De laatste loodjes in de nacompetitie SPORT 5 VJ- Duiveland N ieuwdorp Biervliet Luctor'88 R CS V"S Wat voor seizoenen hebben jullie gehad? Hoe zijn jullie in de laatste nacompetitieronde beland? Wat verwacht je van de laatste wedstrijd? Wat zou promotie betekenen voor de club? ZATERDAG 6 JUNI 2015 De laatste wedstrijden in de Zeeuwse nacompetities worden vandaag en morgen gespeeld. Hoek en Vlissingen spelen allebei een finale op neutraal terrein voor een plaats in de topklasse, zes andere Zeeuwse clubs spelen de return van hun dubbele finale. De aanvoerders blikken vooruit, door Arwin Willemsen MZC'11 Inzet: plaats in eerste klasse zaterdag Wedstrijd: MZC'11-Heerjansdam Uitslag eerste wedstrijd: Heerjansdam-MZC'11 3-0 Aanvoerder: Freek Torensma Inzet: plaats in tweede klasse zaterdag Wedstrijd: Duiveland-Nieuwdorp Uitslag eerste wedstrijd: Nieuwdorp-Duiveland 3-3 Aanvoerder: Ronald Zwage S.V. Duiveland Oosterland Inzet: plaats in tweede klasse zaterdag Wedstrijd: Duiveland-Nieuwdorp Uitslag eerste wedstrijd: Nieuwdorp-Duiveland 3-3 Aanvoerder: Teun Rentmeester Inzet: plaats in derde klasse zondag Wedstrijd: Biervliet-Luctor'88 Uitslag eerste wedstrijd: Luctor'88-Biervliet 3-1 Aanvoerder: Derek de Booij Inzet: plaats in derde klasse zondag Wedstrijd: Biervliet-Luctor'88 Uitslag eerste wedstrijd: Luctor'88-Biervliet 3-1 Aanvoerder: Jeroen van Zee Inzet: plaats in derde klasse zondag Wedstrijd: RCS-SC Gastel Uitslag eerste wedstrijd: SC Gastel-RCS 1-1 Aanvoerder: Mervin Niemantsverdriet „We hadden vooraf gehoopt op een periodetitel, maar dat was niet per se de doelstelling. Dit is ons eerste seizoen in de tweede klasse, als je dan al meteen tweede wordt, kan je wel spreken van een geslaagd jaar. We hadden vooral het idee om lekker te voetballen en dan zouden we aan het eind van de rit wel kijken waar we stonden. Van buitenaf waren er wel wat verwachtingen omdat er enkele oud-spelers uit de hoofdklasse waren teruggekeerd." „We zijn het seizoen heel stroef begonnen. Een periodetitel was de doelstelling, maar dat is nooit echt uitgesproken. Halverwege de tweede periode begon het beter te draaien, wat uiteindelijk resulteerde in de winst van de derde periode. Dat het toen beter ging, heeft ook te maken met de tegenstanders die we troffen, dat waren vooral ploegen uit het rechterrijtje." „We wilden dit seizoen meedoen om het kampioenschap, maar FC Axel was een maatje te groot. Dat komt vooral doordat zij wat breder in de selectie zitten dan wij. Zij zijn dan ook de terechte kampioen. Daarnaast wilden we in ieder geval een periodetitel winnen en dat is gelukt. Met die tweede plaats in de eindstand kunnen we dan ook wel leven." „Het was een leuk en goed seizoen. De doelstelling vooraf was een plekje bij de eerste vier en daar zijn we in geslaagd. Daardoor pakten we ook een doorgeschoven periode. Dit seizoen hebben we niet het beste voetbal gespeeld. We hebben vooral veel wedstrijden beslist met counter voetbal, zoals dat ook vaak in de krant vermeld stond. Dat is dit jaar ons wapen geweest." „We kwamen uit de derde klasse dus begonnen we vol vertrouwen aan het seizoen in de vierde klasse. Het begin van het seizoen viel tegen, dat kwam vooral doordat er weinig vertrouwen in de ploeg zat. In de winterstop hebben we tegen elkaar gezegd: 'we doen alsof het seizoen weer opnieuw begint' en daarna was het een omgekeerde wereld. Die periodetitel was wel de minimale doelstelling." „Dat we al wisten dat we de overstap naar het zondagvoetbal gingen maken, heeft een rol gespeeld bij onze prestaties. Hoewel de wil er bij ons altijd wel was, zit dat toch in je achterhoofd. Het was