CULTUUR SHOW 31 Colosseum van Rome nu ook te bewonderen in het Rijks Voor een waterval, een bergland schap of het Colosseum in Rome hoeven mensen deze zomer Ne derland niet te verlaten. Onder de titel Uit en thuis toont het Rijksmuseum in Amsterdam vanaf vandaag zo'n 115 eeuwen oude tekeningen van landschap pen, dorpen en gebouwen die de reislust aanwakkeren. Die tekeningen laten de Amster damse Keizersgracht of de dui nen bij Noordwijk zien, maar ook populaire reisbestemmingen in landen als Italië, Frankrijk en Engeland. Nederlandse en 0'G3NE is special guest bij Olly Murs Olly Murs geeft dins dag een concert in de Amsterdamse Heineken Music Hall. Mojo Concerts maakte gisteren be kend dat de meiden van 0'G3NE zullen optreden als special guest. De zusjes Li sa, Amy en Shelley verzorgen het voor programma en zin gen ook samen met Murs. „We luisteren vaak naar Olly's mu ziek en vinden hem een fantastische ar tiest", aldus Shelley. Sam Smith kan weer praten Popster Sam Smith mag en kan weer praten. De 23-jarige zanger is volledig hersteld van zijn stem bandoperatie. Smith ging vorige maand in Boston onder het mes omdat er een kleine bloeding was ontdekt op zijn stemban den. Als gevolg van zijn stempro blemen moest de Britse zanger zijn shows op Pinkpop en Rock Werchter afzeggen, net als zijn tournee door Australië en Japan. „Ik ben erg dankbaar dat ik weer kan zingen", zegt hij. BOER ZOEKT VROUW Vlaamse kunstenaars trokken vanaf de 17e eeuw met hun te kenspullen de natuur in om voor stellingen 'naer 't leven' te ma ken. Tot die tijd hadden geschil derde landschappen vooral een bijbelse of mythologische beteke nis. De tekeningen zijn afkomstig uit de collectie van zakenman John Fentener van Vlissingen en zijn vrouw Marine. Tot de hoogte punten behoren werken van Rembrandt en Jacob van Ruis- dael. Uit en thuis blijft tot 28 sep tember te zien in Amsterdam. Songfestival trekt bijna 200 miljoen kijkers Over heel de wereld hebben 197 miljoen mensen naar het Eu rovisie Songfestival 2015 gekeken. Dat zijn er 2 miljoen meer dan vorig jaar, zo blijkt uit cijfers van organisator EBU. Er werd vanuit veer tig landen gekeken naar de drie live shows in Wenen. De finale op 23 mei had een gemiddeld kij kersaandeel van 39,6 procent, een stijging van 6 procent ten op zichte van vorig jaar. Jacco Gardner naar Lowlands Festival Lowlands heeft weer een aantal nieuwe namen onthuld. Jacco Gardner, Wilkinson ft. MC Adapt, The Staves, DMA'S en Rhodes zijn er allemaal bij op het festival in Biddinghuizen. Eerder werd al onthuld dat Ben Howard, Major Lazer,Kendrick Lamar, FFS (Franz Ferdinand Sparks), The Chemical Brothers, Paolo Nutini, Years Years en Tame Impala een optreden ge ven. Het festival wordt gehou den op 21,22 en 23 augustus. Gaite Jansen in 'Knielen op een bed violen' Gaite Jansen is vol gend jaar te zien in de film Knielen op een bed violen. Dat meldt producent Sep tember Films. Naast Jansen krijgen ook Bert Luppes en Nils Verkooijen een rol in de verfilming van de bestseller van Jan Sie- belink. De hoofdrol len gaan naar Barry Atsma, Noortje Her laar en Marcel Hense- ma. De opnames zijn al begonnen. Ben Sombogaart regis seert de film. meisje", conclu deerde Bertie na een succesvolle ci tytrip naar Berlijn. In de relatie ont stonden echter scheurtjes toen de 35-jarige Esther het vele reizen van uit Den Helder naar Zeeland tegen ging staan. Ze noemde het heb ben van 'meerdere levens' vermoei end. „Elk weekend rij ik zo'n vijfhon derd kilometer op en neer." Berrie is niet de enige die haar rela tie zag stranden. Eerder besloten tul- penboer Tom en zijn Rimke, en ook boer Theo en Nan cy niet verder te gaan als stel. Ik vond hem één van de aardigste mensen in de showbizz' Bertie en Esther Slecht nieuws uit de Boer zoekt vrouw-hoek. Boe rin Bertie uit Ren- esse en haar Esther zijn uit elkaar. Vol gens Esther is er geen toekomst voor haar en de Zeeuwse wegge legd. De blondine meldt het nieuws in een korte brief die is gepubliceerd op de website van het populaire tv-programma. Het lesbische stel geeft weinig uitleg over de relatie breuk. Esther spreekt van een 'goede tijd met el kaar'. „Maar we hebben besloten dat er geen toe komst voor ons sa men is. We heb ben onze relatie verbroken." In het laatste sei zoen van Boer zoekt vrouw werd duidelijk dat Bertie het niet altijd ge makkelijk vindt zich aan te passen. Esther, die niet eer der met een vrouw samen was, liet de boerin in haar waarde en de twee werden sta pelverliefd. „Ze is een echt meisje- 'De wereld heeft een heel lieve man minder' 'Schat van een man en gewaardeerde collega. 65 jaar is veel te jong' 'Onvoorstelbaar hoe zo'n sterke man met zo'n mooie, vrolijke uitstraling zo maar ineens weg kan zijn' VRIJDAG 5 JUNI 2015 MUSEUM POP POP TELEVISIE FESTIVAL FILM Rob de Nijs zanger VIPS Simon Keizer zanger Wolter Kroes zanger Guus Meeuwis zanger

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 31