Noodweer teistert delen Nederland Islamitische school opnieuw bekijken Ouderen hielden de branche de afgelopen jaren op de been NIEUWS 3 Na 10 slechte jaren worden er weer meer caravans verkocht. Jong en oud gaan voor een moderne sleurhut. Wat onmogelijk leek is ge beurd: er wor den na ïo jaar van daling weer meer ca ravans verkocht. Vorige maand reden er 951 hagelwitte sleurhutten bij de dealers naar buiten, een stijging van 10,5 procent vergeleken met vorig jaar. En het zijn niet langer alleen ouderen die de beurs trekken voor een nieuwe caravan. Een paar maanden geleden zag Mare Brouwers opeens een jong stel met een kinderwagen in zijn showroom. Als teruggekeerde zwalu wen die het einde van een lange bar re winter aankondigden. De direc teur van Ad Dekker Rekreatie in Raamsdonkveer wist: als ook gezin nen weer caravans kopen is de crisis echt voorbij. „Maar wat duurde het lang", verzucht hij. Brouwers kent de markt als geen ander. Dertig jaar geleden begon hij als caravanwasser en in 2003 kocht hij Ad Dekker, een van de grootste ca ravandealers van het land. „Toen ver kochten we 1400 caravans per jaar, nieuw en gebruikt, vorig jaar 400. Overal gingen zaken over de kop. Ik had 31 man personeel en moest terug naar 13. Maar als dit jaar zo blijft lo pen, dan komen er weer mensen bij." Volgens brancheverenigingen Bovag en KCI werden er vorig jaar 5500 nieuwe caravans verkocht. Tien jaar eerder waren dat er nog ruim 20.000. „Nu stijgt het weer. Eerst heel voor zichtig en nu met dubbele cijfers. De maand mei is zo kort voor de vakan tie dé graadmeter voor de caravan branche. Dit is echt een trendbreuk", aldus Tom Huyskens van de Bovag. De cijfers zijn zichtbaar in de showroom. Belangstellenden moeten wachten tot de verkopers van Brou wers tijd hebben. Op deze tropische vrijdag zijn er vooral ouderen die in en uit de showmodellen stappen. „Die doelgroep hield ons op de been afgelopen jaren. Gezinnen kochten niet meer." Brouwers paste zijn assortiment erop aan. Veel caravans in de show room hebben twee eenpersoonsbed den in plaats van een dubbel bed. Niet dat de liefde na decennia huwe lijk is bekoeld, maar omdat de oudere Als ook gezinnen weer caravans kopen is de crisis echt voorbij kampeerder 's nachts zo vaak naar het ingebouwde toiletje moet. „Dan kruip je niet graag steeds over elkaar heen. En wie wil, kan nog steeds knus samen slapen." Hij trekt een la de open en de twee bedden smelten samen tot een lits-jumeaux van 2.10 bij 2.10 meter. Glimmende witte parel Geert (66) en Joke (62) Speekenbrink uit Roosendaal komen hun nieuwe Hobby halen. De vorige was uit 2002 en nu waren ze 'toe aan iets anders'. Het modelletje uit 2014 konden ze met een leuke korting kopen. „Toch nog 20 mille", zegt Geert. Joke laat hem van binnen zien. Een witte glim mende parel, zo luxe als thuis. Met een hoge koelkast en vriesvak met led-verlichting, ingebouwde wc, tweepersoonsbed, kachel, en werke lijk overal kastjes en laatjes. Groot ge noeg om ook een paar van de acht kleinkinderen af en toe mee te ne men. „En hij heeft een movef', zegt Geert. Een elektromotor bij een van de wielen zet de caravan tot op de centimeter nauwkeurig op zijn plaats. Met draadloze afstandsbedie ning uiteraard. „Dat is tegenwoordig standaard", zegt Brouwers. „Even met z'n allen op de camping een caravan op zijn plek duwen is er niet meer bij. Ver geet niet dat het in het voorseizoen