Woningverkoop stijgt in Goes het sterkst Zeeuws elftal-Zaragoza G. van üboven Postbezorgers krijgen scooterles Zeeuwse scholen voeren verbod in Scholen verbieden zoete oppeppers. Het Calvijn College krijgt een aanduiding van de gemeente Reimerswaal. 4 ZEELAND Uw keuken en badkamer specialist! De Rabobanken Zeeuws-Vlaan- deren, Walcheren/Noord-Beve land en Oosterschelde hebben de ontwikkelingen op de Zeeuwse woningmarkt vanaf het eerste kwartaal 2014 tot en met het eer ste kwartaal 2015 op een rijtje ge zet. De opgaande beweging is in on ze provincie minder heftig dan in de rest van het land. In Nederland nam het aantal verkochte wonin gen toe met 37%, in de provincie Zeeland was dat 18%. Alleen de gemeente Goes kwam in Zeeland met 44% boven dat landelijk groeipercentage uit. In Goes verwisselden 346 wonin gen van eigenaar. Een jaar eerder waren dat er 241. Zoals te verwach ten werden in de grootste gemeen te, Terneuzen, de meeste huizen verkocht: 661 (+5%). Daarna volg den Vlissingen 426 (+26%) en Mid delburg (408 (+19%). De groei was in Zeeuws-Vlaanderen beschei den vergeleken met de rest van de provincie. Die regio heeft echter door de komst van Vlamingen veel minder last gehad van de cri sis op de woningmarkt en heeft dus ook minder in te halen. Landelijk gingen de verkoop prijzen met 4% omhoog, in Zee land was dat een procentje min der. De gemeente Veere zag de ge middelde prijs met 6% dalen, maar met een gemiddelde van ruim 234.000 euro blijft Veere de duurste gemeente. In Terneuzen stegen de prijzen met 6%, maar in deze gemeente zijn de huizen het goedkoopst: gemiddeld ruim 155.000 euro. Zeeland wijkt sterk af als het gaat om het soort wonin gen. Het aandeel vrijstaande wo ningen is in Zeeland veel groter dan landelijk. Appartementen wor den hier naar verhouding juist veel minder verkocht. WONINGVERKOOP 2014/2015 De wedstrijd wordt gespeeld op het sportpark van Kloetinge. De aftrap is om 19.00 uur. De Spaanse tegenstander belegt in die periode een trainingskamp in het oosten van Nederland. Real Zaragoza is een club, die zijn bekendheid vooral aan het verleden dankt. Het grootste suc ces was de winst in de Europa Cup II van 1995. Sinds de degrada tie uit de Primera Division in 2013 speelt de club op het tweede ni veau van Spanje. Momenteel staat Zaragoza daarin zesde. VLISSINGEN. Een energiedrankje bij de boterham met kaas was op OPDC Griffioen in Middelburg tot drie jaar geleden heel nor maal. „Kinderen werden er onrus tig van in de klas. En daar leed de les onder", zegt directeur Felix van der Meer. De school, waar onder meer kinderen met gedragsproblemen opgevangen worden, heeft de zoe te oppeppers daarom in de ban gedaan. „Op kinderen met ADHD hebben dit soort produc ten verschillende uitwerkingen. De één wordt er heel druk van, de ander geconcentreerd en de volgende juist rustig. Maar het is niet goed voor ze. Dat geldt ook voor kleur- en smaakstoffen in snoep. Dat verkopen we ook niet meer in de kantine." De leerlin gen mogen nog één keer per jaar energiedrank op school. „Tijdens een biologieles drinken ze een blikje leeg. Ze meten voor en na het drinken hun hartslag op. Zo proberen we ze te laten zien wat de fysieke gevolgen van die drankjes zijn." Op het Calvijn College zijn de energiedrankjes sinds het begin van het schooljaar 'niet gewenst'. De locaties in Krabbendijke krij gen er maandag een predicaat van de gemeente Reimerswaal. „Cafeïne