Pontes Goese Lyceum kampioen debatteren Scholen doen energiedrankjes in de ban Zeeuwse kunst te kijk in Gorinchem Provincie vraagt 5 miljoen euro voor afmaken project verdubbeling N62 Om de financiële gevolgen van het Sloewegfiasco voor de provinciekas te beperken, heeft het provinciebestuur aan het ministerie extra geld gevraagd. In de statenzaal van het provinciehuis in Middelburg gingen donderdag teams van zes middelbare scholen met elkaar in debat tijdens het Zeeuws Debattoernooi. In de finale voerde vwo'er Jurriaan van der Ree uit Goes (foto) het woord voor het Calvijn College. Het team van het Pontes Goese Lyceum in Goes bleek het sterkst. De scholieren gingen met elkaar in debat over onder meer smartphonegebruik op de fiets en grote sportevenementen in de provincie, foto Lex de Meester MIDDELBURG. De provincie Zee land vraagt aan het ministerie van Infrastructuur en Milieu vijf mil joen euro als bijkomende bijdrage in de kosten voor de verdubbeling van de Sloeweg N62. Dit verzoek is naar minister Melanie Schultz van Haegen gestuurd. De verdubbeling van de weg tussen de A58 en Westerschelde- tunnel wordt 19 miljoen euro duurder, ook als de provincie het plan versobert. Het wegproject gaat nu 77 miljoen euro kosten. Voor het project is slechts een budget beschikbaar van 58 mil joen, waarvan 53 miljoen is gedekt door een bijdrage van het Rijk. Er is met het ministerie onlangs over leg geweest over de gerezen pro blemen. Het officiële verzoek om extra geld vloeit voort uit dat over leg, aldus de provincie. Daaruit mag overigens niet de conclusie getrokken worden dat de toeken ning van de extra miljoenen slechts een formaliteit betreft. Het Rijk is niet alleen vanwege de cen ten betrokken bij het project. Over de aanpassing van de plan nen voor aansluitingen van de Sloeweg op de rijksweg A58 wordt overleg gevoerd met het ministe rie van Infrastructuur. Dat geldt overigens ook voor de gemeente Borsele en waterschap Scheldestro- men die ook te maken hebben met de gevolgen van de wijzigin gen van het Sloewegproject. Op 3 juli vergaderen de Staten over de dekking van de extra kosten. Organisatorisch heeft het pro vinciebestuur maatregelen geno men die ervoor moeten zorgen dat de uitvoering van de aangepas te plannen goed verloopt en dat de verdubbeling van het Zeeuws-Vlaamse deel van het N62-project - de verdubbeling van de Tractaatweg tussen Terneuzen en Zelzate - geen vertraging op loopt. De twee projectteams zijn sa mengevoegd in één organisatie on der leiding van Ton Vrijdag, die de afgelopen maanden in de Task Force Sloeweg orde op zaken heeft proberen te stellen. ZEELAND4&5 ZEELAND 10 11 www.pzc.nl walcheren@pzc.nl VRIJDAG 5 juni 2015 Zeeland Hoop op extra geld Sloeweg door Theo Giele

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 33