Defensief trio van Hoek is klaargestoomd voor rentree Verstappen wacht moeizame race SPORT 11 Open plek RCS wordt opgevuld door verliezers in nacompetitie Van Drongelen met A-selectie Hamilton snelste in trainingen, Verstappen tiende en zestiende Fitsch bracht donderdag op nieuw een bezoek aan de Bel gische sportarts Kristof Sas, die in het verleden bij Club Brugge en Anderlecht werkte. Nadat Fitsch een injectie in zijn voet had gekre gen werd hem verteld dat hij van daag kan spelen. Hetzelfde geldt voor Giovanni Siereveld, die na een hamstringblessure intensief werd behandeld door Thijs Sche- pens, de fysiotherapeut van Hoek. Verhoene: „Gio is donderdag uit gebreid getest en dat ging goed." Gert-Jan van Leiden, die on langs tegen HHC Hardenberg een knieblessure opliep, werd door An ton Engels behandeld en kreeg eveneens groen licht. „Het is goed dat die jongens er weer bij zijn. Hoe ik het elftal precies in ga rich ten heb ik nog niet besloten, maar ik heb weer meer opties." In de vierde wedstrijd in elf da gen tijd is het vandaag erop of er onder voor Hoek. De ploeg moet op het kunstgras van Achilles Veen de hoofdklasser uit Ridder kerk verslaan, om ook volgend sei zoen verzekerd te zijn van een plek in de topklasse. „Ik heb er KASSA OM 13.00 UUR OPEN Er volgen geen extra wedstrijden om de plaats van RCS in het zon dagvoetbal op te vullen. De Sou- burgse club speelt volgend sei zoen in het zaterdagvoetbal, waardoor nu in het zondagvoet bal een extra promotieplaats vrij komt. Als RCS de tweestrijd met SC Gastel (eerste wedstrijd 1-1) morgen in zijn voordeel beslist, komt er een extra promotie plaats in de vierde en vijfde klas se vrij. Verliest RCS van SC Gas tel, dan komt er alleen een extra promovendus uit de vijfde klas se. De promovendi worden be paald op basis van de resultaten in de nacompetitie. De beste ver liezer promoveert alsnog. Als RCS zich veilig speelt in de der de klasse, heeft vierdeklasser Luc- tor'88 nog kans als het niet langs Biervliet komt. Verliest Biervliet, dan is de ploeg meteen kansloos. In de nacompetitie van de vijfde klasse waren SDO'63 en Hulster- loo de verliezers. Beide clubs zijn niet de beste verliezer van de nacompetities in de vijfde klasse. Rogier Veenstra hoofd opleidingen Rogier Veenstra is voor komend seizoen aangesteld als hoofd op leidingen van voetbalvereniging Zeelandia Middelburg. De 28-jari- ge Middelburger zal die functie combineren met zijn rol als spe ler en assistent-trainer van het eerste elftal (naast Daan Eiken hout). Met Zeelandia Middelburg werd Veenstra, oud-prof bij NAC Bre da, Excelsior, Haarlem, vorige maand kampioen in de tweede klasse van het zondagvoetbal. veel vertrouwen in", zegt Verhoe ne. „We zijn topfit, dat kon je dins dag in de tweede helft tegen Dovo ook zien." Alleen de geblesseer den Fabian Wilson en Thomas van den Houten ontbreken van daag in Veen. De duels van de afgelopen we ken hebben veel gevraagd van de spelers. Zo speelde Thomas van Renterghem de laatste drie wed strijden van de eerste tot de laat- We zijn topfit, dat kon je dinsdag in de tweede helft tegen Dovo ook zien. ste minuut. Hij viel dinsdag na het laatste fluitsignaal vermoeid op de knieën. „Ik was kapot", zegt de linksback. „Voor de wedstrijd had ik al last, mijn spieren waren ontzettend stijf." Woensdag richtte Van Renter ghem de blik op de finale tegen RWH. „Een half uurtje joggen en veel water drinken. Dat bevordert het herstel. Zo heb ik het vorig weekend ook gedaan. Ik lag bijna een hele dag in bed en heb veel ge slapen. Daar heb ik nooit moeite mee..." Van Renterghem was dit sei zoen lange tijd uit beeld maar knokte zich terug in het elftal. „In de zomer was ik eigenlijk overbo dig", kijkt hij terug. „Ik was de der de linksback, maar heb van ons drieën nu volgens mij de meeste duels gespeeld. Volgens mij heb ik wel bewezen dat ik in de ploeg hoor. Als linkshalf heb ik een paar goals gemaakt, maar als linksback gaat het ook lekker. Bij Eendracht Aalst heb ik ook op die positie ge speeld. Afjagen en blijven gaan, dat is mijn spel." Vanmiddag wil hij nog een keer het beste in zichzelf naar bo ven halen. „We moeten tegen RWH met veel power voetballen, laten zien dat we er zijn. We mis ten de afgelopen wedstrijden veel jongens, maar de vervangers ston den er toen dat van ze werd ge vraagd. Tegen Dovo hebben we dinsdag laten zien hoe sterk deze groep is. Als je op voorsprong komt, zweef je. Dan voel je de spierpijn niet meer. Dat gevoel wil ik vandaag graag nog een keer ervaren." Volop spanning in finale driebanden Het eredivisieteam van AEJ/Dallinga stond gisteravond na twee gespeelde wedstrijden in de eerste finale van de play-offs met 1-1 gelijk tegen Pres- splate. Jean Paul de Bruijn won