La Bella Italia! Zwarte gaten Dreiging ontslag door Dijsselbloem is genoeg a 1 4 NIEUWS 499 569 COLUMN Tommy Wieringa Een veelgelezen woord, 'ontlezing' - een ver schijnsel dat vaak wordt toegeschreven aan de komst van aller hande technologische verstrooi ing als internet en smartphones. Allemaal waar, maar het boek heeft de politiek ook niet bepaald mee. De WD in Amsterdam bij voorbeeld, daar propageert men een actief ontlezingsbeleid, ja, daar spreekt men over boeken en literatuur als een viroloog over zieke kippen. Ruimen die handel. WD-raadslid Rik Torn spreekt met voelbare huiver over het be staan van bibliotheken die 'slechts vijf minuten fietsen' bij el kaar vandaan liggen, en dat 'in het verleden bleek dat bij sommi ge vestigingen een boek elf euro aan subsidie kostte'. In het verleden. Elf euro. Subsi die. Hij schaamt zich er niet voor om een oudbakken feitje op te war men om er nu zijn armzalige voor deel mee te doen. Om zijn waan- tje van de dag kracht bij zetten. Vandaag kost een boek geen elf euro subsidie meer, maar in het verleden wel, en daarom kijkt Rik Torn vandaag nog eens naar 'nut, noodzaak en kosten' van de 23 bi- Sinds Halbe Zijlstra bedrijft de WD cultuurpolitiek met de heggenschaar. Men verlustigt zich in de grove bejegening en cultureel hooliganisme bliotheekfilialen in Amsterdam. O, wat klinkt dat ferm, 'nut, noodzaak en kosten', alsof rid der Von Rik zur Torn eigenhan dig onze belastingcentjes be waakt. Als een omgekeerde Ro bin Hood gaat hij eropuit om geld weg te halen bij bibliothe ken en de buit te verdelen onder ondernemers en projectontwik kelaars. Want ja, de bedrijvig heid... Daar moeten we het van hebben. Wat heeft zich bij de WD toch een troosteloze opvatting van het liberalisme genesteld - te recht merkte Bas Heijne onlangs op dat de liberalen van de WD John Stuart Mill hebben verruild voor het Stan Huygens-journaal. De liberalen van de bitterbal en het geestelijk leven van het ben zinestation. Om de laatste verdenking van ge zond verstand weg te nemen, liet WD-cultuurwoordvoerder Samira Bouchibti weten dat bi bliotheken wat haar betreft in hun geheel overbodig zijn ge worden: 'Via websites als Markt plaats is de gehele Wereldbiblio theek voor een paar euro per ti tel te koop en eenmaal gelezen kan hetzelfde boek net zo ge makkelijk weer worden doorver kocht.' Nu is de Wereldbibliotheek geen reeks maar een van de oudste uitgeverijen van het land en is de plek op internet om tweedehands boeken te verhan delen niet Marktplaats maar Boekwinkeltjes.nl, maar weet Bouchibti veel. Ze roept maar wat. Windje hier, pufje daar. Torn en Bouchibti: het duo vlek op vlek. Zo moeilijk is het niet om je zwarte gaten voor te stel len. Sinds Halbe Zijlstra bedrijft de WD cultuurpolitiek met de heg genschaar. Men verlustigt zich in de grove bejegening en cultu reel hooliganisme. De volgende liberale bijdragen aan het cul tuurdebat zijn gemakkelijk te voorspellen: waartoe dienen or kesten nog als je een cd kunt op zetten en waarom nog musea als je reproducties kunt bekij ken op internet? Een greep uit ons uitgebreide aanbod van reizen naar Italië. Autoreizen Gardameer Sfeervol 4-sterren hotel nabij het meer met o.a. buitenzwembaden, een poolbaren terras. Inclusief ontbijtbuffet en gratis wifi Zie: Kras.nl/53501 Noord-Italiaanse meren 3-sterren hotel aan het Lago di Garlate nabij het Comomeer met o.a. gratis wifi en parkeren. Inclusief ontbijtbuffet 3-gangendiner Zie: Kras.nl/51791 Vliegvakanties Sicilië - Hotel Hellenia Yachting**** Stijlvol ingericht hotel, direct aan het strand en dicht bij het centrum van Giardini Naxos. Inclusief ontbijt en diner Zie: Kras.nl/31748 Sicilië - Hotel Dolcestate**** Hotel op loopafstand van het privé-strand en met shuttlebus naar Campofelice di Roccella. Inclusief ontbijt Zie: Kras.nl/31753 4-15 dgn v.a. 4-15 dgn v.a. 5 dagen v.a. 8 dagen v.a. Niemand dk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 5