Iedere dansdocent krijgt zijn 'eigen dingetje' Strandpark de Zeeuwse Kust breidt hoofdgebouw deels ondergronds uit Brandweer Schouwen SCHOUWEN-DUIVELAND 7 Gemeenteraad stuurt burgemeester op pad met alternatieven voor reorganisatieplan Veiligheidsregio. Voetbaldag voor meiden Toen haar enkelbanden wa ren gescheurd, racete Elly Geelhoed per rolstoel naar de gymzaal in Dreischor, thuishonk van haar dansschool. Zonder haar dans krijgt de Zierikzeese het op haar heupen. „Als Koos Alberts kan blij ven zingen, kan ik toch zeker wel dansles geven?" Haar dansschool bestaat in oktober 25 jaar. Met een rëunie probeert ze de honderden leerlingen die ze door de jaren heen swingende passen bijbracht, bij elkaar te brengen. Hoeveel het er precies zijn ge weest? Geelhoed heeft geen idee. Toen ze een facebookpagina (Bal let Reünie) aanmaakte om oud-leerlingen op te sporen, had ze 'binnen no time' 367 vrienden. „En ik denk dat ik nog 100 verzoe ken open heb staan. Elke keer als ik oude foto's bekijk zie ik weer gezichten dat ik denk: o ja, jij ook. Je hoopt dat leerlingen elkaar tag- gen zodat iedereen het te horen krijgt." Want Geelhoed wil haar kwart eeuw dansdocentschap groots vie ren. „Het is toch best bijzonder. Eerst dacht ik nog: misschien is het een beetje overdreven om zo naar buiten te treden. Maar ik praatte er met een groepje vrien dinnen en oud-leerlingen over en die zeiden gelijk: 'doen!'. Het is iets leuks en weer eens iets an ders." Behalve met een groot weer zien wordt het 25-jarig feest op 3 oktober met een voorstelling ge vierd. Gedanst door leerlingen De dansdocente heeft één leerling die er al bij is vanaf haar eerste klasje. Beiden zijn helemaal gek van dans. van nu en door oud-leerlingen van Geelhoed die ook door het vi rus werden gegrepen. „Anne Roth, Lily Kok en Mandy Com mandeur zijn als kleine schattige meisjes bij mij begonnen. En zijn op een gegeven moment zelf de dansacademie gaan doen." Nog zo'n klein schattig meisje dat haar eerste danspasjes onder Geelhoeds hoede zette, is Daisy van Vliet uit Dreischor. De nu 29-jarige heeft geen idee meer waarom ze ooit als vierjarige op dansles belandde. Maar ze weet wel heel goed waarom ze bleef: „Ik vind dansen gewéldig. Je kunt alles even lekker loslaten. Je voelt je daarna een stuk beter. Dit is mijn sport. Ik zou dit hele dagen kunnen doen." Met een kwart eeuw dansles van dezelfde docen te op zak verveelt de les haar nooit. „Ieder keer heeft ze weer een ander soort dans. Ik vraag me weieens af hoe ze dat doet." Geelhoed werd zeifin 1990 aan genomen op de Royal Academy of Dance in Amsterdam. Ze had dat nieuws koud binnen of ze werd gevraagd danslessen te komen ge ven in Dreischor. Het was hollen geblazen tussen Zeeland en Am sterdam maar Geelhoed genoot met volle teugen. Haar eigen school is sinds die tijd blijven be staan, hoewel de Zierikzeese daar naast ook les heeft gegeven bij on der meer Dansschool Kramer en Delta Sport. Met thuis de radio al tijd aan en altijd clips kijkend, blijft Geelhoed bij. Zonder haar ei gen stijl te verliezen: „Collega's herkennen elkaar als ze leerlingen zien dansen: iedereen krijgt zijn eigen dingetje' met de tijd." pend. Bovendien moet de post Brouwershaven weer genoeg vrij willigers hebben. De hulpverleningsvoertuigen (HV's) zijn voor Bruinisse en Burgh-Haamstede van belang bij verkeersongevallen op de N59 en N57. De VRZ wil ze verplaatsen naar Zierikzee en Sint Annaland. De brandweer van Kerkwerve vindt het niet goed dat zijn blus- wagen in Zierikzee wordt gezet omdat de Zierikzeese brandweer er niet genoeg vrijwilligers voor heeft. Pas als die er zijn mag het voertuig weg en kunnen beide posten worden samengevoegd. Burgemeester Gerard Rabe- link zei gisteravond dat hij zich kan vinden in alle alternatieven, behalve het behoud van de HV's in Bruinisse en Burgh-Haamste de. „De VRZ staat met HV's in Zierikzee en Sint Annaland een betere verdeling voor, waarmee ik het eens ben. Ik had er proble men mee dat Zierikzee geen red- voertuig had en die komt er nu. Met dit punt op het boodschap penlijstje heb ik moeite." VVD en CDA reageerden koel en hard. Wout van den Berg (VVD): „Ik kreeg vroeger ook wel eens een boodschappenlijst