Eerste finale Roland Garros voor Wawrinka a f, 10 1 afizJSS Een plezier Safarova treft ervaren maar Nederlands elftal toont zich aanvallend sterk en Oranje verspeelt in oefenduel met de Verenigde Staten in de laatste twee minuten de zege: 3-4. 2 SPORT Oranjevrouwen trappen af %m 1: Kittel beslist na ZLM Toer over Tour De Duitse sprinter Marcel Kittel weet nog niet of hij meedoet aan de Tour de France. „Een beslissing valt na de Ster ZLM Toer", zei de winnaar van vier etappes in 2013 en 2014 tijdens een hoogtestage in de Sierra Nevada. Kittel zit in de voorselectie van zijn team Giant-Alpecin voor de Ronde van Frankrijk maar beleeft tot dusver een rampzalig seizoen. Hij liep een virus op en kampt met een vormcrisis. Hij wil de Ster ZLM Toer in Nederland en België gebruiken om te kijken waar hij staat. Dzsudzsak wijst Hongaren de weg Balazs Dzsudzsak heeft het Hon gaars voetbalelftal gisteren de weg gewezen in de oefenwedstrijd te gen Litouwen. De oud-PSV'er maakte een doelpunt en gaf drie assists waaruit werd gescoord. Me de door zijn inbreng leidde Honga rije in Debrecen na iets meer dan een halfuur al met 4-0. Dat was ook de eindstand. De andere tref fers waren van Zoltan Stieber, Ne- manja Nikolic en Tamas Priskin. Cambuur-speler Vytautas Andriuskevicius had bij Litouwen een basisplaats. Hij werd een kwar tier voor tijd gewisseld. Griffioen klopt Van Koot in rolstoelfinale Rolstoeltennisster Jis- ke Griffioen heeft de finale van Roland Gar ros gewonnen. De 30-jarige klopte in twee sets de zes jaar jongere Aniek van Koot: 6-0 6-2. Het is haar tweede eindzege in een grandslamtoer- nooi. Later in het dub belspel wonnen de Nederlandse vrou wen van het als eer ste geplaatste koppel Yui Kamiji (Japan) Jordanne Whiley (Groot-Brittannië). met 7-6 3-610-8. Gerdemann sprint beter dan De Maar Linus Gerdemann heeft in Walferdin- gen de tweede etappe van de Ronde van Luxemburg gewon nen. De Duitse ren ner van de Cult Ener- gy-ploeg troefde in een onderlinge sprint zijn Nederlandse me devluchter Mare de Maar af. Het tweetal hield in de heuvelach tige rit 37 seconden over op Jelle Wallays en Huub Duijn. Ger demann nam ook de leiderstrui over van André Greipel. Pirates op weg naar finale Europa Cup Honkbalclub L&D Amsterdam is hard op weg naar de finale van het Europa Cup toernooi in Parijs. De Pirates boekten ten koste van gastheer PUC de vierde zege op rij. Die stond na ze ven Franse slagbeur ten vast: 15-3. Bologna is vandaag de laatste tegenstander. Bij een ruime nederlaag kan Amsterdam de eind strijd nog missen. De winnaar kwalificeert zich voor de Europese Champions Cup. Stan Wawrinka heeft voor het eerst in zijn carrière de finale van Roland Garros gehaald. In een loodzware halve finale versloeg hij gisteren in vier sets publiekslieveling Jo-Wilfried Tsonga (6-3, 6-7 (1), 7-6 (3), 6-4). In het Bois de Boulog ne was een kwartfinaleplaats in 2013 tot nu toe zijn beste prestatie. Op een oververhit Court Philip pe Chatrier waar beide spelers bij temperaturen van boven de dertig graden niet hun beste tennis lie ten zien, maakte de nummer vijf tien van de wereld het de winnaar van de Australian Open in 2014 erg lastig. Toch lukte het de Frans man niet om het thuispubliek voor het eerst sinds 1988 een Fran se finalist te geven. „Het was een grote strijd. Ik ben blij dat ik me er doorheen heb kunnen slaan", al dus Wawrinka. „Hij verdiende het net zo veel als ik om de finale te halen." In de eindstrijd neemt Wawrin ka het op tegen de winnaar van de andere halve finale tussen de num mer één van de wereld Novak Djo- kovic uit Servië en de Brit Andy Murray. Deze titanenstrijd werd gisteravond bij een stand van 6-3 6-3 5-7 3-3 in het voordeel van Djo- kovic door dreigende storm en in vallende duisternis gestaakt. Het duel wordt vandaag uitgespeeld. Morgen is de finale. AMSTERDAM. Het lukt het Neder lands elftal maar niet om aan de hand van bondscoach Guus Hid- dink uit te groeien tot een stabiel elftal. Gisteravond dacht Oranje tegen De Verenigde Staten vol doende vertrouwen te tanken voor de belangrijke afspraak, die van volgende week in Letland, maar in de slotfase ging het hele maal mis. Een kwartier voor tijd leidde Nederland nog met 3-1, maar aan het eind van de rit in casseerde Hiddink zijn vijfde ne derlaag in negen interlands: 3-4. De totale ineenstorting kwam niet eens onverwacht. Oranje maakte verdedigend bij vlagen een chaotische indruk en gaf te gen de fysiek sterke Amerikanen al de gehele wedstrijd enorm veel kansen weg. Wisselvalligheid De wisselvalligheid van Oranje was gisteravond nog het meest te rug te zien in het spel van Mem phis Depay. Depay speelde een uur lang ijzersterk, maar verloor zich in het laatste deel van de wedstrijd in nonchalance. Het kwam hem meerdere keren op een reprimande van Hiddink te