vooral ouderen zijn die kamperen. Vorige week nog een nieuwe caravan verkocht aan mensen van 77 jaar, die duwen een caravan van 1700 kilo echt niet op zijn plaats." Ook gemakkelijk: de elektrisch uit- draaibare luifel die in een mum van FEITEN CIJFERS tijd om te toveren is tot een voortent. Of de satellietschotel met gps die zich volautomatisch richt. En de ko per wenst degelijkheid. In het keu kentje geen pandragers van blik, maar van gietijzer. De Duitse merken Hobby, Fendt en Knaus zijn veruit fa voriet. Brouwers is optimistisch over de verkoop. „Zo goed als het was, wordt het nooit meer. Maar als wij als branche weer naar 10.000 stuks per jaar groeien, doen we het niet slecht." Geert en Joke Speekenbrink hebben de nieuwe caravan met suc ces aan de trekhaak gekoppeld. De Dordogne in Frankrijk is de eerste be stemming deze zomer. „En als daar de zon niet schijnt rijden we door." Aan het eind van de middag trok het noodweer vanuit het zui den het land over. Het Intents Fes tival in het Brabantse Oisterwijk had al voordat het noodweer was uitgebarsten de ongeveer 3000 be zoekers geëvacueerd naar een na bijgelegen sporthal. De festivalbe zoekers waren niet de enigen die hinder ondervonden van de re gen- en onweersbuien. Strandgangers in onder meer Scheveningen en Zandvoort za gen zich genoodzaakt hun bezoek af te breken vanwege de naderen de regen, hagel, onweer en zware windstoten. In diverse regio's werd de laat ste etappe van de avondvierdaagse afgelast, ook de daarbij horende défilés gingen niet door. In het Gelderse Nunspeet brak brand uit in een schuur met dui zend kalveren. Het vuur ontstond door blikseminslag in het dak. Of de dieren gevaar liepen, kon de brandweer gisteren nog niet zeg gen. Meerdere bluswagens pro beerden de brand onder controle te krijgen. Ook in Zaamslag sloeg de blik sem toe. Vier woningen in dezelf de straat werden getroffen. Na de inslag brak brand uit. Er zijn geen gewonden gevallen, de bewoners werden tijdelijk opgevangen door de buren. AMSTERDAM. De gemeente Amsterdam moet opnieuw kij ken naar een huisvestingsaan- vraag van de Stichting Islami tisch Onderwijs Amsterdam (SIO). Dat heeft de voorzienin- genrechter in Amsterdam be paald, zo werd gisteren be kend. Volgens de rechter heeft de hoofdstad de aanvraag voor deelname aan het huisves tingsprogramma 2014 en 2015 niet op de juiste manier be handeld. De gemeente Amsterdam moet binnen zes weken een nieuw besluit op het bezwaar nemen. Doet ze dat niet, dan volgt een dwangsom van 200 euro per dag met een maxi mum van 30.000 euro. ZATERDAG 6 JUNI 2015 Caravans weer in trek door Ton Voermans Mare Brouwers directeur van Ad Dekker Rekreatie in Raamsdonksveer Geert en Joke Speek enbrink inspecteren hun nieuwe caravan, die van alle gemakken is voorzien: hoge koel kast, ingebouwd toilet, tweepersoonsbed, ka chel en overal kastjes en laatjes, foto Koen Verheijden Vorige maand verkochten dealers 951 caravans, een stijging van 10,5 pro cent vergeleken met vorig jaar. Volgens brancheverenigingen Bovag en KCI werden er vorig jaar 5500 nieu we caravans verkocht. Tien jaar eerder waren dat er nog ruim 20.000. ROTTERDAM. De zomerse dag ein digde gisteren op veel plekken in Nederland in noodweer. Voor de provincies Utrecht, Noord- en Zuid-Holland, Zeeland en Noord- Brabant had het KNMI code oranje afgegeven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 4