je mee. Dan haalde ik gewoon wat daar op stond. Wat deze klei ne jongen daarvan vond, was van ondergeschikt belang." „Wij verwachten van de porte feuillehouder dat hij het geluid van de raad laat horen", zei CDA-er Daniël Joppe. Rabelink bond in en antwoordde de me ning van de raad met verve te zullen verdedigen. „Ook al zijn de boodschappen soms zwaar." Rabelink had nog een verras sing voor de raad. Mogelijk komt er in de Westhoek een extra blus- auto, buiten de reeds toegezegde jeep. Dit vanwege het brandge vaar in de Duinpolder. Ik kreeg vroeger ook boodschappenlijstje. Dan haalde ik gewoon wat er op stond' Naar aanleiding van protesten in Dreischor en Kerkwerve te gen het reorganisatieplan Maat werk van de VRZ hebben Schouwse raadsleden en brand weermensen de koppen bij el kaar gestoken in de 'Taskforce Dorst'. Resultaat zijn twee A-viertjes met bovenvermelde aanbevelingen, die gisteren in de raadscommissie werden bespro ken. De kazerne Dreischor mag pas dicht als Nieuwerkerk is geo- Met dit 'boodschappenlijstje' stuurt de Schouwen-Duiveland- se gemeenteraad burgemeester Gerard Rabelink naar de vergade ring van het algemeen bestuur van de Veiligheidsregio Zeeland (VRZ). SCHARENDIJKE. FC de Westhoek houdt morgen een Voetbal- vriendinnendag van 10.00 tot 14.30 uur bij ZSC in Scharendij- ke. Doel is meiden te laten spor ten en bewegen, het liefst voet ballen bij FC de Westhoek. De club maakt zich sterk voor pro motie van de sport. Maar de Voetbalvriendinnendag is voor al ook erg leuk. Er zijn goodie- bags, er worden tips &trics ge geven voor make-up na het sporten, er is een dj en een bar becue. Ook wordt een clinic ge geven door een oud-internatio nal. Meiden vanaf 10 jaar - tot en met een jaar of 18 - zijn wel kom. Opgeven via jerrymonkau@gmail.com. Het gebouw, dat midden op het park ligt, groeit in vloeropper vlakte van ongeveer 3000 naar 5000 vierkante meter. Een groot deel van de uitbreiding wordt on dergronds gerealiseerd. Het gaat om bowlingbanen, een binnen speeltuin en een animatieruimte. „Dat is duur bouwen, maar er hoeft dan niet veel voor te wijken. We bouwen ook in een hoek waar we relatief weinig mee doen", licht eigenaar Mare Ruijtenberg de plannen toe. Door de uitbreiding wordt het mogelijk om meer variatie in res taurantruimtes en -aanbod (soort eten en sfeer) aan te bieden. „Nu zit iedereen op elkaar gestapeld. Met Hemelvaart en Pinksteren staat het hier bol van de mensen. We hebben er wel over gediscussi eerd: gaan we uitbreiden? Maar als mensen een half uur moeten wachten voor ze kunnen zitten, komen ze op een gegeven niet meer terug. Het loopt een keertje spaak." Hetzelfde speelt met het zwembad op het strandpark. Door gaans is dat bad van een prima for maat. Maar er zijn ook dagen dat uit zijn voegen barst. „Dan kun je geen baantje meer trekken, maar alleen watertrappelen." Met een uitbreiding, waarbij ook een stuk je buiten komt te liggen, wordt ook het zwembad aangepast. Strandpark de Zeeuwse Kust is recent uitgebreid met 75 stand plaatsen en een hotel. Die uitbrei ding is grofweg goed voor zo'n 400 gasten. De zeven jaar geleden geopende accommodatie draait sinds de opening goed. Ruijten berg hoopt van de winter te kun nen gaan bouwen en het nieuwe gebouw in mei 2016 te openen. VRIJDAG 5 JUNI 2015 Elly Geelhoed (links) en Daisy van Vliet (r). Daisy zat in het eerste klasje van Elly en bleef, foto Dirk-Jan Gjeltema door Esme Soesman Blusgroep in N'kerk door Ton van den Nouweland Wout van den Berg, VVD-raadslid ZIERIKZEE. Een brandweerkazerne in Nieuwerkerk, voorlopig be houd van de blusauto in Kerkwer ve en behoud van de hulpverle ningsvoertuigen in Bruinisse en Burgh-Haamstede. Meer nieuws zie: www.pzc.nl Kanaalweg 83 4401 PEVLAKE Tel: 0113 381662 info@pekaar.com www.pekaar.com PSKuQI bestratingsmaterialen bv Gebakken klinkers, natuursteen, betonklinkers, tegels, grind split, schelpen zand, tuinverlichting door Esme Soesman RENESSE. Strandpark de Zeeuwse Kust in Renesse breidt het centrum gebouw uit. Dat is nodig om het groeiend aantal gasten genoeg ruimte te kunnen bieden. Tegelij kertijd wordt gezorgd voor meer comfort.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 66