<H Festival met geometrisch-abstracte en constructivistische kunst li 10 ZEELAND Prinses Beatrix opent zaterdag de kunstmanifestatie Symposion in Gorinchem. Zeeland is met negen kunstenaars van de partij. I i I a c L- #Twitter Stephanie Verhoek @Steefje_V Welk slim Zeeuws bedrijf gaat vrijwil lig en lief eten breng en naar de gestran de vrachtwagen chauffeurs voor de Westerscheldetun- nel? Meeste likes Video Mooiste gebouw Kijk op www.pzc.nl of O @pzcredactie facebook.com/depzc u' (Dpzcredactie Het is deze zo mer voor de derde keer dat de vestingstad Gorinchem ruim baan biedt aan abstract werkende kunstenaars. Eerder was dat in 1974 en 2005. De vorige keer trok de manifestatie 80.000 be zoekers. Of dat aantal vanaf 6 juni weer wordt gehaald, zal blijken. Aan de Zeeuwse bijdrage zal het volgens Leon Riekwell niet liggen. Hij is voor deze gelegen heid 'ambassadeur' van Zee land en heeft negen kunste naars geselecteerd - onder wie Riekwell zelf - die werk in Go rinchem kunnen laten zien. De opdracht van de organisatie was om een mix te maken van gearriveerde kunstenaars en jongeren, die zich nog moeten bewijzen. Op die manier wil het Symposion een zoektoch- tocht zijn naar kwaliteit en ex periment. Uitgangspunt is ver der dat de deelnemers een rela tie hebben met de geome trisch-abstracte en constructi vistische richting in de kunst. Jan van Munster uit Oost-Sou burg valt buiten de selectie van Riekwell. Van Munster was al deelnemer aan de vorige twee edities en is nu als 'genodigd kunstenaar' vertegenwoordigd. V) J OU SYMPOSION GORINCHEM *0 De afsluiting van de oostbuis van de Westerscheldetunnel leidde tot veel verkeershinder. Automobilisten moesten uren wachten voordat ze vanuit Zeeuws-Vlaanderen naar Zuid-Beveland konden rijden. Het artikel over Zeeuwen en hun trotse gevoel over de pro vincie, scoorde de meeste likes op onze Facebookpagina. Reac ties waren er ook. Zoals die van Niek Timmerman die zeker trots is op Zeeland, maar dan wel op het 'deel onder de Wes- terschelde'. Corrie van der Hart is ook trots, maar vindt dat er te veel vakantieparken, hotels en strandhuisjes worden ge bouwd. 'Men is hard op weg om de kip met de gouden eie ren weg te gooien.' Het Calvijn College en OPDC Griffioen hebben maatregelen genomen tegen het nuttigen van energiedrankjes. Slecht voor de gezondheid, kinderen worden druk en soms zelfs on handelbaar, vinden de scholen. Wat vinden de scholieren zelf? Kijk op www.pzc.nl/video Wat is het mooiste gebouw van Zeeland? De Duinvilla DM 13002 in Oostkapelle? Het clubgebouw van HSD/Sport- club Zierikzee in Zierikzee? Of toch één van de andere kandi daten? Laat uw stem horen! U kunt dat doen door op pzc.nl/mooistegebouw een stem uit te brengen op één van de vijf genomineerde gebou wen. U kunt stemmen tot zater dag 20 juni, 12.00 uur. Zeeuwse lijntrekkers in door Jan van Damme 6 juni tot 30 augustus 2015 Alle provincies zijn vertegen woordigd met in totaal 166 kun stenaars, die 345 binnenwerken en 95 buitenwerken exposeren Toegang tot alle locaties is gra tis De Zeeuwse bijdragen zijn te zien in het Tolhuis in de Molen straat en op de buitenlocatie Be- gijnenwalstraat Teja van Hoften Inner structures II, keramiek 6 delen, 35 bij 150 bij 145 cm. Teja van Hoften: „Mijn werk gaat over de mens in relatie tot zijn lichaam. Het roept het gevoel op overgeleverd te zijn aan onbewuste processen, waar willen of weten geen vat op heeft." Jeanny Golembiewski T.0,-10, 2015, acryl en fotonegatief op doek, 24 bij 30 cm. Jeanny Golembiewski streeft ernaar om tot een minimalisme in de meest pure vorm te geraken. Dat probeert ze door het vermogen van het oog om contrasten waar te nemen tot het uiterste te testen. Nanda Runge Zonder titel Nanda Runge fotografeert wat haar opvalt. In haar atelier zet ze de foto's om naar schilderingen, waarin ze het uitgebeelde object terugbrengt tot de door haar ervaren essentie. Gebou wen, stedelijke doorkijken en kale interieurs: de basis van haar werk wordt gevormd door architectonische elementen. t ze k Leon Riekwell WS-YELLOW, 2015, 30 bij 40 cm. Kunstenaar Leon Riekwell zegt over zijn werk: „Vanuit mijn achtergrond (chemie/kunst) experimenteer ik met industriële materialen, verf, lak en grafiet. Merendeels gebruik ik lood als drager of bewerk canvas met industriële verf en perforaties. Ik maak reflecties op een industriële omgeving, een technische wereld zonder frivoliteiten."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 69