Staten bezorgd over portemonnee provincie De Reu glorieert in Tourdebat Gestuntel met de tunnel - ZC COLOFON Mailtje 2 ZEELAND *?l£dR&1Fo'f™«°!E rtd^he,OSe5 COMMENTAAR Veel Zeeuwen kunnen geen enkel begrip opbrengen voor het gestuntel met het ongeluk bij de Westerschel- detunnel. Meer dan vijf uur geen verkeer van zuid naar noord. En dat voor een simpel ongeluk, buiten de tunnel, met een vrachtwagen vol gras. Tot overmaat van ramp liep het ook helemaal vast in de Liefkenshoektunnel bij Antwer pen. Dus omrijden had geen zin. Heel wat verkeersdeelnemers moesten uren geduld hebben. Deze oefening in lijdzaamheid was waarschijnlijk te vermijden geweest. Op de een of andere manier onderschatten de betrokken instanties, zoals de politie en de tunnelmaatschappij, het be lang van min of meer permanen te doorstroming. Was het onge luk in de Maastunnel in Rotter dam gebeurd of op de Autobahn, dan was de weg in een mum van tijd vrij gemaakt. Die urgentie wordt kennelijk niet gevoeld als het om deze Zeeuwse verkeersa der gaat. De politie heeft geen goede verklaring voor de traag heid. En het steeds herhaalde argument van de tunnelmaatschap pij, dat de veiligheid niet toestaat om in één tunnelbuis in twee richtingen te rijden, zal niet eindeloos standhouden. Ook het ver weer, dat het onderzoek onverwacht lang duurde, is ronduit zwak. Want de politie heeft wel vaker heel veel tijd nodig. Dus in dit soort situaties moet de tunnelbeheerder daar juist op anticipe ren. Daar was nu niets van te merken. Was het op de Autobahn gebeurd of in de Maastunnel dan was de weg snel vrij gemaakt T: 0118-43 4050 T: 0113- 31 5670 T: 0115- 64 5740 T: 0111-45 4650 T: 088-0139995 Almanak De Terneuzense studente kwam er van de week tot haar grote schrik ach ter, dat ze een deel van het haar opge legde huiswerk Frans straal was ver geten te maken. Ze was thuis achter haar computer in slaap gevallen, te wijten aan een agréable soirée, de avond ervoor, met iets te veel vin rou ge en gin et tonique. Ze had nog slechts een uur voordat alle online op drachten in de mailbox van haar do cente moesten zitten, maar dat zou ze niet redden. Dus besloot ze zich te be dienen van een leugentje; zo liet ze haar lerares weten dat haar internet niet werktePer e-mail... Roeiers De Rede winnen titel Het eerste roeiteam van scholengemeenschap De Rede uit Terneuzen is giste ren op de Bosbaan in Am stelveen Nederlands kam pioen geworden in de jon gensklasse 'vier met stuur man'. De Rede prolongeer de daarmee de titel die vo rig jaar gewonnen werd. Het tweede team van De Rede pakte de bronzen me daille en de meisjesploeg van het Zeldenrust- Steelantcollege, ook uit Ter- neuzen, werd tweede. De jongensploeg van het Zeldenrust-Steelantcollege werd vierde. Vrees sluiting Paaz-afdeling De psychiatrische afdeling van ziekenhuis ZorgSaam, oftewel de Paaz-afdeling, dreigt gesloten te worden, volgens de PvdA-fractie in de Terneuzense gemeente raad. En dat is onaccepte- bel, aldus raadslid Ingrid Wojtal, die aangeeft dat het de bedoeling is patiënten 'ambulant' (veelal thuis) te helpen. Dat werkt naar haar oordeel niet in crisissitua ties. Een woordvoerder van ZorgSaam bevestigt dat wordt nagedacht over de toekomst van de Paaz- afdeling en het Regionaal Centrum Gezondheids zorg, waarin wordt samen gewerkt met Emergis, maar dat nog geen beslissingen zijn genomen. Noordzee-zand naar W'schelde Zandbedrijven mogen in de Westerschelde zand blij ven winnen, als ze zand uit de Noordzee in de Wester schelde brengen. Rijkswa terstaat wil dit vastleggen in een vergunning die on langs is gepubliceerd. In de Westerschelde dreigt, net zoals in de Oosterschelde, 'zandhonger'; dat er meer zand uitgaat, dan er binnen komt. Platen kunnen daar door afkalven. Ter compen satie zou maximaal 675.000 kubieke meter zand uit diepere delen van de Noord zee naar de Westerschelde moeten worden gebracht. Brand door blikseminslag Vier woningen onder één kap aan de Wilhelmina- straat in Zaamslag zijn vrij dagavond even na zes uur getroffen door een bliksem inslag. Na aankomst van de brandweer uit Zaamslag en Axel bleek dat de brand in één van de spouwmuren van de woningen zat. Ge wonden zijn er niet geval len. Bewoners die thuis wa ren, zijn opgevangen door buren. De brandweer heeft dakpannen moeten lichten om de brandhaard te vin den. Dat was niet gemakke lijk. Even na acht uur was de situatie onder controle. D66, SP, Groenlinks en Partij voor Zeeland somden een reeks van projecten op die financieel slecht kunnen uitvallen: de fi nanciering van de Sloeweg en de Tractaatweg, het project Perkpol- der, Waterdunen, de 57-plusrege- ling voor ambtenaren, de sane ring van het Thermphosterrein, het dividend van Delta, de kos ten voor openbaar vervoer. En dat terwijl de algemene reserve van de provincie is gehalveerd. „Zijn we nog wel in control?", vroeg Ton Veraart (D66). Jazeker, antwoordde gedepu teerde Carla Schönknecht (VVD, Financiën). „Als dat niet