NIEUWS 15 ze een briefje achter waarop ze een smi ley hadden getekend, plus de tekst: 'Een fijne dag verder!' In Amerikaanse media wordt de 'Hollywoodachtige' ontsnapping voort durend vergeleken met de film Shawshank Redemption en de hitserie Prison Break. De ontsnapping moet een lange voorbereiding hebben gevergd. „Het is moeilijk voor te stellen dat ze geen hulp van binnenuit hebben gekregen", aldus Andrew Cuomo, de gouverneur van de staat New York gisteren, doe lend op de hoeveelheid gereedschap die de moordenaars gebruikten bij hun ontsnapping. Gisteren werd duidelijk dat een ge vangenismedewerkster aan de tand wordt gevoeld over de ontsnapping. Mogelijk werd zij ingepalmd door Matt, die bekendstaat als een char meur. Bij het onderzoek gaat ook veel aandacht uit naar een paar bouwbedrij- Tientallen tot de tanden toe bewapende agenten kammen de ene school na de andere, van klaslokaal tot klaslokaal, uit ven die op het gevangenisterrein werk zaam waren. Mogelijk komt daar het ge reedschap vandaan. Autoriteiten hebben een beloning van ïoo.ooo dollar uitgeloofd en roe pen het publiek met klem op de moor denaars absoluut niet te benaderen, mochten ze hen tegen het lijf lopen, maar onmiddellijk alarmnummer 911 te bellen. Gouverneur Cuomo is erop gebrand de voortvluchtigen spoedig in te rekenen. „Ik wil ze dat briefje met die smiley graag teruggeven." Ontsnapping De gevangenen ontkwa men door een pijp waar net een man doorheen kon. Ze lieten een brief je met een smiley ach ter. Boven: de plek waar de twee boven gronds kwamen. Vertel ons waarom jouw vader een paar gratis schoenen verdient en wie weet kun je hem verrassen op Vaderdag met 100 euro shoptegoed van intreza.nl En... hoe langer abonnee, hoe meer kans! De winnaar ontvangt donderdag 18 juni 2015 persoonlijk bericht. Daarnaast ontvangen alle deelnemers direct een leuke korting! teSoed 0 pzc.nl/liefstevader mtreZQ.nl PZC DINSDAG 9 JUNI 2015 na spectaculaire uitbraak foto's Reuters/EPA/Getty Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 15