11.58, 160. Timmer, 161. Van Baarle, 165. Bulgac 25.41. LeBron James was de held bij de Cleveland Cavaliers, foto EPA door Robin Campmans Arjan Fokkink, 43-jarige doelman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 16