Sluiskilse ondernemers gedreven door dorpsliefde Derde Colour Your Day Onderzoek voor rotonde Gezondheidscentrum Axel komt er, ondanks afhaken van ZorgSaam Provincie wil 5 miljoen euro ZEEUWS-VLAANDEREN 7 Om financiële gevolgen van Sloeweg- fiasco voor de provinciekas te beperken, doet provincie beroep op ministerie MIDDELBURG. De provincie Zee land vraagt aan het ministerie van Infrastructuur en Milieu vijf mil joen euro als bijkomende bijdrage in de kosten voor de verdubbeling van de Sloeweg N62. Dit verzoek is naar minister Melanie Schultz van Haegen gestuurd. De verdubbeling van de weg tussen de A58 en Westerschelde- tunnel wordt 19 miljoen euro duurder, ook als de provincie het Organisatorisch zijn maatregelen genomen om vertraging in ver dubbeling Tractaatweg te voorkomen plan versobert. Het wegproject gaat nu 77 miljoen euro kosten. Voor het project is slechts een budget beschikbaar van 58 mil- TERNEUZEN. Colour Your Day gaat in Terneuzen op herhaling. Voor de derde keer wordt het kleurrijke loopevenement dit jaar gehouden en wel vrijdagavond 4 september. De inschrijving is al geopend via www.colouryourday.eu. Opnieuw tekent de Rotaryclub joen, waarvan 53 miljoen is gedekt door een bijdrage van het Rijk. Met het ministerie is onlangs over leg geweest over de gerezen pro blemen. Het officiële verzoek om extra geld vloeit voort uit dat overleg, al dus de provincie. Daaruit mag ove rigens niet de conclusie getrokken worden dat de toekenning van de extra miljoenen slechts een forma liteit betreft. Het Rijk is niet al leen vanwege de centen betrok ken bij het project. Over de aan passing van de plannen voor aan sluitingen van de Sloeweg op de rijksweg A58 wordt overleg ge voerd met het ministerie van In frastructuur. Op 3 juli vergaderen de Staten over de dekking van de extra kosten. Organisatorisch heeft het pro vinciebestuur maatregelen geno men die ervoor moeten zorgen dat de uitvoering van de aangepas te plannen goed verloopt en dat de verdubbeling van het Zeeuws- Vlaamse deel van het N62-project - de verdubbeling van de Tractaat weg tussen Terneuzen en Zelzate - geen vertraging oploopt. Terneuzen voor de organisatie. De opbrengst zal dit naar twee goede doelen in de regio gaan: stichting Mascura en Prinses voor een Dag. Zij stellen zich tot doel zieke men sen een hart onder de riem te ste ken. Deelname kost 28,50 euro en tot en met 12 jaar gratis. Het is enthousiasme wat hen drijft en lief de voor hun dorp, Sluiskil. „Weet je dat onze ondernemersvereniging niet minder dan zestig leden telt. Van jong tot oud, van groot tot klein", vertelt Helga Mobach, die in de vereniging actief als be stuurslid. „Wil je dat zo houden en wil je ook dat Sluiskil een dorp met veel activiteiten blijft, dan moet je het ondernemer schap blijven stimuleren." Met dat doel voor ogen is een jaar geleden vanuit de onderne mersvereniging een commissie aan de slag gegaan, met Helga Mo bach, Marina Dallinga, Cees de Greef, Debby de Guchteneire en Jacqueline de Witte. „Hier zijn veel ondernemers actief', legt Ma rina de opzet uit. „Ze doen alle maal hun eigen ding. Ons idee is hen samen te brengen, meer sa men te doen, want dat maakt ie dereen sterker." Het past precies bij de onderne mersvereniging die niet voor niets de naam Samen Sterk Sluis kil draagt. De commissie met 'vier pittige meiden en een man die ons op de rails houdt' (vol gens Marina) heeft dat thema handen en voeten gegeven met een serie workshops. We willen met onze work shops de onderlinge band nog sterker maken. Gisteravond zijn die voor het eerst gehouden in verenigingsge bouw 't Meulengat, met onder werpen als 'hoe bereik ik wie ik wil bereiken', 'hoe haal ik meer