to. 50% Vrijspraak van ontucht •Haven moet veranderen in 'aantrekkelijk verblijfsgebied' 4 ZEELAND DE NOBELAER De bouw van de appartementen dient als basis voor de herinrichting van de haven, met een nieuw viscentrum en uitbreiding van de jachthaven. vanaf zaterdag 6 juni Van Dijk voorzitter De locatie is door de prachtige, bui tendijkse ligging 'kwalitatief onder scheidend' en ligt straks in een 'aan trekkelijk verblijfsgebied'. Daar door moeten de 460 appartemen ten die straks in het haven gebied van Breskens verrijzen, best aan de man te brengen zijn, verwach ten de initiatiefnemers van de grootscheepse plannen. De bouw van dertien apparte- mentencomlexen met honderden woningen staat in het masterplan voor de herinrichting van de ha ven, dat deze maand wordt bespro ken door de Sluise gemeenteraad. De meeste ideeën uit dat plan wa ren al bekend, maar de concrete in formatie over de appartementen is nieuw. De initiatiefnemers - beheer maatschappij Verstraeten, Haven Breskens Vastgoed (Vroon) en aan nemer Van der Poel - leggen het zwaartepunt van de nieuwbouw op de Middenhavendam. Daar ver dwijnt de bestaande bebouwing om plaats te maken voor tien com plexen met in totaal 310 apparte menten. Die krijgen een 'stoer, maritiem, industrieel karakter'. De gebouwen lopen in hoogte op richting de zee, met als hoogte punt een toren van zestien etages - net zo hoog als het wat oostelij ker gelegen Port Scaldis. De woon toren vervangt de huidige, karakte ristieke graansilo. Ook de bedrijven op de Westha- vendam moeten wijken: daar ko men drie gebouwen met in totaal 126 appartementen. En het huidi ge gebouw van de vismijn en het visserijmuseum wordt ook omge bouwd tot een complex met 24 woningen. De nieuwe appartementen, waarvan er zo'n honderd voor per manente bewoning bedoeld zijn, liggen buitendijks. Daarom kan er op de onderste twee etages niet ge woond worden. Onderin mogen wel parkeergarages, winkels en ho reca komen. Visserij Experience Dat op de kop van de huidige Handelshaven een nieuw Viscen trum verschijnt, was al bekend. De procedure daarvoor is al een stap verder dan die voor de rest van de haven. Het bestemmings plan wordt deze maand aan de Sluise gemeenteraad voorgelegd. In het centrum komt een groot in teractief museum (de Visserij Ex perience), waarin ook het huidige Visserijmuseum een plekje krijgt. De vismijn en de KNRM krijgen er ook onderdak, net als een vis winkel en een proeverijruimte. Het gebouw wordt met elf meter wat minder hoog dan eerst voor zien, waarmee de gemeente hoopt de bezwaren van bewoners van na bij gelegen appartementencom plexen (enigszins) te temperen. Het is nog steeds de bedoeling dat bovenop het museum een - al aan gekochte - kotter komt te liggen. Het ontwerp voor het centrum wordt gemaakt door Koch Advies groep uit Terneuzen. De vissersschepen verhuizen vanuit de huidige Vissershaven naar de Handelshaven. De jachtha ven breidt in de huidige Vissersha ven uit met minstens tweehon derd plekken. FïïïnwTfp Een deel van de bedrijven die dienen te verdwijnen krijgen een nieuwe plek in de 'plint' van de ap partementengebouwen. Met vis winkel Erasmus wordt gepraat over een verhuizing naar het nieu we viscentrum. Ook met de bedrij ven op de Westhavendam - Logus/De Hoop en DC Dredging - wordt overlegd. Het plan kost tientallen miljoe nen euro's. Een klein deel daarvan wordt betaald door de gemeente Sluis en de provincie (elk een mil joen euro). Er wordt gerekend op een paar ton (Europese) subsidie. De rest komt voor rekening van de investeerders en projectontwik kelaar. In het masterplan staan nog geen onomkeerbare voorstellen. Het bijbehorende bestemmings plan wordt volgend jaar verwacht. De Sluise raad besluit deze maand wél definitief over de komst van het viscentrum. Desondanks wil de gemeente Sluis wachten met de realisatie daarvan tot zeker is dat ook de rest van het plan kan doorgaan. Er zijn immers nog wel wat beren op de weg. Als één van de onderdelen wegvalt, stort het hele plan als een kaartenhuis in el kaar. Zo moet nog overeenstem ming worden bereikt met bedrij ven die verplaatst moeten worden en moet de gemeente Sluis het nog eens worden over de aankoop van de haven met de huidige eige naren. Dat zijn de RVB - het vast goedbedrijf van het Rijk - en Rijkswaterstaat. Daarna kan de ha ven worden doorverkocht aan de ontwikkelaars, die dan vervolgens kunnen starten met het uitvoeren van hun bouwplannen. Het viscentrum wordt pas gebouwd als er zekerheid is over de realisatie van het complete havenplan. Boulevard Evertsen 94 Vlissingen water»,. specialist MIDDELBURG. De rechtbank in Mid delburg heeft gisteren de 33-jarige oud-Middelburger Frank van S., die in Rotterdam woont, vrijge sproken van de verkrachting van en ontucht met de veertienjarige zoon van een toenmalige vrien din. De rechtbank is van oordeel dat zowel het scenario van de ver dachte als dat van het vermeende slachtoffer kan kloppen en dat niet duidelijk is geworden wie van de twee liegt. Om die reden is Van S. vrijgesproken. MIDDELBURG. Statenlid Peter van Dijk (PW) is voorzitter van de tij delijke onderzoekscommissie die het debacle rond de Sloeweg gaat onderzoeken. Vice-voorzitter is Tobias van Gent (VVD). De com missie is gisteren ingesteld door Provinciale Staten. Hüm M Vraagprijs 325.000,- k.k. Waterontharders Honderden appartementen in door Martijn de Koning 46O appartementen komen er volgens het masterplan straks in de haven van Breskens. Daarvan zijn er zo'n honderd bedoeld voor permanente bewoning. De rest is voor recreatief gebruik. De meeste woningen komen op de Middenhavendam. I De toekomstige Middenhavendam vanuit de richting van het huidige Visserijmuseum en de vismijn. Tien com plexen met bij elkaar 310 appartementen zijn daar voorzien. De gebouwen 'lopen op' van laag naar hoog. De toren op de punt van de dam heeft zestien verdiepingen. In de huidige Visserijhaven, op de voorgrond, komt de uitbreiding van de jachthaven, afbeelding gemeente Sluis Geweldig uitzicht op zee M2makelaars.nl ooststraat 8, domburg, tel. 0118 582121 www.denobelaerdomburg.nl Eyo3 tvaten 5e verdieping Twee ruime slaapkamers Woonkamer aan zeezijde Kunststof schuifpui Moderne badkamer Dubbele wastafel Dichtbij strand en bos Eigen garagebox www.water-specialist.nl Goes T 0113 323523 M 06 57324260

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 67