Monty IMhon compleet in beeld IINNEN® 9 Dat ik uit Top Goar ben gezet is mijn eigen schuld. Het laat een diepe leegte achter. De drie finalisten van Masterchef Holland moeten vandaag tot grote prestaties komen. Meesterkok Robert Kranenborg vertelt. Talenten kun je pas ontdekken op het moment dat je ze langer in de keuken hebt.' ledereen zou een fantastische salade moeten kunnen maken met verse ingrediënten Het Uur van de Wolf Niet te missen op 5 juni 2015 T WEDSTRIJD Kinderen in de finale a SERIE Ynimatie mef grofgebekt Beertje dat er gescoord moet worden. De tijdsdruk in een restaurant is bo vendien nog veel hoger dan in dit programma." „Iedere finalist heeft dezelfde kan sen en is klaar om top te presteren. Daar heeft de Mas ter chef-opleiding voor gezorgd. Maar wie kan zich beheersen en het beste op smaak koken?" „Koken verbindt en maakt je zelfstandig. Daarbij komt dat ik het ook van ie mand heb geleerd. Ik voel mij verplicht dit door te geven. De aca demie is begonnen als pilot. Het is een samenwerking tus sen het UWV, ROC en een reïntegratiebu- reau. Ik vind het fantas tisch als de academie een vervolg krijgt. Het gaat er natuurlijk om dat mensen een baan krijgen." Welk gerecht zou iedereen volgens jou moeten kun nen maken? „Iedereen moet een fantastische salade kunnen maken met verse ingrediënten en een heerlijk dres sing zonder suiker. En daar ook de boodschappen voor kunnen doen, in gespecialiseerde winkels! Als het maar vers is en uit het seizoen komt." &D00RSUZANNA TIMMER „Het was mijn eerste keer bij Masterchef Hol land. Het is goed ge cast, alle karaktertjes zijn aanwezig. Het niveau is goed, al leen is er deze keer meer product kennis. Ik ben enthousiast over de groei van de kandidaten tijdens de wedstrijd. Er waren er ook een paar bij die die groei niet doormaakten. Het is ook een wedstrijd waarbij je de ene keer super kunt presteren en het de keer daarna niet wil luk ken." „Het verschil zit voorna melijk in organisatie en vaardigheden. En in het zelfver trouwen. Talent kun je pas ontdek ken als je ze lan ger in de keuken hebt. Dat zie je niet in vijf dagen. En als iemand eruit vliegt, omdat de concurrentie het beter deed, dan heb je mis schien wel een talent naar huis ge stuurd. Je moet mensen langer kunnen aanschouwen om te zien waar hun talenten liggen. Een wed strijd is niet de ideale omgeving om talent te ontdekken op het moment FILMVANDEDAG Moordpartij in modeweek De reünie van Monty Python was vorig jaar een door slaand succes. Vanaf het moment dat de peetva ders van de absurde Britse humor hun come back (op de planken) aan kondigden, kwamen ze in een turbulent mediacir cus terecht. Het was dan ook niet vreemd dat alle voorstellingen van John Cleese, Michael Palin, Terry Jones, Terry Gilliam en Eric Idle in Londen binnen no time waren uitverkocht. Lang niet alle fans kwamen dus aan hun trekken. Gelukkig heeft regisseur Roger Graef alles van begin tot eind vastgelegd: vanaf de eerste script-rea ding in 2013 tot de aller laatste voorstelling in juli 2014 is Monty Python ge volgd door de camera. De documentaire Monty Python - The Meaning of Live zoomt in op het sket ches schrijven en spelen voor een live publiek. Ook zijn de heren openhartig over de botsende karak ters en sparen ze elkaar niet. Verder is er nooit eerder vertoond archief materiaal te zien. Na deze documentaire wordt ook nog de film Monty Python and the Holy Grail uitge zonden. vrijdag 5 juni 2015 Bijzondere kinderen staan vanavond in de finale van Superkids. Oe één is drummer, de ander kan goed kunstschaatsen. De winnaar krijgt een studie beurs van 25.000 euro. RTL 4, 20.30 uur. STRUD DER MASTERS 3 Het aantal niet bestaande landen datTom Waes be zoekt: Transni- strië, Abchazië en Zuid-Ossetië. Rijzen Waes. NPO 3, 20.30 uur. Jeremy Clarkson in een interview met BBC Radio. Top Gear, Veronica, 20.25 uur. Wat kunnen de kijkers in de finale ver wachten? Je geeft ook les aan jongeren met een leerprobleem in je eigen Robert Kra nenborg Academie. Hoe belangrijk vind je het om je passie voor het vak over te dragen? Masterchef Holland (finale), 18.30 uur, SBS6 Stan, Gary en Naresh: de drie finalisten van Masterchef Holland. FOTO SBS Hoe was het niveau van de kandidaten dit jaar? Hoe groot is het verschil tussen de hobbykoks in Masterchef en de pro fessionals in de keuken? In Brickleberry komen al lerlei maffe karakters voorbij. Zoals het grofge- bekte beertje Malloy. Deze animatiese rie wordt geprodu ceerd door come dian Daniel Tosh, die zelf de stem van Malloy doet. Comedy Central, 20.25 uur. Een komisch drama dat zich afspeelt tijdens de Fashion Week in Parijs, in clusief een moord. Prêt-a- Porter is de 29e film van de Amerikaanse regisseur Robert Altman. Met hoofdrollen voor onder anderen Marcello Ma- stroianni en Sophia Loren. -> RTL 8, 20.30 uur. Het Uur van de WolfNPO 2, 22.55 uur. John Cleese: een van de peetvaders van de absurde Britse humor.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 61