N N 1 'Als Messi snel op je afkomt ben je kansloos' Champions League f 1 SPORT 7 2001 als opvolger van Edwin van der Sar in Turijn arriveerde. „De kans dat wij van Barcelona win nen is misschien nog wel veel kleiner. Maar leg dat alsjeblieft niet uit alsof wij kansloos zijn." Want tegenover de MSN (Mes- si, Suarez, Neymar) van Barcelo na wil Juventus vanavond een be tonnen muur neerzetten. De ploeg voelt de steun van een enor me aanhang. De club heeft in heel Europa maar liefst 28 mil joen geregistreerde supporters. Ter vergelijking: Manchester Uni ted heeft er 13 miljoen. Boven dien schakelen veel supporters in Italië hun aversie die er in de Se rie A doorgaans is tegen de club uit, als Juve in Europa speelt. On der het mom: in de finale strij den ze toch voor Italië. In de Italiaanse media stond er om die reden deze week een dui delijke boodschap. 'Juve, Tutta L'Italia Sogna Con te'. Oftewel: Ju ve, heel Italië droomt mee met jullie. Marcello Lippi snapt dat sentiment. De coach veroverde met Juventus liefst vijf landstitels (1995,1997,1998,2002,2003), won de Champions League (1996) en won met Italië in 2006 het WK. „Natuurlijk is Barcelona favoriet", zegt Lippi. „Maar geloof me: het zal voor Barcelona geen wandelingetje in het park wor den. Barcelona heeft dit seizoen Het zal voor Barcelona geen wandelingetje in het park worden. Barcelona heeft dit seizoen nog niet eenmaal tegenover een elftal gestaan dat zo compact kan spelen als Juventus. nog niet eenmaal tegenover een elftal gestaan dat zo compact kan spelen als Juventus. De defensie ve kwaliteiten van die ploeg zijn ongekend. En nog verontrusten der voor Barcelona: als Juve de bal verovert, kunnen ze ook echt aanvallen." Lippi zou zijn geld dus niet zonder meer op de trots van Cata- lonië zetten. „Al is Barcelona wel favoriet", zegt de 67-jarige coach, die in China werkzaam is. „De drie spelers in de voorhoede zijn uitzonderlijk goed, maar tegen Ju ventus zullen ze er vermoedelijk niet in slagen om zo goed te zijn als ze doorgaans voor de dag ko men. En sluit ook het feit dat één van de allerbeste keepers ter we reld onder de lat staat bij Juven tus niet uit." Het is aan coach Massimiliano Allegri om een plan te bedenken om Messi, Neymar en Suarez te gen te houden. In 2014 werd Alle gri nog aan de kant gezet bij AC Milan, waar de spelers stuk voor stuk riepen dat hij helemaal niets te vertellen had in San Siro. Bij Ju ventus zette hij de lijn van voor ganger Antonio Conté, die het nauwelijks te kloppen 3-5-2-sys- teem had geïntroduceerd in Tu- rijn, echter zonder problemen voort. De coach, die ooit als beschei den speler bij Pisa tandenknar send moest toezien hoe Mario Been hem uit de basiself hield, werd na zijn aanstelling nog mas saal weggehoond door de fans van Juventus. Allegri wist dat hij in de Serie A voorganger Conté, die driemaal op rij kampioen werd, slechts kon evenaren. Maar in Europa kwam de huidige bondscoach van Italië nooit ver der dan de kwartfinale. Op dat vlak heeft Allegri dus al beter gepresteerd. Bovendien won Juve vorige maand ook al de Italiaanse beker. Maar een bela den confrontatie met Messi in su- pervorm, dat is natuurlijk andere koek. Allegri glimlacht, zoals hij dat ook deed voor de duels met Real Madrid. „We hopen hetzelf de te doen voor ons land als wat de nationale ploeg in 2006 in Ber lijn deed", besluit hij. De verdedigers van Ju ventus die gevraagd werden naar de duize lingwekkende cijfers van Lionel Messi, haalden stoer hun schouders op. „Wij verdedi gen veel beter dan in Spanje", rie pen ze in koor. Maar de Argentijn scoort altijd en overal. De Oranje internationals vertellen over hun favoriete 'Messi-moment'. Robin van Persie had hem al zo vaak op televisie zien excelleren. En toch overtuigde Lionel Messi de aanvoerder van Oranje pas echt toen hij oog in oog met hem stond. Het was Barcelona tegen Ar senal, op het podium van de Champions League. „Er was een één-tegen-éénduel en ik was er ze ker van dat de bal voor mij zou zijn", zegt Van Persie. „Maar toen bleek hij zo ongelooflijk snel. Ge loof me, je ontdekt pas echt hoe goed Messi is als je een keer tegen hem hebt gespeeld." Daryl Janmaat zag zaterdag met eigen ogen wat de kleine Argen tijn kan doen met verdedigers. Trainer Ernesto Valverde van Athletic de Bilbao koos in de Spaanse bekerfinale voor Mikel Ba- lenziaga als persoonlijke cipier van Messi. „Maar er was voor die jongen geen beginnen aan", zegt Janmaat. „Ik zat zeifin het stadion en ook nog eens precies op een lijn toen Messi die vier spelers uit speelde en scoorde. Als ik die Mes si vergelijk met de speler die wij tegenover ons kregen tijdens het WK in Brazilië, dan zie je dat hij nu veel scherper is. Ik ben be nieuwd hoe Juventus het gaat aan pakken in Berlijn." Ron Vlaar kiest na lang naden ken voor de derde treffer in de hal ve finale tegen Bayern München. De manier waarop hij wereldkam pioen Jerome Boateng op zijn kont liet vallen, was van ongeken de schoonheid. „Boateng heeft daar niets mee te maken, ik ben verdediger en weet dat zoiets kan gebeuren", zegt Vlaar. „Messi voer de die actie zo snel uit. En Manuel Neuer, een fantastische keeper, liet hij kansloos met een stiftje. Genieten." Dat laatste woord is ook het eer ste dat opkomt bij Memphis De- pay. „Een tegenstander is gewoon altijd te laat bij hem", stelt Depay. „Wat Boateng overkwam in de hal ve finale lijkt knullig. Maar als hij zo snel op je afdribbelt, ben je ge woon kansloos. Mijn top drie op dit moment? Messi, Ronaldo en Robben." ZATERDAG 6 JUNI 2015 1 Marcello Lippi De spelers van Juventus vieren dat het kampioenschap van Italië binnen is. Vanavond hopen ze in het Olympiastadion in Berlijn op nieuw als winnaars uit de strijd te komen, foto Marco Bertorello/ANP Ook vanavond wordt weer op een show van Lionel Messi gerekend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 60