Kennedylaan kan niet zonder een restaurantje Ontdekkingstocht over fraaie 6 ZEEUWS-VLAANDEREN IVvee kilometer brocantemarkt Zwemmen voor stichting Kadoos Fietstocht door 'Land Cadzand' Benefiet levert drie mille op Het Père-Lachaise van Hulst ligt aan de Clacisweg, in een oase van rust en onttrokken aan het zicht. In de regio De kade langs het kanaal bij Sluis staat zondag weer stampvol met honderden kraampjes. De jaarlijk se brocantemarkt, die er dan ge houden wordt, neemt zo'n twee kilometer in beslag. De organisatie verwacht dat het druk, druk, druk wordt. Sluis heeft op zondagen al nooit te kla gen over bezoek. Morgen worden zelfs dertigdui zend liefhebbers van brocante verwacht. Een echte 'snuister- sfeer' wordt beloofd. Op de markt mogen daarom alleen tweedehandsartikelen en antiek worden verkocht. Om 8.30 uur wordt de brocantemarkt geo pend. Rond 17.00 uur wordt de markt beëindigd. Lezing Kunstkring over Nachtwacht Jacques Hendrix uit Amsterdam is schrijver, maar ook expert op het gebied van de geschiedenis van de Nachtwacht van Rembrandt. Hij verzorgt onder meer Nachtwande lingen door Amsterdam, langs ge bouwen waar de Nachtwacht ooit hing. Hij kan ook boeiend vertel len over wat er met de geschilder de mensen is gebeurd. Op uitnodiging van de Kunst kring Sint Anna ter Muiden ver zorgt Hendrix zondagmiddag een lezing in de Doopsgezinde Kerk in Aardenburg. Aanvang: 15 uur. Tropische sferen in Oud-Terneuzen Bezoekers van het oudste stukje Terneuzen in de binnenstad ko men zaterdag terecht in tropische sferen. De samenwerkende horeca zaken in het gebied halen de tro pen naar het pleintje bij eetcafé De Vliegende Hollander. Vanaf 15.30 uur speelt daar de band Broazinha Kaapverdische muziek. Wie in een rieten rokje komt, wint een leuk prijsje. Mijn dorp, mijn stad Stichting Cadzand Cultureel houdt dinsdag een fietstocht door 'het land van Cadzand'. De omge ving van Cadzand en Retranche- ment wordt aangedaan. Een aantal kenners gaat voorop en vertelt on derweg over de omgeving en de historie. Vertrek is om 9.30 uur bij café In de Buitenlust tegenover de molen in Cadzand. De tocht duurt zo'n 2,5 uur. Meerijden kost 5 eu ro. Daarvoor krijgen deelnemers ook een consumptie. De muzikale benefietavond die dinsdagavond is gehouden in de feesttent van d'Oekse Feesten, heeft bijna drie mille (2951,60 eu ro) opgebracht voor herbouw van de kerk en kerktoren in Hoek. 'd Oekse Feesten gaan vandaag, zater dag, de laatste dag in met onder meer een braderie en zeskamp. De Protestantse gemeente is ook weer actief, onder meer met de verkoop van prij sloten en de pre sentatie van actie-filmpjes. Hier liggen geen wereldbekende beroemdheden begraven zoals op het fameuze kerk hof in Parijs, maar wél zijn de praalgraven te zien van destijds toonaangevende families en machtsbekleders uit Hulst sinds 1870. Tijdens de week van de begraaf plaats hield Landschapsbeheer Zeeland afgelopen week rondlei dingen over de oude begraafplaat sen in Sas van Gent en Hulst. In Hulst zijn dertig personen geko men om naar de uitleg van Mare Buise en Jan de Kort van Heem kundige Kring De Vier Ambach- Maak net mee ten te luisteren. Terwijl vogels kwinkeleren en de zon de grafste nen verwarmt, loopt de groep langs een selectie van grote of bij zondere rustplaatsen. „Deze begraafplaats is in 1870 in gebruik genomen en staat nu onder Monumentenzorg, maar aan onderhoud doen ze verder niets", licht Jan de Kort toe. Het is te zien. Er zijn nog wel nabestaan den die hun familiegraf onderhou den en er bloemen neerzetten, maar veel grafstenen zijn verzakt, gebarsten of gewoon van ellende uit elkaar gevallen. Toch heeft de begraafplaats wel wat. Veel verschillende soorten graven zijn er te vinden. „Bijna al le stenen zijn door Belgische steen houwers gemaakt", vertelt Mare Buise. „Er staan hier grafkelders, tombes en zandgraven. Een zand graf is gewoon een put in de grond met een steen erop." Daarom pleitte hij donderdaga vond in de gemeenteraad nadruk kelijk voor het schrappen van de horecafunctie uit het ontwerp-be- stemmingsplan Kennedylaan- West. Want een mooi winkelcen trum, gratis parkeren en dan ook nog eens een gezellige plek, waar je een kopje koffie met appeltaart kunt verorberen, ja, dat is de go den verzoeken. Dan zie je straks in de 'oude' binnenstad helemaal geen kip meer. Nee, volgens Sips, moet de be zoeker via een aantrekkelijke ver binding langs het Schuttershof (met water erin) naar de Noord straat, de Markt en de omliggende straatjes worden gelokt. In de woorden van Sips: „De auto staat geparkeerd op de Kennedylaan en men struint langs