t Walcherse club kan tegen HBS de kroon op een prachtig seizoen zetten 10 SPORT Zaalvoetbal is zowel een voordeel als een nadeel voor finalist nacompetitie, waar echte visie lijkt te ontbreken. Vlissingen neemt het morgen in de fi nale van de nacom petitie op tegen HBS. Er staat een plaats in de topklas se op het spel voor de ploeg van trainer Ruud Pennings. Het hele seizoen had de Walcherse promo vendus maar één doel: promotie, en dan het liefst via een kampioen schap. Een titel kwam er niet, maar voor Vlissingen is dit het ide ale moment om te promoveren. Zaalvoetbal De selectie van Vlissingen is rijk aan voetbaldieren. Het meren deel voetbalt in de zaal, en dan ook nog eens op hoog niveau. Zo maken jongens als Etienne Mallie, Josimar Pattinama, Abdoe Abden- bi - pijlers van dit elftal - deel uit van de Vlissingse eredivisionist Groene Ster. De broers Hoessein en Saïd Bouzambou en Khalid El Hattach werden opgeleid in de Baskensburg, maar maakten de overstap naar het Belgische Gelko Hasselt. Zij ontwikkelden zich in België tot een vast selectielid van het Nederlands zaalvoetbalteam. Pennings stond een combinatie van het zaal- en veldvoetbal toe. Een jaar eerder leidde die combi natie al tot een kampioenschap en dit jaar deed Vlissingen opnieuw mee om de prijzen. De afwisse ling van ondergronden kan dus worden uitgelegd als een sterkte, maar het kan ook omgedraaid wor den. Want Vlissingen gaf het kam- CRATIS ENTREE BIJ FINALE pioenschap weg in de weken waar in ook het zaalvoetbalseizoen ten einde liep. Het seizoen had, met al die wedstrijden, lang geduurd en 'de mentale weerbaarheid begon ook de fysieke weerbaarheid aan te tasten', vond Pennings. Aan de andere kant bleek Vlis singen juist in de nacompetitie ontzettend fit. En toen de trai ningsintensiteit met het oog op de nacompetitiewedstrijden tegen Quick en De Dijk werd terugge schroefd, waren meerdere spelers met een bal aan hun voet te be wonderen op de welbekende pleintjes in Vlissingen en Oost- Souburg. Deze selectie gaat met een voetbal naar bed en staat er mee op. Wat is er dan mooier dan te promoveren naar het hoogste amateurniveau in Nederland? Vereniging De woorden die Pennings sprak toen hij zijn vertrek naar Hoek verantwoorde in de PZC ('Een verschil van visie? Ik denk niet dat er een visie is') sneden hout. Het bestuur is terughou dend in de ambities voor zondag 1. Er is meer dan dat elftal alleen, zo wordt geredeneerd, dus de rem mag erop. Er wordt gewezen naar de geschiedenis van VCV Zee land, de profclub die kapot ging aan luchtfietsers en loze beloftes. Huidige bestuursleden zijn bang dat de geschiedenis zich zal herha len. De sponsorstichting - waar de eerste selectie van de zondag- tak onder valt - gaat juist voorop in de strijd en wil dolgraag promo veren naar de topklasse. De spe lers die Vlissingen wilde behou den of wilde halen hebben in een vroeg stadium toegezegd, komen de dinsdag ondertekenen zij een verbintenis. Bij de sponsorstich ting ziet men geen probleem. Er is echter veel onvrede over en weer. Het bestuur profiteert van de aan trekkingskracht van het eerste elf tal van de zondagtak, maar ziet dat allemaal als iets vanzelfspre kends, zo klinkt de voornaamste aanklacht. Die aanklacht komt niet uit de lucht vallen. Bestuursleden schit teren door afwezigheid bij beker en nacompetitiewedstrijden. Ze zijn niet aanwezig bij de nacompe- titiewedstrijd in Amsterdam bij De Dijk (2-0-winst), maar een dag eerder wel bij de uitwedstrijd van Vlissingen zaterdag 1 in en tegen Stellendam. Het is koren op de molen van de criticasters van het bestuur. Maar mocht Vlissingen morgen promotie naar de topklas se afdwingen, zullen diezelfde be stuursleden zich, net als bij