En natuurlijk raakte de wc verstopt 'Leukste schoolreisje ooit!' 'Spannend' Provincie wil uitleg over urenlange stremming Stremming Westerscheldetunnel maakte van schoolreis een wereldreis ZEELAND 3 Het schoolreisje van de Ichtusschool in Vlissingen verliep niet helemaal zoals gepland. De bus zat uren vast in de file door een ongeval bij de Westerscheldetunnel. muurvast-Bovendien voor Rosario Louws Beetje spannend wel, vond Thijs Kooi uit groep 3 het. Verveeld heeft hij zich niet, tij dens de wel héél erg lange bus reis. „We hebben veel mopjes verteld. En onderweg zijn we ge stopt bij een soort McDonald's. Ik had heel erg honger." Het plezier straalt er nog van af, een dag na het avontuur met de bus. „Dit was het leukste schoolreisje ooit!", zegt Rosario Louws (groep 5). Haar zak met hamburgersnoepjes en de peper- muntrol heeft ze broederlijk ge deeld met kindertjes die niks meer te eten hadden. „Thuis heb ik om half twaalf 's nachts nog een hamburger gegeten." En de volgende dag mocht ze ook nog eens uitslapen. „We hoefden pas 's middags weer naar school." Hij moest drie kwartier gaan rus ten voor hij verder mocht. Tot ie ders opluchting werd net op tijd een benzinepomp gevonden waar de chauffeur kon rusten terwijl de kinderen een frietje naar binnen werkten. Het was inmiddels een uur of negen. Jolanda de Pagter, die ach ter de bus in een volgwagen reed voor eventuele calamiteiten, kreeg een paar kindjes in de auto die even een knuffel konden ge bruiken. In de bus zelf, waar on danks alle misère een vrolijke stemming heerste, had inmiddels de vermoeidheid toegeslagen. Om kwart voor elf arriveerde de bus in Vlissingen: vijf uur later dan ge pland. Rond half zes zou de schoolbus van de Ichtusschool in Vlissin gen terugkomen van het reisje naar het Boudewijn- park in Brugge. Leerkracht Mat thea Houmes: „En toen kwam dat telefoontje: ze moesten via Ant werpen, verkeer via de Wester scheldetunnel werd omgeleid." Naomi Zwier was een van de leerkrachten in de bus met 55 kin dertjes (groep 3 tot en met 6). „Ze waren allemaal al een beetje gaar toen we aan de terugreis begon nen", vertelt ze. „Het was best warm en naar mate het lan ger duurde, begon zich toch wat spanning op te bouwen. Rond zessen kregen ze allemaal tegelijk trek. We hebben toen maar verdeeld wat iedereen nog aan snoep had." Nadat al het snoep geconsumeerd was kwam er, onvermijdelijk, een spuugron- de. „Je hebt altijd kinderen die misselijk zijn, dus we hebben standaard spuugzakjes voorhan den", zegt Naomi opgewekt. Er moest geplast worden. „Als er één gaat, willen ze allemaal. Na tuurlijk raakte de wc verstopt. Het begon een gekkenhuis te wor den." Rond Antwerpen zat alles r>J:— liet de chauf feur weten dat zijn maxi mum rijtijd bereikt was. Een vrachtwagen botste donder dagmiddag even na half drie tus sen de tunneluitgang en het tol- plein op een rijdende afzetting. De provincie wil overleg met de politie naar aanleiding van de langdurige stremming wegens onderzoek van ongeval. De tunnel richting Goes was tot acht uur gestremd. Een verkeers chaos rond Terneuzen was het ge volg. De stremming duurde zo lang doordat de politie uren nodig had voor sporenonderzoek. Vol gens de politie beoordeelt een 'se lecteur' of nader onderzoek nodig is. Wat donderdag de reden was om tot onderzoek over te gaan kon de politie gisteren niet zeg gen. Provinciaal bestuurder George van Heukelom wil met de politie en andere belanghebbenden om de tafel zitten, zei hij gisteren in Provinciale Staten. De Terneuzen- se wethouder Frans van Hulle zegt: „Nu de situatie anders is met de Sluiskiltunnel erbij, zijn we ze ker benieuwd naar de praktijkerva ringen van donderdag." De ge meente gaat hierover in gesprek met de tunnel- en wegbeheerders. steekt na elk ongeval de kop op. Irritatie over het langdurig „Open bij stremming de midden oponthoud op de Zeeuwse wegen berm en leid het verkeer over de andere weghelft." Joost de Maat van de Zeeuwse afdeling van Transport en Logistiek Nederland herhaalt de oproep die de Goese burgemeester René Verhulst al eens deed na een langdurige stremming op de A58. Over zo'n maatregel moet niet te licht ge dacht worden, reageert Ingo de Moor van de NV Westerschelde tunnel. Openstellen van de mid denberm met alle bijkomende ver keersmaatregelen kost een paar uur. „Als we hadden geweten dat het onderzoek en de berging tot 20.00 uur zou duren, was het openstellen van de middenberm een serieuze optie geweest. Maar rond drie uur was de inschatting dat het niet zo veel tijd zou kos ten." Openstelling van één tunnel buis voor beide richtingen kan niet om veiligheidsredenen. ZATERDAG 6 JUNI 2015 Na vijf uur eindelijk thuis Jolanda de Pagter Matthea Houmes door Ondine van der Vleuten Naomi Zwier door Theo Ciele MIDDELBURG. De vragen brandden de volgende dag nog op ieders lip pen. Waarom duurde de strem ming van de Westerscheldetunnel donderdag zo lang? Waarom was urenlang onderzoek nodig voor een ogenschijnlijk simpele aanrij ding met alleen materiële schade? Een vrachtwagen reed een 'pijlenwagen' aan op de tunnelweg. De weg bleef uren gestremd, luchtfoto Izak van Maldegem

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 36