Charles Linssen verbindt volksliederen aan foto's Commissie: bezuiniging poepzakjes geen punt 6 BEVELANDEN en THOLEN Zomerfair in teken van tuin Slackline Open te zien op het strand van Renesse Zomerconcert gospelkoor Jelle Reumer in Koperen Thin In de regio De Koffietuin in Oudelande zet vandaag (vanaf 10.00 uur) en mor gen (vanaf 11.00 uur) de deuren open voor een Zomerfair. In deze tijd van het jaar is de tuin op z'n mooist, met bloeiende ro zen als blikvanger. Niet alleen tuinaanbidders, maar ook andere belangstellenden kun nen er terecht voor de Oudeland- se Zomerfair. Voor het derde achtereenvolgende jaar zullen op deze fair uitsluitend Zeeuwse ondernemers staan met de meest uiteenlopende waar. De band Elsewhere zorgt voor de mu zikale omlijsting. Dorcas zamelt kleding in Dorcas Hulp Nederland, afdeling de Bevelanden, houdt vandaag een kledinginzameling. Tussen 9.00 en 11.30 uur kan de kleding worden afgegeven bij de Petrakerk aan de Goessestraatweg 18 in Kapelle en de Christelijk Ge- refeformeerde Kerk aan de Bieze- lingseweg 6 in Biezelinge. Gevraagd wordt om schone en in goede staat verkerende kleding of schoeisel. Signeersessie in Paard van Troje Jan Zwemer en Danker Jan Oreel (foto) signeren vandaag van 14.00 tot 15.30 uur hun nieuwe boekje 'A is van Aie, Zeeuws ABC' in boekhandel Paard van Troje in Goes. Op humoristische wijze hebben beide heren een Zeeuwse variant gemaakt op het alom bekende A is een Aapje. Jan Zwemer is bekend als histori cus en streektaalverteller. Danker Jan Oreel is illustrator. Mijn dorp, mijn stad Spectaculaire sprongen en combi naties van trucs op een strak ge spannen koord. Het is te zien op het strand van Renesse op vrijdag 12 en zaterdag 13 juni bij het evene ment Slackline Open. Slacklinen is een snel opkomende trendsport voor jong en oud en kent verschillende varianten. In Renesse is het zogeheten trickli- nen te zien. In het buitenland is de sport al ra zend populair. De deelnemers voeren hun kun sten uit op op een koord van zes tien meter lang en vijf centimeter Gospelkoor Clarity geeft vandaag een zomerconcert in de Grote Kerk van Tholen. Het koor staat sinds de oprichting in 1997 onder leiding van Mario Riedijk en is verbonden aan de Hervormde Gemeente Rehoboth uit Sint-Maartensdijk. Clarity betekent helderheid. Met zang en muziek wil het koor het evangelie (gospel) op een heldere en duidelijke manier uitdragen. De toegang is zoals bij alle zomer- concerten gratis. In de koorkerk van de Grote of On ze Lieve Vrouwekerk begint het zomerconcert om 14.30 uur. Het is het vijfde concert in een reeks van twintig. breed. Het draait tijdens de oefe ningen om het vinden van balans en evenwicht zoeken. Er zijn slack line workshops, maar ook andere trendy beach- en funsports zullen deze dag door jong en oud beleefd kunnen worden. Ook toeschouwers kunnen dat eens een keer proberen in het spe ciaal ingerichte Beach Funpark in Renesse. Het evenement is gratis toegankelijk. Jelle Reumer brengt vandaag een bezoek aan De Koperen Tuin in Goes. Reumer is bioloog en direc teur van het Natuurhistorisch mu seum Rotterdam. Verder is hij hoogleraar paleontologie aan de Universiteit Utrecht. Hij schrijft wekelijks een column in Trouw. Ook is hij regelmatig te horen op de radio in onder meer de pro gramma's Vroege Vogels en de Tros Nieuwsshow. Onlangs verscheen zijn boek Jel- le's weekdieren, bizarre bedreigde eetbare zielige en andere beesten. Vandaag geeft Jelle Reumer een le zing in De Koperen Tuin. Hij be gint om 15.00 uur. Hij zal vertel len over de beesten uit het boek. Hij deed het idee op vanuit zijn tijd als bestuurder. Anthoni Fier- loos van uitgeverij Het Paard van Troje zag er wel brood in en zo ge schiedde. „In mijn tijd als bestuur der kwam ik vaak op plekken waar enthousiast het Zeeuws volkslied werd gezongen, althans men deed alsof. Ik kwam toen op het idee om de tekst te laten dra gen door elementen uit het Zeeuwse landschap. Vervolgens kwam ik erachter dat er in Zee land nog veel meer volksliederen zijn en ik had zelf ook nog een paar gedichten liggen. Een leuke formule", vertelt Linssen, tevens voorzitter van de Fotoclub