het kampioenschap van vorig jaar, uit gebreid laten fêteren op en rond om het veld. Het is de vraag of de spelers daar nu nog wel op zit te wachten. Het is verleidelijk de spotlights op te zoeken, maar mis schien zou het hen dit keer sieren in de schaduw van de leden van de eerste selectie te gaan staan. Pattinama Josimar Pattinama kroonde zich dit seizoen met 31 competitie treffers tot topscorer van de hoofd klasse. Een ongekend aantal, ook gezien zijn geschiedenis. In zijn ja ren bij Hoek (19 goals in drie sei zoenen), Kloetinge (twee in zijn enige jaar bij de Bevelandse club) en Goes (vijf goals in één seizoen) toonde hij zich wel een echte spits, maar enkel in de vierde klas se in het shirt van Jong Ambon (27 treffers) bleek hij in het sei zoen 2007-2008 een notoire goal- getter. Dit seizoen viel de puzzel in elkaar. De aanvoer was goed. Met name de samenwerking met balvirtuoos en partner in de aan val Abdoe Abdenbi verliep soepel. De vraag is echter of Pattigoal ook volgend seizoen - in de hoofd- of topklasse - zijn voeten zo kan la ten spreken als dit seizoen. Pennings Na dertien jaar komt er een ein de aan het huwelijk tussen Vlissin gen en Ruud Pennings. Zo lang was hij - met uitstapjes naar Hoek en Zeelandia Middelburg - actief bij de Walcherse club als hoofd coach van het eerste elftal van de zondagtak. Hij kan Vlissingen morgen afleveren op het hoogste amateurniveau van Nederland. Wie had dat durven dromen toen de oud-keeper van Vlissingen, woonachtig op een steenworp af stand van het sportpark aan de Irislaan, in 2001 aan de slag ging bij de subtopper in de vierde klas se? Het lijkt een jongensboek. Pen nings: „Of in mijn geval een oude- mannenboek." Pennings kan morgen de kroon op zijn werk zetten. In oud-prof Romeo van Aerde heeft hij zijn ideale assistent-trainer, met Yous- sif Hamzaoui de teammanager die hem 'gewoon trainer laat zijn', met oud-concurrent Mohamed El Bekkaoui een keeperstrainer waar hij mee kan lezen en schrijven. Ferry Alfons, komend seizoen as sistent-trainer onder Pennings' op volger Jurriaan van Poelje, was het verlengstuk in het veld. De selectie krijgt morgen de kans om Pennings, maar ook de vertrekkers Hamzaoui, Van Aerde en El Bekkaoui, een prachtig af scheidscadeau te geven. Ze zorgen er dan wel voor dat Van Poelje ko mend seizoen aan een haast on mogelijke missie begint om Pen nings op te volgen, al is het instap- moment voor de Brabantse hoofd coach sowieso niet ideaal. Van Poelje ziet zijn aanstelling bij Vlis singen hoe dan ook als 'een uitda ging'. Maar hij moet óf een strijd voeren om niet een jaar lang in de kelder van de topklasse te bivakke ren, óf moet Pennings zien te over treffen in de hoofdklasse. Ga er maar aan staan. Moment is nu voor Vlissingen door Mitchell Minnaard De voetballiefhebbers die morgen de finale van de nacompetitie tus sen HBS en Vlissingen in Papen- drecht bezoeken hoeven geen en tree te betalen. Dat gebeurt op ini tiatiefvan HBS, dat haar leden die de wedstrijd bezoeken niet wilde laten betalen. VC Vlissingen ging akkoord met dat voorstel. Het duel zal niet met de door Nike gesponsorde topklasseballen wor den gespeeld, zoals HBS graag wil de, maar met een bal van het merk Derbystar. Die discussie werd in het voordeel van Vlissin gen beslecht. De aftrap van de finale op sport park Slobbengors in Papendrecht is morgenmiddag om 14.30 uur. Het duel staat onder leiding van scheidsrechter M. Hof uit Deven ter. Josimar Pattinama (scorend tegen AFC'34) en trainer Ruud Pennings zijn twee van de pijlers onder het succes van VC Vlissingen. Morgen strijdt de club tegen HBS om een plek in de topklasse, foto Ruben Oreel en Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 101