wint finale van Superkids Zoë (13) CULTUUR SHOW 31 Verloren gitaar John Lennon te koop op veiling bliek is zo dankbaar. Elk concert voelt als een wedstrijdje hardlo pen waarbij mijn route heuvelaf waarts gaat en mijn tegenstan ders moeten klimmen." Het plezier van het optreden houdt hem gaande, zegt hij. Maar wat ongetwijfeld ook helpt, is zijn uiterst gezonde regi me, dat behalve een vegetarisch dieet bestaat uit yoga, paardrij den en regelmatig fitnessbezoek. McCartney's sportschoolsche ma? „Een half uurtje op de cross trainer, dan een beetje in de weer met de gewichten en ver volgens een paar handstanden als cooling down." Verder bestaat het McCart- ney-65-t-programma uit het van school halen van zijn dochter Beatrice (uit zijn vorige huwelijk met Heather Mills) en rustig tafe len met zijn huidige echtgenote Nancy Shevell (55). Belangrijk is ook het vermijden van de genots middelen waar hij tot halverwe ge zijn loopbaan zonder remmin gen van genoot. Als laatste ver dween de marihuana van het me nu. „Ik werd er moe van. En dat is in deze fase van mijn leven het laatste wat ik wil. Hoeveel tijd er nog is om te doen wat ik zo graag doe, weet niemand. Daarom maak ik voor de zeker heid maar haast." De 13-jarige Zoë Greten uit Kerkrade is gistera vond de eerste winna res geworden van de ta lentenjacht Superkids op RTL 4. Met haar dans veroverde ze zowel het publiek op de tribune als de ju ry. „Ik was superblij, maar het drong niet direct tot me door", zegt Zoë. „Het was een hele mooie avond, maar ook ontzet tend spannend. De jury was heel tevreden; ze vond echt dat ik het verdiend had." Omdat de finale al eerder was opgenomen, moest Zoë haar winst anderhalve week geheim houden. „Dat was best wel moei lijk", legt ze uit. „Alleen mijn bes te vriendin wist het. En natuurlijk de mensen die bij de finale waren, zoals mijn ouders, twee andere vriendinnen en familie. Die moes- ten ook allemaal hun mond dicht houden. Dat is gelukt." Zoë's deelname aan Superkids was niet haar eerste tv-ervaring. In 2013 behaalde ze de halve finale in Everybody dance now en in 2014 werd ze derde in Got to dance Ger many. Dansen doet ze al vanaf haar vijfde, in de dansschool van haar ouders. „Hiphop, modern, zumba, stijldansen, acrobatiek, ze geven het allemaal", vertelt Zoë, die in 2012 en 2013 zowel solo, als duo en met haar team het wereldkampi oenschap hiphop won. Daarmee houdt de prijzenregen voor haar niet op: vorig jaar eindigde ze als tweede op het Europees kam- pioensch hiphop Duo Juniors. „Maar ik vind alle dansstijlen heel erg leuk. Ik heb geen voorkeur." Het jonge talent zit in het eer ste jaar van het Koninklijk Conser vatorium in Den Haag en woont door de week bij haar oom en tan te in Zoetermeer. Dansen is Zoe's grootste passie. „Ik vind het heerlijk om te bewe gen en probeer me altijd zo goed mogelijk in te leven en gevoel in de dans te leggen." En dat haar dat lukt, zagen de televisiekijkers in de halve finale van een week gele den toen ze jurylid Angela Schijf tot tranen toe roerde. De sfeer was goed bij Superkids, aldus Zoë. „Ik vond het achter de schermen heel gezellig. Iedereen was zo aardig." Eerdere televisie-optredens maakten van haar al een beetje een Bekende Nederlander. Dus is het Limburgse talent al gewend om op straat herkend te worden. „Dat is superleuk", vertelt ze. „Mensen zeggen steeds dat ze het zo mooi vinden wat ik doe. Nee, bekend zijn heeft voor mij geen minder leuke kanten." Met het winnen van de finale van Superkids verdient Zoë een stu diebeurs van 25.000 euro. „Dat geld ga ik besteden aan mijn oplei ding aan het Koninklijk Conserva torium. Daarnaast wil ik deze zo mer een danscursus in Frankrijk gaan volgen." Een gitaar van John Len non die vijftig jaar vermist was en onlangs opdook in een kringloopwinkel, gaat onder de hamer. Volgens de Britse krant The Tele graph gebruikte Lennon het instrument voor de Beatles-hit Love me do. De gitaar kan in novem ber op een veiling ruim 800.000 euro opbrengen. John Lennon kocht de gi taar in 1963 in Liverpool en trad ermee op tijdens een kerstshow van de Beatles in Finsbury Park in Lon den. Daarna raakte hij het instrument kwijt. „Items van John Lennon komen zelden in de verkoop, om dat mensen ze houden", zegt eigenaar Darren Julien van het veilinghuis. ZATERDAG 6 JUNI 2015 Paul McCartney eind vorige maand tijdens een concert in het kader van de Out there-tournee in de Londense 02 Arena. foto Jim Dyson/Getty Images Paul McCartney: Out there. Te zien: 7 en 8 juni, Ziggo Dome, Amsterdam. door Esther Kooymans Zoë Greten uit Kerkrade won gis teravond Superkids. foto RTL voor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 32