M Huizenpaspoort 6 I BINNEN B Bij de allereerste stap over de drempel sloten ze dit statige rijksmonument in hun hart. Terwijl Wim Thijs en Angelique Boeker uit Middelburg na een lange huizenjacht de moed al dreigden op te geven. Ineens zag ik dit huis te koop staan. Vanaf dat moment ging het snel. Bij de bezichtiging liep ik met een grote glimlach door de woning &D00R EUAN VAN 'TWESTEINDE Op de marmeren tegels in de hal sleutelt Wim Thijs aan een paar roeifietsen. Voor het handen schudden haalt hij even zijn handen langs zijn broek. „Kom binnen. Ik hoor net dat het koffietijd is. Doe je mee?" Wim loopt door de woning met een gemak alsof hij er altijd al heeft gewoond. In werkelijkheid zijn hij en Angelique krap een half jaar de nieuwe eigenaren van rijks monument In De Dry Mollen. Een naam die verwijst naar de tijd dat Middelburg nog een haven had die met mollen - scheepjes die de bodem loswoelden - op diepte werd gehouden. „We woonden in Scheveningen bij een oude heer", vertelt Angelique, een geboren en getogen Haagse. „Toen hij overleed, werd de huur opgezegd. Het huis werd verkocht. Omdat Wim deze zomer stopt met werken en ik voor mijn baan niet aan een plaats gebonden ben, wil den we iets landelijks. De huizen jacht begon in plaatsen waar de woningprijzen gunstiger liggen. De omgeving van Deventer trok ons wel. Middelburg was ook een optie. We kennen de stad omdat er twee broers en een zus van Wim wonen. We zijn zelfs in de Zak van Zuid-Beveland geweest, maar daar zijn we net iets te stads voor." Het wensenlijstje groeit naarmate het stel meer huizen bekijkt. Na een zoektocht van een jaar geven ze het op. Dat ene speciale gevoel, dat verliefd worden op een huis, blijft uit. Dan maar een huurwoning in Delft. Tot Angelique op een avond toch nog maar eens op huizensite Funda rondneust. „Ineens zag ik dit huis te koop staan. Vanaf dat moment ging het snel. Bij de bezichtiging liep ik met een grote glimlach door de woning. Wim valt eigenlijk voor grotere huizen, maar dit past ons. Het voelt als een comfortabele jas. We hebben voldoende leefruimte en een grote zolder voor logeerpar- MIDDELBURG vrijdag 5 juni 2015 Altijd verse bloe men in huis. Originele details. Comfortabele iasom 44 De vraagprijs van In De Dry Mollen aan de Molstraat II in Middelburg bedroeg 439.000 euro. Het pand wordt gekenmerkt door verrassend veel licht in alle kamers, een rus tige en zonnige achtertuin en uitzicht vanuit het zolderraam op alle torens in de stad Middelburg. De binnenstad staat tjokvol prachtige monu menten. Het rijks monumenten- register telt 1144 inschrijvingen. Daarnaast staat in deze historische stad ook nog een aantal gemeente lijke monumenten. De stadskern van Middelburg is sinds de jaren tachtig van de vo rige eeuw be schermd stadsgezicht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 58