Drinkwatervoorziening weer toekomstbestendig Bayerisch Veiling door gemeente is dictatoriaal' •Voorontwerpbestemmingsplan Nieuw pand Forddealer in de maak BEVELANDEN en THOLEN 7 Adviesbureau torpedeert in zienswijze plan voor spooronderdoorgang ter hoogte van Van Hertumweg in Goes. <0> GOES. De aanleg van een spoorvia duct ter hoogte van de Van Her tumweg in Goes is niet zo noodza kelijk als het gemeentebestuur wil doen geloven. Dat valt op te maken uit een zienswijze van Archikon onroe rend goed BV op het vooront werp-bestemmingsplan 'Stations gebied Zuid-West, waar de onder doorgang deel van uitmaakt. Het plan zou daarom niet verder in Adviesbureau Archikon twijfelt aan besluitvorming rond aanleg Goese spooronderdoorgang procedure moeten worden ge bracht, vindt het bedrijf. Archikon houdt kantoor in het Stationspark, vlakbij de voorziene ontwikkeling. Het bedrijf betwist de 'zorgvuldige besluitvorming' die volgens de gemeente ten grondslag ligt aan het ingrijpende en kostbare infrastructurele pro ject (bedoeld om de bereikbaar heid van de stad te verbeteren). Met name omdat een eerder als noodzakelijk bestempelde verbin dingsweg vanaf de toekomstige extra afslag A58 naar de rotonde Poelplein (Van Hertumweg-Fok- kerstraat-Fruitlaan) er voorlopig niet komt. Als dat 'dragende argu ment' om de spooronderdoorgang aan te leggen zo gemakkelijk kan worden opgeschort, zo stelt Archi- kon-directeur Kees Adriaanse in de zienswijze, vervalt daarmee ook de noodzaak van de hele ont wikkeling. „En zeker op deze plek. Gelet op een gemiddelde economi sche groei zal het aantal treinen slechts met vier per 24 uur toene men, waarvan er waarschijnlijk twee 's nachts of 's avonds zullen passeren. Dan ligt het verkeer na genoeg stil, geen substantiële ver zwaring van de verkeersbelasting in de Van Hertumweg lijkt ons." Het bedrijf wijst er verder op dat de resultaten van een verkeers- studie niet ter inzage zijn gelegd en belanghebbenden daar niet op hebben kunnen reageren. „Het in procedure brengen van het ont- werpbestemmingsplan is prema tuur." Archikon vreest voor geluids hinder van het toekomstige tracé vanaf de rotonde door het Sta tionspark, dat pal langs het kan toor komt. Twee potentiële (me- de-)huurders zouden om die re den al zijn afgehaakt. Ook wijst Adriaanse erop dat een ander kan toor zou zijn gebouwd als destijds bekend was dat het aan een door gaande weg zou komen te liggen in plaats van aan een ooit (2003) bedachte stadsvijver. Het kantoor is met het oog daarop gebouwd op een speciale betonnen keerwand- constructie. „Een nodeloze investe ring." Wethouder Loes Meeuwisse zegt dat met alle indieners van zienswijzen (vijf in totaal) in ge sprek wordt gegaan. De beant woording wordt voorgelegd aan de gemeenteraad. Inwoners van Walcheren en Noord-Beveland kunnen de komende jaren met een ge rust hart een glaasje water tappen of iets langer douchen dan normaal. Het pompstation in Nieuwdorp, dat Walcheren en Noord-Beveland van water voor ziet, is vernieuwd en kan weer ja ren mee. Waterbedrijf Evides is bezig met een grootschalig project in Midden-Zeeland waarbij oude pompstations, zogenaamde op- jaagstations, worden vervangen door nieuwe. Het station in Nieuwdorp werd eind vorig jaar al in gebruik genomen, maar van daag mochten ook omwonenden een kijkje komen nemen in het nieuwe gebouw. Edwin Poulus van Evides legt uit dat het oude systeem niet meer 'toekomstproof was. Het nieuwe pompstation is met haar bredere leidingen en nieuwe pompen beter uitgerust voor de toekomst. Dat is nodig om inwo ners van Walcheren en Noord-Be veland en toeristen