en suiker zijn slecht voor je gezondheid. Bovendien worden kinderen er druk van, soms zelfs onhanteerbaar, en kun nen zich minder goed concentre ren. Het is slecht voor hun presta ties", zegt rector Bert Vogel. „We hebben ouders gevraagd geen energiedrank meer in broodtrom mels te doen. In de school spelen we geen rechercheur, maar probe ren we met leerlingen in gesprek te gaan als ze toch een blikje bij zich hebben." Het Scheldemond College in Vlissingen ziet een verbod niet zitten. „De handhaving is lastig", zegt locatiedirecteur Eugène Fagg. „In de pauze gaan leerlingen naar de supermarkt. Moeten we die blikjes dan uit de tas gaan ha len? Energiedrankjes zijn verban nen uit de schoolcatering. We be spreken met leerlingen dat sui kers ongezond zijn. Zo proberen we ze te waarschuwen." TERNEUZEN. Zo'n zeventien Zeeuws-Vlaamse postbezorgers kregen scooterles in Terneuzen. PostNL wil de post in de buiten gebieden en op bedrijventerrei nen voortaan per scooter gaan be zorgen en de aloude bestelbus zo veel mogelijk in de ban doen. Zeeuws-Vlaanderen is als eer ste aan de beurt. Na een stevige rijvaardigheidstraining kunnen de bezorgers van de postscooters half juni de weg op. Over twee maanden rijden er in de buitenge bieden in heel Zeeland scooters in plaats van auto's met brief post, zoals ook al in Friesland, Breda en Roosendaal. Dit levert PostNL een aanzienlijke kosten besparing op. door Theo Ciele VLISSINGEN. In Terneuzen worden de meeste huizen verkocht, Goes is booming en in de gemeente Veere zijn woningen gemiddeld nog altijd het duurste. Woningen Prijs Borsele 219 28% 195.269 6% Goes 346 44% 212.854 +8% Hulst 299 8% 178.241 -1% Kapelle 126 34% 203.353 5% Middelburg 408 19% 195.813 -3% N-Beveland 98 3% 186.416 3% Reimerswaal 196 23% 183.761 6% Schouwen-Duiveland 376 23% 228.020 1% Sluis 383 5% 178.101 2% Terneuzen 661 5% 155.323 6% Tholen 232 35% 173.232 7% Veere 245 11% 234.046 -6% Vlissingen 426 28% 168.981 +4% *4 kwartaals tot aal 1 e kwartaal 2015 door Rudy Boogert VLISSINGEN. Het Zeeuws voetbalelf tal speelt op dinsdagavond 28 juli een oefenwedstrijd tegen het Spaanse Real Zaragoza. Energiedrank en les: dat werkt niet door Cornelleke Blok en Kees Rijborz Sherman (14) uit Vlissingen: „Ik drink ongeveer twee- tot driemaal in de week een energiedrankje. Gewoon omdat het lekker is eigenlijk. Mijn voorkeur gaat uit naar AA Drink of Energy. Ik merk niet dat het effect op me heeft. Na het drinken van een energiedrankje ben ik gewoon zoals ik altijd ben. Ik zou best wel zonder kunnen." foto Ruben Oreel Latisha (15) uit Vlissingen: „Het ligt gewoon aan de dag van de week. Ik drink heus wel energiedrankjes. Het is soms best lekker. Ik merk soms wel dat ik er erg moe van word. En op andere mo menten ben ik juist heel druk. Meestal haal ik die zil ver-rode blikjes van de Albert Heijn. Maar het is niet zo, dat ik niet zonder kan." foto Ruben Oreel 800 m2 pure inspiratie! TOTAAL INSTALLATEUR ALLES IN ÉÉN HAND www.vanbovenkeukens.nl KEUKENS SANITAIR BADKAMERS BADMEUBELS TEGELS STOOMCABINES SAUNA VERWARMING BOUWBEDRIJF ELECTRO INSTALLATIEBEDRIJF Tramstraat 1-3 (centrum), Koudekerke, Tel. 0118-551681 Vrijdag koopavond (zaterdagmiddag gesloten) Na theorieles was het tijd voor een stevige praktijktraining. Laveren met volgeladen posttassen is namelijk best lastig, foto Tim Koster door Sheila van Doorsselaer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 36