een uitnodigen de route naar de Kop van de Noordstraat voor het verzorgen van de inwendige mens." De overgrote meerderheid van de raad vond echter dat 'onderne mersinitiatieven' niet gedwars boomd moeten worden. Alleen Charles ten Hengel (D66) steunde hem onvoorwaardelijk. Logisch, die is vanaf het begin fel tegen uit breiding van het winkeloppervlak in Terneuzen, zeker gezien de hui dige leegstand. „We hebben twee maal zoveel vierkante meters de tailhandel op duizend inwoners als landelijk gebruikelijk is. Dus Horecagelegenheid in nieuw winkelcentrum houdt bezoekers weg uit de nabijgelegen 'oude' binnenstad moet je als overheid de detailhan del helpen. En hoe doen we dat? We gaan er vierkante meters bij bouwen!" Ten Hengel voorspelde: „Of er komt straks helemaal niets óf er komt een uitgekleed plan." Hij voorzag ook eindeloze juridi sche procedures. De protesten te gen het project (winkels inclusief appartementen) zijn legio. Een rui me raadsmeerderheid keurde het bestemmingsplan desondanks, zonder morren, goed. SLUIS AARDENBURG TERNEUZEN KLOOSTERZANDE In een lange rij staan de deelnemers aan de zwem- vierdaagse in Kloosterzande vrijdagmiddag voor hun wel verdiende loon, een medaille. Wethouder Frank van Driessche helpt badmeester Robert de Goede een handje, want het is druk. „Dit jaar hebben we meer zwemmers dan vorig jaar, 145", vertelt De Goede met een knip oog. „Vorig jaar zaten we op 141." Altijd is er een goed doel aan de zwemvierdaagse verbonden, dit jaar stichting Kadoos. Kinderen uit gezinnen die weinig hebben, krijgen van Kadoos verjaardagsboxen. „Vier keer per maand doen we dat wel", meldt Kadoos-voorzitter Natasja Compiet, „alleen in Oost-Zeeuws- Vlaanderen." Achter haar hangt de opbrengst van de zwemvierdaagse: 1878,97 euro. Wethouder Van Driessche mag het bedrag symbolisch overdragen aan Natasja. „Ik ben er hartstikke blij mee", spreekt ze recht uit het hart. foto Peter Nicolai CADZAND HOEK ZATERDAG 6 JUNI aardenburg Schutterster- rein, 13.00 uur: Schieting voor koningen en keizers Zeeuws-Vlaamse Bond; Café 's-Lands Welvaren, 22.00 uur: Concert Gino The Bulldoze Band; axel Passage, 11.00 uur: Expositie fotoclub Brand punt (ook zondag); BIERVLIET Sportpark, 14.00 uur: Opening ver nieuwd sportpark; CLINGE Zestigvoetkreek, 13.00 uur: Viswedstrijd; Parkeerterrein Clingse bos sen, 10.00 uur: Wandel- dialoog; GRAAUW Galerie Terra Groda, 14.30 - 17.30 uur: Expositie W.0.1 en 2 uit verzameling oud militair Ad Knicknie; heikant Café Du Commer ce, 13.30 uur: Kaarten; Arrows Cycling aan de Vlas straat, 13.00 - 15.00 uur: Vertrek Kristof Goddaert toertocht over 75 en 115 kilometer; hoek Feesttent d'Oekse feesten, vanaf 8.00 uur: wandeltocht, braderie, rommelmarkt, zeskamp en straatanimatie; hulst Festivalterrein Bui tenvest, 11.30 uur Vest- rock; KAPELLEBRUG Kapel van Onze Lieve Vrouw ter Eecken, 14.30 uur: Rozen kransgebed; SAS VAN GENT De Redou te, 10.00 uur: Zomer- markt; sluiskil Pierssenspolder- straat 125, 10.00 uur: Erf fair; terneuzen Portaal van Vlaanderen, 13.30 uur: Rondleiding; De Veste,9.00 uur: Koers- bal; Kinderboerderij, 10.30 uur; Schaapscheerdersfeest; Speeltuin Oranjekwartier, 12.00 uur: Culture Food Truck Festival; Porgy Sr Bess, 21.00 uur: Kabuki /Evelyn's Cradle, rock, local heroes; Bochten Dieke, 10.00 uur: Tuinfeest; De Hoeve, 13.45 uur: Kaar ten; westdorpe Dorpskern, 8.00 uur: Dijkfeesten met onder meer straat- markt, walking football, playback, wielerkoers WAOD; IJZENDIJKE Markt, 10.00 uur: Openluchtconcert leerlingenorkest muziek vereniging Geduld Over wint; ZONDAG 7 JUNI BRESKENS Spuiplein, 10.00 uur: Rommel- en hobbymarkt; CADZAND Dorpskerk, 14.00-17.00 uur: Exposi tie Kunstkring Cadzand; hulst Festivalterrein Bui tenvest, 14.00 uur: Vest- rock junior; Basiliek, 14.30 uur: Toren beklimming; De Putten Croot Eiland, 13.00 uur: Viswedstrijd; kloosterzande Café de Kastanje, 14.00 uur: Kaar ten; koewacht Schutterster- rein, 14.30 uur: Schieting; terneuzen De Veste, 14.00 uur: Inloopzondag; walsoorden 't Schalle- maaj, 15.00 uur: Cultuur podium; WESTDORPE Dorpskern, 10.00 uur: Dijkfeesten met kunstroute op bin nen- en buitenlocaties, concert muziekvereni ging EWB Westdorpe en live muziek. Pompeuze en verzakte zerken door Sophie Stockman door Wout Bareman TERNEUZEN. Het Terneuzense WD-raadslid Jan Sips houdt z'n hart vast. Als het nieuwe winkelcen trum Kennedylaan-west wordt voorzien van een of andere een ho recagelegenheid, dan is de kans klein dat de klant nog behoefte hebben het nabijgelegen stadscen trum te bezoeken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 93