zijn partij in 49 beurten, met 50-33 van Raymon Groot. Eddy Merckx verloor van Barry van Beers met 50-30 in 29 beurten. Bij het ter perse gaan van deze krant moesten de overige twee partijen nog gespeeld worden. Zondag is de return in Sluiskil. Verstappen moet de GP van Ca nada bovendien vrijwel zeker van af de laatste startplek beginnen, wat te maken heeft met de vijf startplekken straf die hij heeft vanwege het ongeluk met Ro- main Grosjean bij de GP van Mo naco, gekoppeld aan tien extra strafplekken voor het geval Toro Rosso ervoor kiest Verstappen een nieuwe motor te geven. Die Ik ga me er niet bij voorbaat al bij neerleggen dat het niks wordt Achteraan beginnen is ook een uitdaging. kans is groot omdat de Limburger dan over twee weken in Oosten rijk met een schone lei kan begin nen. De hoop van Verstappen in Montreal is gericht op de safety car, die in Canada doorgaans veel vuldig in actie komt. „Dat kan een voordeel zijn en biedt moge lijkheden. Niet ideaal, maar ik ga me er niet bij voorbaat al bij neer leggen dat het niks wordt. Achter aan beginnen is ook een uitda ging-" In de vrije training kwam gis teren het gebrek aan motorvermo gen duidelijk aan het licht. Ver stappen eindigde de sessies als tiende en zestiende, terwijl hij zich doorgaans gemakkelijk bij de eerste tien plaatst. Teamge noot Carlos Sainz werd zeventien de en dertiende. De middagtrai ning werd wegens regen voortij dig afgebroken. Snelste man was wereldkampioen Lewis Ha milton. MONTREAL. Lewis Ha milton heeft gisteren de beste tijd gereden in de beide vrije trai ningen voor de Grand Prix van Cana da. De Brit legde bij de eerste training in zijn Mercedes het Cir cuit Gilles Villeneuve afin een tijd van 1.16,212 en was daar mee vier tienden van een seconde sneller dan zijn teamgenoot Nico Rosberg. Lo tus-coureur Romain Grosjean werd derde. Max Verstappen stond overwegend in de pitbox. Hij reed met de Renault-mo tor die ook in Austra lië al achterin zijn Toro Rosso lag, en probeerde de aardig versleten krachtbron enigszins te sparen. In de laatste tien mi nuten van de sessie kwam Verstappen als nog de baan op, waar hij in 1.18,257 de tien de tijd neerzette. Hamilton was ook tij dens de tweede vrije training voor de Grand Prix van Cana da de snelste man. De Brit zette een tijd neer van 1.15,988 en was daarmee drie tienden van een se conde sneller dan de Ferrari's van Sebastian Vettel en Kimi Raikkönen. Max Verstappen was 1,7 seconden achter Hamilton zestiende. Vlak na het begin van de training was de pitstraat toneel van een opmerkelijk tafe reel. Baanmedewer- kers plukten er haas tig grote nietjes uit de grond, die waren blijven zitten na een eerder evenement. Vandaag om 19.00 uur Nederlandse tijd is de kwalificatie. ZATERDAG 6 JUNI 2015 door Barry van der Hooft TERNEUZEN Bij het formeren van zijn basiself voor de finale tegen RWH heeft Kenny Verhoene van daag ineens weer veel meer keus dan in de afgelopen weken het ge val was. Giovanni Siereveld, Lionel Fitsch en Gert-Jan van Leiden zijn de afgelopen dagen klaargestoomd voor een rentree. „Ze zijn topfit", zegt Verhoene. „Er is een grote kans dat ze starten." Bezoekers van de finale tussen RWH en Hoek kunnen vanaf 13.00 uur terecht op sportpark De Hanen Weide. De accommodatie - en dus ook de kassa's - gaan an derhalf uur voor het nacompetitie- duel open. Volwassen betalen 7,50 euro in Veen, voor personen onder acht tien jaar en 65-plussers kost een toegangskaartje 3 euro. Het duel op het kunstgras van Achilles Veen staat onder leiding van scheidsrechter J. Kooij uit Oostzaan. Hij floot eerder dit sei zoen ook het duel tussen Hoek en SC Genemuiden (2-1). VUSSINGEN ROTTERDAM. Axelaar Rick van Drongelen (op de foto aan de bal voor Oranje U17 tegen België) mag aansluiten bij de A-selectie van Sparta. Op zaterdag 27 juni start de selectie de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Van Drongelen is samen met twee andere jeugdspelers van Sparta, Sherel Floranus en Jeffrey Neral, uitgeno digd om de mee te doen aan die voorbereiding. De drie jeugdinter- nationals zijn allen nog A-junior, foto Rudy Boogert Thomas van Renterghem (rechts), hier in duel met Juriën Gaari van Kozak ken Boys, was dinsdagavond één van de uitblinkers bij Hoek. „We hebben te gen Dovo laten zien hoe sterk deze groep is." foto Peter Nicolai MIDDELBURG Kenny Verhoene ZUNDERT MONTREAL Max Verstappen staat een moeilijk raceweekend te wach ten. Op het snelle circuit Gilles Vil- leneuve in Montreal, waar veel mo torvermogen gevraagd is, komt de Toro Rosso van de Limburger met de zwakke Renault-krachtbron top snelheid en acceleratie te kort om te kunnen wedijveren met de bete re teams.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 91