om Memphis Depay aan het werk te zien Epke doet niet mee aan NK zieke Williams verdedigend zwak tegen de Verenigde Staten SPORT 3 nen abonnees in 57 landen heb ben gekeken, maar al waren het er een paar honderdduizend, die hebben nu meteen een goede in druk. Het was sowieso plezierig om Depay gisteravond bezig te zien, een week voor de beladen inter land in Letland. Arjen Robben is er niet bij in deze cruciale week. Maar vleugjes van zijn dreiging waren nu toch aanwezig in de Arena. Bij vrijwel alle kansen die Nederland kreeg, was de linksbui ten van PSV betrokken. En als Oranje de bal niet had, deed De pay ook ijverig zijn best bij het meeverdidgen. In Letland volgt straks het exa men waar hij eerder dit seizoen nog niet aan toe was. Want bondscoach Guus Hiddink schoof hem al eerder de Rob ben-rol in zijn schoenen. Vorig jaar september in Tsjechië bij voorbeeld. Toen woog de verant woordelijkheid nog zichtbaar zwaar. Later in november mocht Depay het vanaf de aftrap probe ren in een oefeninterland tegen Mexico. Dat leidde zelfs tot zo'n teleurstellend optreden dat Hid dink hem vier dagen later in de kwalificatie-interland tegen Let land weer wissel zette. „Ik moet zeggen: ik vind zijn trainingshou ding nu goed", zei Hiddink afgelo pen donderdag. „Daardoor gaat hij nu snel de volgende stappen maken." Wat iedereen bij Oranje ziet is dat Depay enorm trots is dat hij straks naar de Premier League mag, de competitie waar hij altijd al van droomde. Zoals het talent eerder al een enorme boost kreeg van het spelen van een WK, zo laat nu ook deze transfer hem groeien. Tegen Amerika bleef De pay ook na rust in de rommelige en slordige wedstrijd één van de meest precieze spelers. Hij scoor de na 53 minuten ook nog zelf de 3-1, een toevallig geschampte bal met zijn hoofd. Nu was het Hun- telaar die hem bediende. Ook dat kregen de kijkers van MU-tv alle maal mee op een avond waarop Depay bij zijn nieuwe fans met een punten scoorde. Het toernooi in sportpaleis Ahoy past simpelweg niet in de opbouw naar het WK later dit jaar in Glasgow, verklaart Daniël Knib- beler, coach van Zonderland. Bondscoach Mitch Fenner en de coachingstaf hebben er hun veto over uitgesproken. „Dat geldt ook voor andere jon gens in de nationale selectie", weet Knibbeler te melden. „We willen het WK-traject niet versto ren en geen extra risico's lopen." Dat traject start in juli met centra le trainingen. Een interland tegen België begin september wordt pas de eerste wedstrijd voor Zonder land na zijn val tijdens het Euro pees kampioenschap in april in Montpellier. Op het WK in Schot land zijn de eerste olympische tickets voor Rio te verdienen. Turntoppers en hun coaches klagen al jaren over de ongelukki ge planning van het NK. Om die reden bleven de afgelopen jaren onder anderen Yuri van Gelder en Jeffrey Wammes weg uit Ahoy. Zonderland was wel altijd een vas te waarde, al was het maar om de vele fans te plezieren. Die kunnen hun idool tijdens het NK-weekein de toch tegen het lijf lopen. „Epke zal wel aanwezig zijn in Rotter dam, maar geen wedstrijd tur nen", zegt Knibbeler. Het NK turnen zal dit jaar zwaar gedevalueerd zijn. Ook de deelnemers aan de Europese Spe len, die gelijktijdig in Bakoe ge houden worden, ontbreken. Fan tastic Gymnastics bestaat uit meer dan turnen. Er staan ook titels op het spel in trampolinespringen, ritmische gymnastiek, acrogym, jazzdans, streetdance en rhönradturnen. UITSLAGEN nog geen enkele set waar Willi ams al vier keer tegen een 1-0 ach terstand aan keek in een wed strijd. Laatbloeier Het bereiken van de finale is nog wat onwerkelijk voor Safarova: „Ik begin het me langzaam te realise ren en het is echt ongelooflijk. Ik kom van ver, dit is het twaalfde jaar dat ik meedraai in de tour. En omdat ik dit nu pas bereik waar deer ik het meer denk ik." De nummer dertien van de ranglijst gaat ervan uit dat Willi ams er vandaag in de finale ge woon staat: „Ik verwacht dat ze dan weer honderd procent is. Dat zal ik ook zijn. Ik heb niets te ver liezen en ga proberen te ontspan nen en ervan te genieten." Volgens de coach van de Tsje chische, Rob Steckley zijn de goe de resultaten van zijn pupil vooral te danken aan een verandering in mentaliteit: „Vroeger nam ze alles iets te serieus en ze legde zich te veel druk op. Ze is nu wat vrijer en geniet van het moment. Die houding geeft haar meer zelfver trouwen waardoor ze zich reali seert dat dit het niveau is waar ze thuishoort." Laatbloeier Safarova heeft nog een druk programma voor de boeg op het gravel van Parijs. Sa men met haar partner Bethanie Mattek-Sands bereikte ze ook de finale in het dames dubbeltoer- nooi, zondag tegen Casey Dellac- qua en Yaroslava Shevedova. ZATERDAG 6 JUNI 2015 slecht signaal af - 3-4-nederlaag tegen de Verenigde Staten. Het Nederlands elftal gisteren verspeelde in de Amsterdam Arena een 3-1-voorsprong, foto Koen van Weel/ANP - W» door Marcel Luyckx HEERENVEEN. Fantastic Gymnastics wordt heel wat minder fantastisch nu Epke Zonderland niet in actie komt. De olympisch rekstokkam pioen van 2012 zal in het weekein de van 20 en 21 juni zijn nationale toesteltitels (rek en brug) niet ver dedigen in Rotterdam. PAARDENSPORT Sankt Gallen. CHIO. Landenwedstrijd springen, na tweede man ches: 1België 9 strafpunten (Devos/Dream of India 5+0, Bruynseels/Pommeau du Heup 4+1, Verlooy/Domino 0+0, Wathelet/Conrad de Hus 8+0), 2. Zwitserland 12, 3. Ierland 13, 4. Duitsland 14, 5. Frankrijk 21; 8. Nederland 44 (Smolders/Don VHP Z 4+0, Greeve/Whitney BB 13+12, Pais/Vignet 21+5, Greve/Eldorado van Zeshoek 21+1). Stand Nations Cup: 1. België 250 (na drie van maximaal vier meetellende wedstrijden), 2. Frankrijk 220 (3), 3. Ierland 205 (3), 4. Italië 155 (2), 5. Nederland en Spanje 135 (2). TENNIS Parijs. Roland Garros. Mannen, halve finales: Djokovic (Ser/1) - Murray (GBr/3) 6-3 6-3 5-7 3-3 gestaakt we gens duisternis en naderende storm, Wawrinka (Zwi/8) - Tsonga (Fra/14) 6-3 6-7 (1)7-6(3)6-4. Vrouwen, dubbelspel, halve finales: Mat tek-Sands Safarova (VSt/Tsj/7) - Hlavackova Hradecka (Tsj/9) 6-2 5-7 6-4, Dellacqua Sj- vedova (Aus/Kaz/12) - Vesnina Makarova (Rus/2) 6-3 6-2. De Tsjechische tennisster Lucie Safarova staat vandaag voor het eerst in haar carrière in de finale van een Grand Slam. foto Yoan Valat/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 56