Maaike Ouboten 'Mensen vergeten dat ik nog maar een 23-jarig meisje ben' CULTUUR SHOW 29 Diana Ross: 26.000 volgers op TWitter Ruim twee jaar na haar succesvolle eerste single Dat ik je mis komt Maaike Ouboter (23) met haar debuutalbum. Show Entertainment De 71-jarige souldi- va Diana Ross is sinds deze week ac tief op Twitter en ze is er dol op, schrijft ze in haar eerste be richt. Na een paar da gen heeft ze al 26.000 volgers, die ze onder meer wijst op een YouTube- fïlmpje van jazz-le- gende Shirley Horn. Ross, bekend van hits als Upside down en Why do fools fall in love, volgt slechts vijf mensen, onder wie haar jongste dochter Chudney, die deze maand in het huwelijk treedt met Josh Faulkner. Ross organiseert naar verluidt een vierdaags huwelijks feest voor de twee. 'We steunen elkaar. Dat blijft gewoon zo' Ik voelde de druk om meteen te presteren, maar kon dat simpelweg niet' De woorden van Dat ik je mis ko men twee jaar geleden keihard binnen bij de ju ryleden van tv-talentenjacht De beste singer- songwriter van Nederland. Giel Beelen luistert in tranen naar Maaike Ouboter, die bezingt hoe ze zich voelt na het overlij den van haar ouders. Ze schopt het met haar zelf geschreven songs tot de finale. Die verliest ze, maar iedereen weet: die Ouboter zien we snel terug. Maar in plaats daarvan wordt het stil. Heel stil. Nu pas, ruim twee jaar later, komt haar debuutalbum En hoe het dan ook weer dag wordt uit. Waarom zo lang gewacht? „Toen ik meedeed aan De beste singersongwriter van Nederland, had ik nog niet eens zo heel veel liedjes geschreven. En ineens lag alles onder een vergrootglas. Ik voelde de druk om meteen te presteren, maar kon dat simpel weg niet. Ik moest even op adem komen. Iedereen zei: je hebt nu de aandacht, dus je moet snel met iets komen. Maar ik wilde het niet overhaasten." „De afgelopen twee jaar heb Panisch Ouboter heeft dat nummer al heel vaak gezongen. Elke keer raakt het haar opnieuw diep. „Ik kan er zelf niet naar luisteren", vertelt ze. „Als ik de eerste tonen hoor, word ik pa nisch. Zingen lukt gelukkig wel, maar toch doe ik dat ook liever niet overal. Op concerten wel na tuurlijk, maar als mensen het me zo ineens vragen... Ze vergeten soms dat ik nog maar een 23-jarig meisje ben." Daarom staat op En hoe het dan ook weer dag wordt ook een liedje over smoorverliefd zijn. „Dat gaat over een jon gen op wie ik verliefd werd toen ik een halfjaar in Australië studeerde. Na die periode verhuisde ik terug naar Nederland en hij naar Mexico. We hebben het nooit uitgemaakt, maar er was ook nooit sprake van dat één van ons zou emigreren. Het liedje gaat over terugverlangen naar dat verliefde gevoel." Het album van Maaike Oubo ter, die twee jaar geleden de ko ninklijke familie ontroerde door Dat ik je mis te zingen tij dens de uitvaart van prins Fri- so, komt op 19 juni uit. „Daarna sta ik op een aantal festivals en ik hoop later in het jaar een theatertour te doen." „Het voelt nog steeds als iets geweldigs dat ik met mijn mu ziek zo veel mensen raak. Dat was helemaal niet mijn bedoe ling toen ik meedeed aan De beste singer-songwriter van Neder land. In het begin vond ik het moeilijk, maar nu kan ik er al leen maar dankbaar voor zijn." ik mijn studie afge maakt en daarnaast na tuurlijk liedjes geschre ven, aan mijn album ge werkt en ook opgetre den, bijvoorbeeld in een uitverkocht Paradiso. Het is zeker niet zo dat ik niks heb gedaan." Afgelopen maand was er een clubtour, waarbij Ouboter onder meer in Utrecht, Brussel en Breda optrad. „Elk optreden voelt an ders. De liedjes staan zo dicht bij me; ze zijn stuk voor stuk autobiografisch. In Breda moest ik echt even bijkomen nadat ik Dat ik je mis had gespeeld." ZATERDAG 6 JUNI 2015 Cultuur Freek Vonk na einde relatie met Eva Jinek Het debuutalbum van Maaike Ouboter En hoe het dan ook weer dag wordt verschijnt op 19 juni. Studie, liefde en nieuwe liedj es door Chantal Blommers Maaike Ouboter: „De liedjes staan zo dicht bij me." foto Aisha Zeijpveld

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 30