zo is, krijg je geen goedkeurende ver klaring van de accountant." Dat een fractie van de SGP verdeeld stemt is al opmerkelijk. Als het dan ook nog eens gaat over een op zondag te verrij den etappe van de Tour de Fran ce, dan mag dat gerust uniek wor den genoemd. Het gebeurde gis teren, in het debat van Provincia le Staten over een extra budget van 250.000 euro voor de finish van de Tour op Neeltje Jans op zondag 5 juli. Een jaar geleden trok de pro vincie 70.000 euro uit voor de fi nish van de Tour in Zeeland. Van het bedrijfsleven komt een half miljoen en van het Rijk 250.000 euro. Daar zou het bij blijven, be loofde gedeputeerde Ben de Reu. Maar gisteren moest hij nog 250.000 euro zien los te praten, omdat de veiligheidsmaatregelen veel duurder uitvallen. De Reu kreeg het vuur na aan de schenen gelegd. „Het project is niet adequaat aangestuurd", foeterde Ronald Viergever (SP). „De gedeputeerde heeft zich niet aan zijn afspraak gehouden, deze overschrijding is onacceptabel." Gedeputeerde Staten moeten nu echt eens leren voorzichtig om te gaan met het geld van de Zeeuwse belastingbetaler, voeg- Gedeputeerde De Reu beleeft zijn finest hour en overtuigt drie SGP'ers te stemmen vóór extra geld zondagetappe Caljouw Rademaker VERHUIZINGEN de Roland de Wit (PW) daar aan toe. „Driehonderdvijfig pro cent hoger uitkomen is niet te verkopen." Christenunie en D66 reageerden eveneens ontstemd. Behalve de oppositie waren ook de coalitiepartijen kritisch. De SGP - toch al tegen de Tour etappe op zondag - vroeg hoe ge loofwaardig De Reu nog is. CDA en WD voelden zich voor het blok gezet. „Het is slikken of stik ken", zei Jeffrey Oudeman (CDA). „We kunnen niet beslui ten om tegen te stemmen", ver klaarde Hans van Geesbergen (VVD). „Dat schaadt het imago van de provincie. Maar zo kun je niet omgaan met het budget recht van de provincie." De Reu had een goede verde diging nodig en die leverde hij. De PvdA-gedeputeerde beleefde zijn finest hour. Toen hij zijn re pliek begon met de trots die hij als Zeeuw voelde voor zijn pro vincie, werd het doodstil in de Statenzaal. „Ik vind dat de hele wereld moet zien hoe mooi onze provincie is. Daar zijn maar wei nig mogelijkheden voor." Dat zijn stem nog wat schor klonk vanwege een virusinfectie, ver sterkte het effect. Hij leek op recht onroerd. Overtuigend speelde hij al zijn troeven uit. Snerend naar de PW dat ze bij de behandeling van de jaarreke ning nog zo op de promotie van Zeeland hadden gehamerd en be gripvol naar de SGP over de zon- dagrust: „Ik vraag u niet de Tour de France te ondersteunen maar om de veiligheid van het publiek te ondersteunen." Hij trok er Goos Roeland, Har ry van der Maas en Harold van de Velde mee over de streep. De drie SGP'ers stemden vóór het extra budget, de overige drie frac tieleden niet. Omdat verder al leen SP en PW bij hun verzet bleven, haalde De Reu zijn buit met ruime meerderheid binnen. 2015 ,nl Edisonweg 37E, Vlissingen Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen 0118-43 4000 www.pzc.nl Uitgever Erik van Gruijthuijsen Hoofdredactie Arie Leen Kroon alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen E-mail: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen E-mail: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen E-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland E-mail: schouwen-duiveland@pzc.nl Sales manager Marcel Schreur Advertenties Afdeling Direct Sales regio Zuid E-mail: adverteren.zeeland@wegenermedia.nl Personeelsadvertenties:055-5388000 Familieberichten: 088- 0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Onze excuses. Meld het via www.pzc.nl/geenkrant U ontvangt een e-mail met directe toe gang tot de E-paper en een persoonlijke tegoedbon voor het ophalen van de za terdagkrant. Vragen? Bel: 088-0139910 Abonnementstarieven Deze vindt u op www.pzc.nl/tarieven Abonneren, wijziging vakantie service? Informatie kunt u vinden op onze site www.pzc.nl/service of bel: 088-0139910. Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden O Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beel dende kunst via Beeldrecht. Voor meer informa tie: copyright@wegener.nl Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uit voering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het ge bruiken van uw e-mail adres wilt intrekken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Le zersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Tip? redactie@pzc.nl TERNEUZEN TERNEUZEN BRESKENS ZAAMSLAG MIDDELBURG. Provinciale Staten maken zich zorgen over de finan ciële risico's die de provincie loopt. Accountants hebben de jaarrekening van de provincie wel iswaar goedgekeurd, maar ver schillende partijen voorzagen vrij dagochtend tijdens de behande ling toch grote problemen. door Ernst Jan Rozendaal Middelburg Goes Burgh-Haamstede Terneuzen 0118-626 649 www.caljouw-rademaker.nl delta delta" r\de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 35