HNNEN&BUIl 7 0 KIJK VERGELIJK Andere monumenten Ie koop in de buurt De straten hebben de vorm van het leven zelf. Ze lopen krom. Als je aan het begin staat, kan je het eind niet zien tijtjes van de kinderen en kleinkin deren. Dat was een van de voor waarden, en dat is gelukt." In tegenstelling tot de meeste mo numenten is In De Dry Mollen be hoorlijk breed. Op de begane grond is een woonkamer en suite van ruim 5 bij 10 meter. De hoge pla fonds rusten op balken. De meubels brachten Wim en Angelique mee uit hun vorige woning. „Behalve de spiegel op de schouw, die is nieuw. En een eikenhouten krukje in de voorkamer. Misschien dat we nog eens een grotere tafel willen. Maar dat komt wel. We nemen er rustig de tijd voor." Gouden eeuw Naast de marmeren schouw in de tuinkamer staat een bijzondere piano. Wim bouwde er zelf een voetklavier aan. In de andere hoek staat zijn vleugel. Een tafelpiano staat nog in Wims kantoor in Delft. „Eigenlijk speel ik liever op een groot orgel. Ik heb de sleutel van het orgel in de Grote Kerk in Breda waar ik soms speel. Dat zou ik in Zeeland ook willen. Verder mis ik ruimte voor het restaureren van piano's, een werkplaats. Misschien maak ik een betonnen bak onder de tuin." De klassieke keuken met zwarte vloertegels, terrazzo aanrecht en kerriegele kastjes is knus, maar een afwasmachine ontbreekt. „Niet erg," vindt Angelique. „Ik sta hier met plezier af te wassen. Kijk eens naar dat groen. Wat een uitzicht." Aan de slaapkamer op de eerste verdieping grenst een ruime stu deerkamer. Nu al een lievelings plek. „Soms ontbijten we hier in de ochtendzon. Alle kamers van het huis zijn licht, zelfs de zolderka mers." In de stad wonen is heerlijk. Ook Middelburg bevalt goed. „Het heeft de grandeur van een stad uit de rijke gouden eeuw en aan de an dere kant de kneuterigheid van een provinciestadje. De straten hebben de vorm van het leven zelf. Ze lopen krom. Als je aan het begin staat, kan je het eind niet zien." Geïnspireerd door de woning van Angelique en Wim? Deze monumentale huizen staan ook te koop in Middelburg. Kijken mag, kopen eveneens, maar alleen even wegdromen kan ook. MIDDELBURG MIDDELBURG MIDDELBURG MIDDELBURG MIDDELBURG vrijdag 5 juni 2015 Uitzicht op de klas sieke tuin met buxus. FOTO'S MECHTELD JANSEN Wim en Angelique bij de voordeur. in te wonen EVEN VOORSTELLEN Wim Thijs (69), werktuig bouwkundige en weten schappelijk docent aan TU Delft. Hobby's: roeifiet- sen, orgel en piano spelen en huizen, kastjes en piano's restaureren. Angelique Boeker (50), masseur en klassiek homeopaat. Hobby's: tuinieren en hardlopen. De kat in huize In De Dry Mollen heet Bella. Adres: Breestraat 61 Prijs: €450.000 Bouwjaar: 1750 Bijzonderheden: De Soutbergh is een goed onderhouden rijksmonument aan een rustige straat in het stadscentrum. Adres: Nieuwe Haven II Prijs: €569.000 Bouwjaar: 1680 Bijzonderheden: Het goed onderhouden rijksmonument De Lindeboom heeft een zon nige tuin met fruitbomen. Adres: Breestraat 67 Prijs: €479.000 Bouwjaar: 1750 Bijzonderheden: Om het huidige wooncomfort te bereiken is De Twee Harde Bol len de afgelopen jaren volledig gemoderni seerd. Adres: Pauwpoort 3 Prijs: €455.000 Bouwjaar: 1650 Bijzonderheden: Verborgen in het centrum staat dit woonhuis met een inhoud van 2300 vier kante meter met veel mogelijkhe den. Adres: Vlissingsestraat 44 Prijs: €349.000 Bouwjaar: 1690 Bijzonderheden: Gecroonde Osse is een rijks monument met een extra woonhuis aan de achterzijde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 59