Goes. Toen Fierloos hem vroeg mee te werken aan de Zeelandkalender en Linssen hem terloops zijn idee vertelde, wilde Fierloos het uitge ven. En dus verscheen vorige week Over Zeeland. De foto's in het 64 pagina's tellende boekwerk je kenmerken zich door lijnen, kleuren en vormen, een erfenis uit zijn werk in de grafische we reld. „Het landschap en kustlijnen hebben me gegrepen, maar niet de clichés. Ik zoek naar mooie composities." Linssen, die zelf de lay-out voor zijn rekening nam, heeft ge probeerd de teksten van de volks liederen zoveel mogelijk te laten aansluiten bij de foto's, vanuit de gedachte dat beeld en woord el- Het Zeeuwse en andere lokale en regionale volksliederen lenen zich prima voor een combinatie met fraaie foto's. kaar kunnen versterken. Het foto graferen is door de jaren heen zijn passie geworden. „Ik kom niet bui ten zonder camera. Het toeval, dat vind ik leuk. Het is me te vaak ge beurd dat ik niks bij me had." Die bezuinigingsmaatregel moet 50.000 euro opleveren, als onderdeel van een totaalbedrag versluis willeboer van 2,2 miljoen euro. Het Goese dorpenplatform is niet gelukkig met het voorstel om geen poepzak jes meer te verstrekken, zo betoog de voorzitter Marinus Vuijk. De overlast door hondenpoep zal daardoor weer toenemen, vreest het platform. De meeste raadsfracties zien het probleem echter niet zo. „Ik zag laatst dat je voor dertig cent honderd boterhamzakjes kunt ko pen", zei Marjan van Heugten (Partij voor Goes). „Dat lijkt ons geen onoverkomelijk probleem. Bovendien blijven de bakken han gen, dus er blijft een mogelijkheid om de hondenpoep op te rui men." Wethouder Loes Meeuwis- se zei dat er in tijden van bezuini gingen nu eenmaal pijnlijke keu zes moeten worden gemaakt. Ze ziet daarom ook niets in het ver strekken van hondenpoepzakjes via bijvoorbeeld dierenwinkels. De gemeenteraad neemt op 18 juni een besluit over het bezuini gingspakket. OUOELANDE 'S-CRAVENPOLDER GOES Deelnemers van slacklinen voeren stunts uit op een koord van zes tien meter lang en vijf centimeter breed, foto Jeroen Vermeyden RENESSE THOLEN Kijk voor meer informatie over het slacklinen op de website www.slacklineopen.nl. GOES Heb je een reactie of tip? Mail naar redactie@pzc.nl ZATERDAG COLIJNSPLAAT Dorpshuis de Brug, Have- laarstraat 101D - Afslui ting avondvierdaagse, 18.30 uur; Café Juliana, 22.00 uur - Optreden coverband NoPoint GOES Zeelandhallen, 09.00 uur - Snuffelmarkt; Schoon heidssalon Beeldschoon - open dag van 10.00 - 16.30 uur; Sionkerk, 19.30 uur. Zingen Nepal. 'S-GRAVENPOLDER Avondvierdaagse-18.30 HANSWEERT Boomdijk 26, 09.00 - 12.00 uur - Rommel markt Scheldegalm 'S-HEER ABTSKERKE Kerkring 13,10.00 uur- Open tuin met mini-fair en rommelmarkt 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN Het Plein, 09.30 uur - Rommelmarkt HEINKENSZAND Oudekamerseweg 7, 10.00 - 16.00 uur- markt KAPELLE Petra Kerk, 09.00 - 11.30 uur - Kledinginzameling OUDELANDE De Koffietuin aan de Everingseweg - Zomer fair - 10.00 - 17.00 uur OVEZANDE Dorpshuis, Avondvier daagse, 18.00 uur RILLAND Hoofdweg, hele dag - Ker mis en braderie; 21.00 uur, dorpshuis - 80th en 90th Party SCHORE Steenweg 9,18.30 uur - Avondvierdaagse WEMELDINGE Kunst- en Natuurroute. Diverse locaties ZONDAG GOES Manhuistuin, 12.00- 13.15 uur-concert Excel sior door Luc Oggel GOES. De Goese oud-wethouder Charles Linssen (70) is tegenwoor dig fervent hobbyfotograaf. In het commercieel uitbuiten van zijn werk had hij nooit zo'n trek ('het zoveelste plaatjesboek heeft geen zin'). Nu maakt hij foto's in combi natie met het Zeeuwse en andere regionale en lokale volksliederen. Over Zeeland - Het Zeeuws volkslied nog meer isbn 9789071937347 prijs 14.95, Uitgeverij Het Paard van Troje. Oud-wethouder Charles Linssen is tegenwoordig een gepassioneerd hobby fotograaf. foto Marcelle Davidse door Luc Oggel GOES. De Goese gemeenteraad lijkt niet al te veel problemen te hebben met afschaffen van de gra tis hondenpoepzakjes. Dat bleek deze week tijdens de raadscommis sievergadering. Lfv ie\k De Zompe 2a, Serooskerke 0118 - 629 056 www.versluisenwilleboer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 82