best een raar seizoen. We behaalden goede resultaten tegen de ploegen die bovenin stonden, maartegen de ondersten speelden we minder. Ik heb daar geen verklaring voor." „Eerst troffen we De Zwerver, daar hebben we in de eerste wedstrijd (uit) de basis gelegd door met 4-2 te winnen. We hebben verdiend gewonnen. Wij waren over twee duels de betere ploeg. Vervolgens namen we het op tegen Heerjansdam en verloren met 3-0. Zij waren sterker, maar die uitslag was geflatteerd. We kregen de goals makkelijk tegen en hadden zelf ook moeten scoren." „We moesten het eerst opnemen tegen Walcheren en dat ging ons verrassend goed af. We gaven onszelf een goede kans, maar dat we het eerste duel met 6-1 zouden winnen, hadden we ook niet verwacht. De return (3-2) was achteraf gezien een formaliteit. Tegen Nieuwdorp merkte je dat er meer spanning op stond, er werden aan beide kanten fouten gemaakt. De 3-3-eindstand was terecht gezien de kansenverhouding." „Eerst ontmoetten we Arnemuiden. Wij waren in de thuiswedstrijd (0-0) de betere ploeg, maar scoorden niet. De tweede wedstrijd werd 1 -1 waardoor het uitliep op penalty's. Arnemuiden had toen net zo goed als winnaar uit de bus kunnen komen. Die 3-3 tegen Duiveland was gezien de kansenverhouding terecht, maar het is zonde dat wij haast alle goals weggaven door persoonlijke fouten." „Wij gingen de nacompetitie in met het idee: we zien wel waar het schip strandt. Voor ons wat het al mooi meegenomen dat we die duels mochten spelen. Tegen NSV (de eerste opponent) hadden we het nodige geluk aan onze zijde. Uit wonnen we met 2-0. Thuis verloren we met 1 -0 en bleven we met hangen en wurgen op de been. Van Luctor'88 verloren we terecht. Gelukkig maakten we op het eind nog wel die 3-1." „We troffen eerst Philippine. Dat tweede duel zal ik niet snel vergeten. Na een terecht gelijkspel in de eerste wedstrijd werd het 3-3 in het tweede duel, nadat wij halverwege de verlenging nog met 3-1 achter stonden. In de rust van de verlenging had iedereen het gevoel dat het wel heel moeilijk zou worden. Maar het onmogelijke gebeurde en na penalty's wonnen we. De 3-1 -winst op Biervliet was vervolgens meer dan terecht." „RBC, onze eerste horde, had ons spelletje door en daardoor verloren we het eerste duel met 4-2. Uit gingen we met twee in plaats van drie aanvallers spelen en RBC had daar geen antwoord op. We creëerden de ruimte en het begon te lopen. Tegen Gastel was ik er niet bij (ziekte), maar ik heb alle verhalen gehoord. Toen wij een strafschop kregen in de tweede helft, en daaruit de 1 -1 (eindstand) maakten, werd het een grote hel." „Het wordt heel lastig om dit nog goed te maken, maar zo wil je die wedstrijd niet ingaan natuurlijk. We moeten proberen vroeg te scoren en dan vrijuit te gaan voetballen. Dan kan het gek lopen. We gaan nog één keer alles geven. Wie weet, gebeurt er dan een wondertje. Ik hoop in elk geval dat we winnen en het seizoen met een goed gevoel kunnen afsluiten." „Wij vieren zaterdag ons zeventigjarig jubileum, dus het wordt sowieso een speciale dag. Ik verwacht dat Nieuw dorp hetzelfde spelletje als in de eerste wedstrijd gaat spelen: de lange bal naar voren. Daar ligt hun sterke punt. Ook wij moeten ons eigen spelletje gaan spelen en dat is meer op voetbal gericht. Het zal geen topwedstrijd worden, maar daar draait het nu ook niet zozeer meer om. Spannend wordt het in elk geval." „Ik verwacht eenzelfde soort wedstrijd als de eerste. Wij proberen weer te voetballen en zij zijn in de counter ijzersterk. Daar moeten wij voor waken. We moeten voetballen zoals we dat kunnen en dan is het fiftyfifty, denk ik. Het is weer