staan, die blijkbaar aanvoelde dat Oranje de wedstrijd uit handen liet glippen. Depay bracht in de eerste helft iedereen in vervoering als hij van af links weer eens aanzette voor een demarrage. Zijn vorige 16 in terlands waren lang niet allemaal van geweldig niveau, maar tegen de Amerikanen speelde hij een uur lang met de wapens die hem een mooie toekomst moeten be zorgen. De aanvaller leidde na 27 minuten ook de 1-0 van Oranje in. Zijn voorzet op Klaas-Jan Hun- telaar was er eentje uit de buiten categorie; een assist uit een com puterspelletje. Maar in die fase viel ook de broosheid van de laatste linie op. In de aanloop naar het tweeluik met de Amerikanen en Letland legde Hiddink vooral de focus op het offensieve werk, maar zijn elf tal kan pas echt stappen gaan ma ken als er een stevig fundament ligt. En daar ontbrak het weder om aan. Aangestuurd door oud-Hee- renveen-speler Michael Bradley, die Jordy Clasie meerdere keren aftroefde, creëerden de Amerika nen voor rust al vijf opgelegde kansen. Doelman Jasper Cilles- sen en de paal voorkwamen er ger, maar in de 34ste minuut pro fiteerde Gyaso Zardes van het bijna traditionele slaapmomentje van Daryl Janmaat: 1-1. Terwijl Janmaat in de kleedka mer nog zat na te balen, verstuur de zijn vervanger Gregory van der Wiel na rust een ragfijne voorzet die door Huntelaar val lend werd binnengekopt: 2-1. Vier minuten schoot diezelfde Huntelaar via Depay raak, en ge tuige de reactie van de oud-PSV' er ging de bal via de tanden van de aanvaller in het doel: 3-1. Voor Hiddink was die marge het sein om zijn aanvoerder Ro bin van Persie te vervangen voor de debuterende Davy Propper. Hoewel de marge ruim leek, straalde Oranje nooit uit dat het de wedstrijd onder controle had. De 3-2 van John Brooks was al een waarschuwing, maar het werd in de laatste twee minuten nog erger. De 3-3 was een eigen doelpunt van invaller Luuk de Jong, de 3-4 van Bobby Wood 60 tellen was een een prima uitge speelde aanval, nadat de gehele Nederlandse defensie uiteen was gereten. Dat was niet voor het eerst op deze avond vol wonder lijke momenten. - 9 Nederland - Verenigde Staten was 28 minuten oud toen Memphis De pay misschien wel zijn mooiste voorzet gaf van dit sei zoen op de scorende Klaas-Jan Huntelaar. De toekomstige speler van Manchester United had er geen beter moment voor kunnen uitkiezen. De oefeninterland van Oranje werd ook live uitgezonden op Manchester United-tv. Natuur lijk zullen lang niet al die miljoe- Met hangen en wurgen bereik te de jongste Williams donder dag de finale ten kosten van Ti- mea Bacsinszky. Steunend op haar racket en duidelijk aangesla gen stromelde ze na haar over winning het oranje gravel af. Al na haar derde ronde partij kreeg Williams last van griep en in haar halve finale partij tegen de Zwitserse was ze duidelijk nog niet aan de beterende hand. „Ik denk niet dat ik ooit zo ziek ben geweest. Toen de wed strijd voorbij was ben ik als het ware ingestort", aldus de 33-jari- 'Dit is het twaalfde jaar dat ik meedraai in de tour. En omdat ik dit nu pas bereik waardeer ik het meer denk ik' ge Amerikaanse. „Hopelijk heb ik het ergste nu achter de rug en kan ik me voorbereiden op de wedstrijd van zaterdag", zei ze donderdag nog hoopvol. Maar haar training en de gebruikelijke persconferentie die finalisten een dag van tevoren geven, sloeg Wil liams gisteren over omdat ze nog altijd niet in orde was. Williams neemt het in de fina le op het gemalen baksteen in het Bois de Boulogne op tegen de sterk spelende Safarova die in de vierde ronde verrassend titelver dedigster Maria Sjarapova naar huis stuurde. Ook versloeg ze in twee sets de nummer zeven van de wereld, Ana Ivanovic. De 28-ja- rige debutante in een Grand Slam-finale verloor dit toernooi WIELRENNEN VOETBAL De Oranjevrouwen spelen aankomende nacht om 03.00 Nederlandse tijd hun eerste WK-wedstrijd ooit tegen Nieuw-Zeeland, de nummer 17 van de wereldranglijst. Nederland staat vijf plaatsen hoger en is dus licht favoriet voor de wedstrijd in het met 52.000 bezoekers uitver kochte Commonwealth Stadium van Edmonton, foto Valerie Kuypers/ANP TENNIS WIELRENNEN HONKBAL Oranje geeft door Leon ten Voorde NEDERLAND VERENIGDE STATEN Ml f's,.'. Jeffrey Bruma baalt na de smadelijke door Maarten Wijffels door Marieke de Ruijter PARIJS. Serena Williams staat van middag wonder boven wonder voor de derde keer in haar indruk wekkende carrière in de finale van Roland Garros. Mocht de Ameri kaanse vandaag de Tsjechische Lucie Safarova verslaan, dan be reikt ze het indrukwekkende to taal van 20 gewonnen Grand Slams. Slechts twee minder dan het record van Steffi Graf. Het is echter de vraag of de met griep kampende nummer één van de wereld haar niveau kan halen. Lucie Safarova, finaliste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 55