in de zomer van genoeg drinkwater te voor zien. Tijdens het zomerseizoen wordt er minimaal twee keer zo veel water verbruikt als in de win ter. Ter vergelijking: 's winters moet er 1000 kuub per uur door de leidingen worden geperst, 's In de zomermaanden wordt twee keer zoveel water verbruikt als in de winterperiode. zomers is dat 2500 kuub. Edwin Poulus van Evides: „Het belang rijkste voordeel ten opzichte van de oude situatie is dat we onge acht de situatie voldoende water kunnen blijven leveren." Poulus doelt hiermee op de zomer van 2006, waarin het heel warm was. „Het was toen alle zeilen bijzet ten om iedereen van water te voorzien." Omdat er bij de bouw gebruik is gemaakt van onder andere energiezuinige pompen levert dat Evides een fikse besparing op. Inwoners zouden dat kunnen merken aan het feit dat de tarie ven al tien jaar stabiel zijn, maar of dat ook voor de toekomst geldt, is onduidelijk. Wethouder van de gemeente Borsele Kees Weststrate kwam ook een kijkje nemen onder de grond. Hij geeft aan blij te zijn met 'de leverings zekerheid van het water', on danks dat het water dat hier om hoog komt niet bestemd is voor Borselse waterleidingen. West strate: „Schoon drinkwater is voor iedereen belangrijk. Niet al leen voor inwoners van Borsele of Walcheren, maar voor heel Ne derland", licht hij toe. Evides rondt het hele 'optimalisatiepro ject', waar Nieuwdorp een onder deel van is, in 2016 af. GOES. Aan de Nansenbaan op bedrijventerrein De Poel in Goes is gisteren de eerste paal geslagen van de nieuwe Ford dealer en garage Van Putten. Sinds kort zit het bedrijf al tijdelijk in een pand tegenover de McDonald's en per 1 januari opent de nieuwe locatie op De Poel. Met ingang van die datum is Van Putten nog de enige Forddealer in Zeeland. Ford Ne derland wil in elke provincie één dealer. De vorige Goese dealer, Auto Adria met tevens een vestiging in Zierikzee, ging begin dit jaar failliet. In het Goese pand begint deze zomer Renaultdealer Auto Kievit. Wevers en zijn echtgenote liggen al bijna twee decennia met de gemeente overhoop over een aantal gebouwen op het terrein die er volgens de ge meente illegaal staan. Wevers beweert het tegenovergestelde. De rechtbank oordeelde al meermaals in het voordeel van de kwekerij. De gemeente Bor sele zelf (en niet de bank, zoals een gemeentewoordvoerder liet weten) heeft opdracht gegeven aan notariskantoor Meijling Sar- neel om op 23 juni een executievei ling te houden van het onroerend goed van de kwekerij, om volgens Wevers zo een veertien jaar gele den opgelegde dwangsom plus rente te incasseren. Wevers spreekt van een 'poging tot vei ling'. „Er lopen maatregelen om deze veiling geen doorgang te la ten vinden. Het toont aan dat de menselijke maat bij de gemeente volstrekt zoek is. Ze handhaaft niet, zoals zij zou moeten doen, maar misbruikt haar machtsposi tie en opereert dictatoriaal." VRIJDAG 5 JUNI 2015 Archikon: spoorviaduct is niet nodig door Luc Oggel door Winnie de Witte-van Dam BAKKERIJ J WEEKENDAANBIEDING ci,50 www.densoeteninval.nl Jk VERKOZEN TOT BESTE BAKKER VAN ZEELAND! Meer nieuws zie: www.pzc.nl Kanaalweg 83 4401 PEVLAKE Tel: 0113 381662 info@pekaar.com www.pekaar.com PSKaai beitratingimaterialen bv Gebakken klinkers, natuursteen, betonklinkers, tegels, grind split, schelpen zand, tuinverlichting door Luc Oggel KWADENDAMME. De executievei ling van kwekerij Het Groene Weegje in Kwadendamme door de gemeente Borsele is 'dictato riaal'. Dat zegt eigenaar Wim Wevers. Edwin Poulus in het pompstation in Nieuwdorp. foto Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 79