Tropische hitte of onweersbui, Vestrock houdt het weer in de gaten ZEELAND 5 HOE ONGEZOND IS HET? 'Red Buil vind ik echt lekker. Alleen word ik er soms nogal moe van' Was het gisteren nog heerlijk, vandaag zal het een heel stuk war mer zijn. Een tropische dag, moge lijk afgesloten met een flink on weer. Vanwege de verwachte warmte is er voor extra water gezorgd. Het publiek met brandweerslangen natspuiten, dat gebeurt niet meer. Te snel afkoelen is ook niet goed, weet Verhaar. „We houden het weer strak in de gaten", verzekert hij. Ook Vestrock heeft geleerd van het noodweer dat op Pukkel pop in Hasselt in 2011 vijf levens eiste. „Je kunt zoiets niet voorko men maar je kunt je wel wapenen tegen noodsituaties. We hebben noodscenario's klaarliggen en er zijn vluchtroutes. De podia bou wen, dat doen we natuurlijk niet zelf, daar hebben we professionals voor." Ook de podiabouwers houden meer rekening met noodweer. Zo bestaat de achterwand van het hoofdpodium niet langer uit één grote lap. Nu is die opgebouwd uit een groot aantal losse delen waar de wind minder vat op kan hebben. „Tot nu toe hebben we met Vestrock al vijf jaar geluk gehad", beseft Verhaar. „Het is altijd maar afwachten. We zijn in ieder geval voorbereid." Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl Dit jaar bestaan wij J 60 jaar en dat vieren wij vandaag. Onze kantoren zijn vanmiddag vanaf 14.30 uur gesloten. éi Rijkse v? www.rijkse.nl VRIJDAG 5 JUNI 2015 Alissa Hamzic (18) en Ifana Ottah (17) uit Vlissingen dronken gistermiddag op straat een energiedrankje. „Dat doen we niet dagelijks, maar wel regelma tig", vertelt Alissa. „Energiedrankjes zijn verkoelend en hebben meestal een lekker smaakje. Ze geven mij niet echt een boost, ik drink ze alleen omdat het lekker is. Hoewel, 's avonds let ik wel op. Als je zo'n drankje drinkt vlak voordat je naar bed gaat, dan lig je echt nog een tijd wakker." De meiden vinden het maar raar dat het Calvijn College de drankjes in de ban heeft gedaan. „Een school moet zich daar helemaal niet mee bemoeien. Kinderen moeten dat toch zelf weten?" foto Lex de Meester Kelsey (14) uit Vlissingen: „Red Buil vind ik echt lekker. Alleen word ik er soms nogal moe van. Een paar keer in de week drink ik weieens energiedrank. Dat gaat gelukkig nooit ten koste van mijn prestaties op school. Ik zou ook makkelijk zonder energiedrankjes kunnen leven." foto Ruben Oreel Gianluca (14) uit Vlissingen: „Het heeft geen enkel effect op me. Het is ge woon lekker om soms even wat energiedrank te drinken. Toch drink ik het overigens bijna nooit hoor. Hoogstens één keer in de maand. Ik zou het niet snel missen, als ik ooit besluit om er helemaal mee te Stoppen." foto Ruben Oreel Janis (15) uit Vlissingen „Ik drink het bijna nooit. Ooit heb ik weieens een energiedrankje genomen, maar ik vond het niet bepaald lekker. Het was veel te zoet voor mij. Daarom probeer ik er nu zoveel mogelijk van af te blijven. Het is ook niet zo dat ik het dagelijks no dig heb. Ik kan prima zonder." foto's Ruben Oreel Van energiedranken krijg je niet meer energie, maar ze hebben wel een oppeppend effect, onder meer doordat er veel cafeïne in zit. In de meeste blikjes energiedrank zit ongeveer 80 milligram cafeïne. Dat is even veel als een gemiddeld kopje filterkoffie en ongeveer vier keer zo veel als een 200 milliliter cola. Energiedranken bevatten 8 tot 15 gram koolhydraten per 100 millili ter. Dat staat gelijk aan 2 tot 4 sui kerklontjes. In energiedranken zit ook taurine en glucurono-lacton. Wat de effec ten hiervan zijn, is niet precies dui delijk. Energiedrankjes kun je beter niet combineren met alcohol. Je kunt je nuchterder voelen dan je in wer kelijkheid bent. Energiedrankjes en sporten gaan ook niet goed samen. Het hoge suikergehalte vertraagt de vocht- opname in de darm. Je kunt ervan uitdrogen en dat kan gevaarlijk zijn. Kinderen onder de dertien jaar zouden geen energiedranken moe ten drinken. Kinderen boven de dertien jaar en zwangere vrouwen zouden niet meer dan één blikje energiedrank per dag moeten drinken. Voor volwassenen geldt dat ze niet meer dan vier blikjes energie drank per dag moeten drinken. Dit advies geldt niet als je daarnaast koffie drinkt. Als je één blikje ener giedrank drinkt, kun je daarnaast nog drie kopjes koffie nemen. Als je energiedrank drinkt, neem dan ook altijd voldoende wateer. Zeker bij warm weer, bij extreme inspanning of in combinatie met al cohol. Bron: voedingscentrum Kelsey (14) uit Vlissingen HULST. „Hmm, het ideale festival- weer?" Lang hoeft Vestrock-organi- sator Marcel Verhaal er niet over na te denken, „zoals nu eigenlijk. Niet te warm, lekker zonnetje, wei nig wind." w U accountants adviseurs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 37