omzet uit mijn klant' en 'de oude dag' (onder meer over pensioen en beleggen). Vijftig deelnemers meldden zich. Helga is niet ver rast door dat hoge aantal. „Je moet anders voor zulke bijeen komsten vaak ver het land in", verklaart ze. „We werken boven dien met sprekers uit de omge ving. Ze zijn ervaringsdeskundi gen en weten wat in Zeeuws- Vlaanderen speelt." De dames van de commissie hopen dat de workshops de on derlinge band nog sterker maken en 'dat we van elkaar kunnen le ren'. Het initiatief is in de ogen van Jacqueline de Witte al ge slaagd als 'een ondernemer voor taan wat vriendelijker de telefoon opneemt'. Nee, een naam noemt ze niet. De workshops - vijf stuks van elk vijfentwintig minuten - zijn dit jaar alleen opengesteld voor le den van de ondernemersveren ging Sluiskil. Helga kijkt als recht geaard zakenvrouw al vooruit. „Als het succesvol wordt, dan wil len we er volgend jaar mee naar buiten gaan." HULST. Onder de Graauwse Poort in Hulst wordt dinsdag bodemon derzoek gedaan. De huisaannemer van de gemeente Hulst, Geldof, bekijkt die dag of er onder de eeu wenoude stadspoort voldoende ruimte is voor een nieuwe riole ring. Die is nodig omdat de oude toe is aan vervanging en omdat volgend jaar wordt gestart met de aanleg van een rotonde op de krui sing Zoutestraat/Glacisweg, een eindje verderop. Dinsdag is de poort afgesloten voor verkeer. www.wooncoach.nl Snel een huurwoning nodig? In april leek het einde van het project in zicht. ZorgSaam haakte af. De zorginstelling verkeert in financieel zwaar weer en zag de investering niet meer zitten. Ook de gemeente Terneuzen dreigde zich terug te trekken, omdat de aanbesteding van het bouwplan was tegengevallen. Woongoed slaagde er echter in de meerkos ten terug te brengen door enkele bezuinigingen, waarop Terneu zen toch aan boord bleef. De contracten zijn deze week getekend. Van Kerckhoven Bouw uit Kloosterzande mag het pro ject uitvoeren, waarmee al met al zo'n vier miljoen euro is ge moeid. In het najaar moeten de werkzaamheden beginnen. De verwachting is dat het centrum een jaar later, dus in de herfst van 2016, kan worden opgeleverd. De eerstelijns gezondheids zorg in Axel schiet met de komst van het gezondheidscentrum op eens de éénentwintigste eeuw binnen. Praktisch alle vormen van zorg die dichtbij huis gele verd kunnen worden, worden er samengebracht. Het gaat om drie huisartsenpraktijken in Axel (Sa- mandar, Hoefman en Harskamp), podotherapie-praktijk De Smet, de Mediq-apotheek, fysio- en ma nueel therapeut Van Doeselaar, gezondheidsdienst GGD en ge meentelijke welzijnsorganisatie Aan Z (maatschappelijk werk). De huisartsen nemen de ruimte in gebruik die eerder was gereser veerd voor onder anderen wijk verpleegkundigen van ZorgSaam. Het centrum komt aan de De Ruyterstraat waar eerder verou derde huurwoningen van Woon goed stonden. Die zijn begin 2012 gesloopt. VRIJDAG 5 JUNI 2015 Hoop op extra geld Sloeweg Jacqueline de Witte, Helga Mobach en Marina Dallinga, de 'pittige meiden' achter een nieuw initiatief van de on dernemersvereniging Sluiskil. Ze gooien alvast de papieren van de workshops de lucht in. foto Peter Nicolai door Theo Giele door Harmen van der Werf Helga Mobach, bestuurslid door Harmen van der Werf AXEL. De kogel is dan toch door de kerk, het gezondheidscentrum in Axel komt er na jaren plannen maken. Woningstichting Woon- goed, de bouwheer, heeft dit giste ren bekend gemaakt. pekaar Kanaalweg 83 4401 PEVLAKE Tel: 0113 381662 info@pekaar.com www.pekaar.com bestratinsiiiMterialen bv Gebakken klinkers, natuursteen, betonklinkers, tegels, grind split, schelpen zand, tuinverlichting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 90