een finale en je begint weer op 0-0 eigenlijk. Die persoonlijke fouten moeten we zien te voorkomen. We zullen niet veel voor elkaar onder doen." „Omdat wij daar nu gescoord hebben zijn zij er toch nog niet helemaal gerust op. Net als de twee duels in de competitie was Luctor'88 tijdens de eerste wedstrijd de betere ploeg. Desondanks wonnen we de laatste keer thuis met 1 -0. Bij ons is altijd alles mogelijk en dat weten zij ook. We mikken op een vroege treffer, dan kan het heel lastig worden voor Luctor." „Wij gaan zondag vol vertrouwen tegemoet. Het is zonde dat we op het eind die tegengoal nog incasseerden, dat was niet nodig geweest. Nu zal Biervliet denken: het kan nog. Het is nog even afwachten hoe zij gaan spelen. Het liefst is dat teruggetrok ken en dan loerend op de counter, maar nu moeten zij natuurlijk scoren. Dus wellicht gaan ze meer druk zetten. Ik heb er vertrouwen in dat wij als winnaar uit de strijd komen." „Het is de laatste wedstrijd van het seizoen en bovendien de laatste wedstrijd in de zondagcompetitie voor ons. We willen een affiche weggeven voor het publiek, zoals we bijvoorbeeld uit bij RBC deden. Met de kwaliteiten die we hebben, moet dat zeker mogelijk zijn. Naar mijn mening zijn we het zondag naar het publiek toe verplicht om te winnen." „Promotie zou voor ons een bevesti ging zijn dat we als club goed bezig zijn de laatste jaren. Vierenhalf jaar terug speelden wij nog in de vierde klasse. Het is niet alleen het eerste elftal dat goed presteert, ook de jeugdteams doen het goed. Of we meekunnen in de eerste klasse weet ik niet, dat merken we dan volgend jaar wel. Het is fijn dat je er nu al wat van kunt proeven." „Dat zou betekenen dat het volgend seizoen een zwaar jaar wordt. Als je realistisch bent, is het voor deze ploeg nog te vroeg om terug te keren naar de tweede klasse. Zonder blessures en schorsingen lukt het ons wel op dit niveau, maar in de tweede klasse moet je iedere week top zijn. Maar ja, nu we op dit punt beland zijn, gaan we het natuurlijk niet laten lopen." „Hoewel er volgend seizoen een aantal stoppen bij ons (Rentmeester zelf maakt de overstap naar Goes), denk ik dat het een mooi jaar in de tweede klasse kan worden. Lijfsbe houd moet zeker mogelijk zijn. Dat er spelers vertrekken moet in principe niets uitmaken, bovendien komt er misschien nog wat bij. We hebben in de winterstop een paar keer tegen ploegen uit de tweede klasse geoefend en dat ging ons redelijk af." „Wij zijn nog nooit naar de derde klasse gepromoveerd, dus dat zou uniek zijn. Van de huidige groep blijft, voor het derde jaar op rij, iedereen. Afhankelijk van het resultaat zondag komt er mogelijk nog wat bij. Stel dat we het volgend seizoen met deze groep moeten doen, dan gaan we het erg moeilijk krijgen. Tegen die Brabantse clubs zijn wij nog niet opgewassen, vermoed ik." „Voor de club zou het heel positief zijn als we na een jaar al weer terug kunnen keren naar de derde klasse. Ik merk dat ze bij sommige clubs twijfelen over promotie. Dat gevoel hebben wij hier niet. Het gaat geen makkelijk jaar worden, die Brabantse clubs spelen goed voetbal, maar mocht het zo ver komen dan gaan we er met vertrouwen in." „Niets. Door de overstap naar het zaterdagvoetbal maakt het uiteinde lijk niet uit of we wel of niet winnen. We zijn de laatste wedstrijden vooral bezig om ons team voor volgend seizoen op orde te krijgen. We proberen een basis te creëren, wat gebeurt met steeds meer A-junioren. Over de vierde klasse zaterdag weet ik nog niet zo veel, maar ik heb gehoord dat je daar nog niet zomaar uit komt."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 58