SPORT 9 Vluchtpoging Hoogerland houdt geen stand in Luxemburg Kerkhove verslaat Pous-Tio Johnny Hoogerland uit Lange- weegje heeft zich laten zien in de derde etappe van de Ronde van Luxemburg. De coureur van Team Roompot koos samen met de Belgen Loïc Pestiaux en Stijn Steels en de Colombiaan Fabio Duarte het hazenpad in de rit tussen Ell en Walfderingen. Het viertal reed een dikke zeven minuten bijeen. Met nog vijftig kilometer te gaan werden Hoo gerland en Pestiaux achtergela ten door Duarte en Steels, die la ter gezelschap kregen van Hoo- gerlands ploeggenoot Mare de Maar en de Duitser Linus Gerde- mann. Gerdemann zou de etap pe winnen door De Maar in de sprint te kloppen. De Duitser is ook de nieuwe leider. Hoogerland finishte als 78e, op een klein kwartier. Brian van Goethem uit Sluiskil kwam in dezelfde tijd als Hoogerland over de streep. In het klassement be zetten de twee Zeeuwen de 74e (Hoogerland) en 79e (Van Goethem) positie. De Ronde duurt nog tot en met zondag. ROSMALEN. Lesley Kerkhove heeft gisteren de tweede ronde bereikt van het kwalificatietoernooi in Rosmalen. Zij versloeg de Spaanse Laura Pous-Tio met 6-2 7-5. Vandaag speelt de Zierikzeese om 10.30 uur op het Brabantse gras tegen Indy de Vroome. Wint ze die partij, dan rest Kerkhove nog één ronde om het hoofdtoernooi te bereiken. Door haar overwinning op de Spaanse routinier kan Kerkhove niet uitkomen voor haar team Zandvoort. Dat speelt vandaag in de kruisfi nales van de eredivisie tegen De Lobbelaear, het team van Angelique van der Meet. archieffoto Lex de Meester Zeeuwse rijders in Ster ZLM Toer Brian van Goethem (Roompot), Matthijs Eversdijk (Join's - De Rijke) en Antwan Tolhoek (Ra bobank Development Team) zijn de Zeeuwse wielrenners op de voorlopige startlij st van de Ster ZLM Toer. Over een kleine twee weken, op woensdag 17 juni, zal dit Zeeuwse trio van start gaan in de proloog in Goes voor de vijfdaagse etappekoers door Ne derland en België. SPORT KORT Twee wedstrijden van Belgische Waod Vandaag houdt de Belgische bond Waod een wielerwedstrijd in Westdorpe. Vanaf 16.00 uur starten de verschillende catego rieën aan de Graaf Jansdijk A. In schrijving is in café De Tukker. Morgen wordt in Hoofdplaat ge start om 12.30 uur in de Dorps straat. De laatsten beginnen om 16.00 uur. Om 12.30 uur vertrek ken de ID-renners. Café 't Krikje is daar het kloppend hart. ZATERDAG 6 JUNI 2015 Peter de Jonge (rechts) volgde als journalist jarenlang het wielerspoor van Jan Raas. WALFERDINGEN VLISSINGEN WESTDORPE/HOOFDPLAAT ROSMALEN Van Dam in vorm Sassenaar Jens van Dam (foto) is het tweede rankingtoer- nooi van dit kalender jaar ijzersterk van start gegaan. In de eerste kwalifica tieronde won hij zijn twee partijen in twaalf beurten, naar twintig punten ofwel 1.666. In de tweede ronde deed hij er nog een schepje bo venop en was in acht beurten klaar tegen René Lammers (2.500). Tegen Moni que Wilkowski was de concentratie een poos zoek maar in het tweede deel was Van Dam weer bij de les en zodoende won hij opnieuw. Gistera vond laat kwam hij de derde ronde uit tegen Henny Wezen beek en Jordy de Kruijf. Die uitslagen waren bij het sluiten van deze krant nog niet bekend. NIEUWLAND Evertse 'Formidable' Dressuuramazone Mieke Evertse maak te met haar nieuwe aanwinst Formidable in Nieuw- en Sint Joosland een fraaie start. De amazone uit Heinkenszand liep de vijfjarige ruin in de eerste manche met de score van 66,66 procent naar de overwinning. In de tweede man che liet de combina tie de teller oplopen tot 66,33 procent. De Zierikzeese Maartje Overweel nam in beide proe ven bezit van de tweede (65,66 en 62,33 procent) plaats. In de klasse Z1 was Janine Boudens uit Katten- dijke met de vosruin Eternal Flame in bei de proeven de beste (70,29 en 64,41 pro cent). Miranda de Bruine en Franciska van den Broeke wer den respectievelijk tweede in de eerste en tweede proef. Met een verwrongen gezicht wint Jan Raas in 1982 voor de vijfde en laatste keer de Amstel Gold Race. foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 62