Toine van Peperstraten presenteert bij SBS 6 competitie tussen de beste voetballers CULTUUR SHOW 29 Zachte G-reeks gaat door DeLange jurylid bij Voice Kids SBS 6 zendt volgend seizoen de wedstrijden in de Champions League uit. Toine van Peperstraten presenteert, samen met Jan Joost van Gangelen. Show Entertainment Hij overwoog te stoppen, maar ook na het io-jarig jubileum van dit jaar gaat Guus Meeuwis door met zijn stadionconcer ten in Eindhoven. „Ik heb er lang over nagedacht", aldus de zanger. „Maar de rek is er echt nog lang niet uit. Het lijkt nog steeds elk jaar mooier te worden." Daarom staat het eerste concert van de elfde serie nu al gepland. Op 10 juni volgend jaar speelt Meeuwis opnieuw in het Philips Stadion. Volgen de week vrijdag begint hij aan de jubileumuitgave van Groots met een zachte G, die vijf concerten telt. Ilse DeLange neemt in 2016 plaats op de jurystoel bij The Voice Kids. De zangeres ver vangt Angela Groothuizen. Ook Ali B gaat als jurylid aan de slag in de kinderversie van het succesvolle tv-programma. Twee jaar geleden was Toine van Peperstra ten, toen nog in dienst van de NOS, voor het laatst als tele visiejournalist bij de Champions League betrokken. „Ik deed destijds de halve finales. De eindstrijd ging in dat seizoen aan mijn neus voorbij." Na de zomerstop maakt Van Pe perstraten zijn comeback op het al lerhoogste voetbalniveau. Samen met collega ]an Joost van Gange len, die net als hij ook bij Fox Sports blijft werken, gaat hij op uitleenbasis om de beurt de Champions League-avonden ver zorgen bij SBS6. „De kijker kan hetzelfde aan bod verwachten als bij de NOS. Een livewedstrijd, een uitgebreide samenvatting en de doelpunten uit de overige matches", licht Van Peperstraten toe. Ook zullen er analyses van voetbalexperts te vol gen zijn. Zeker is de komst van Ro nald de Boer, maar ook Ruud Gul- lit zou wel eens ingeschakeld gaan worden. Van Peperstraten: „Van onze voetbalanalyses verwacht ik veel. Bij FOX Sports hebben wij een uit stekend team - met onder ande ren Mario Been, Jan van Halst en Kenneth Perez - dat op een hoog niveau de wedstrijden bespreekt. Dat verwacht ik ook bij SBS6." De keuze om de Champions League op SBS6 uit te zenden, heeft gevolgen voor de vaste pro gramma's van deze commerciële zender. Vaste ankers als Hart van Nederland en Shownieuws zullen af en toe moeten verschuiven op dinsdag- en woensdagavond. Daar om is er lang intern gesteggeld over de vraag of de wedstrijden niet beter bij Veronica pasten. Want verschuiven brengt het risi co met zich mee dat vaste kijkers afhaken. Maar voor de nieuwe di recteur televisie Peter Lubbers was er geen twijfel: „De grootste voetbalcompetitie komt op onze grootste zender. SBS6 richt zich op het grote publiek en dat doet de Champions League ook. Met al le wereldsterren, megaclubs en miljoenen fans overstijgt dit de groep hardcore voetballiefheb bers." Wie er als verslaggever voor SBS 6 in de stadions in beeld zal verschijnen, is nog niet bekend. Zeker is dat Hans Kraay jr. dat niet wordt. Hij blijft bij SBS6 van de partij bij de oefeninterlands van Oranje, waarvan de studiopresen tatie ook per toerbuurt voor reke ning komt van Van Peperstraten en Van Gangelen. Van Peperstraten heeft de ver huizing van de Champions Lea gue van de NOS naar SBS6 lang ge leden al aan zien komen. „Toen ik vroeger met buitenlandse colle ga's sprak over de situatie in Ne derland reageerde men altijd erg verbaasd. In geen enkel ander land komt het voor dat een publie ke omroep alle grote sportevene menten - EK en WK Voetbal, de Olympische Spelen en de Cham pions League, maar ook tweede en derde belangrijke sporten zoals wielrennen en schaatsen - kan uit zenden. Dat moest op een keer gaan veranderen." 'De liefhebbers kijken vooral om spelers als Messi, Ronaldo en Robben in actie te zien' Medelijden met zijn ex-col lega's van de NOS heeft Van Peperstraten niet. „Er blijft voorlopig ge noeg over om uit te zenden. Ze hebben bijvoor beeld nog steeds de samenvattin gen van de Eredivi sie. Maar de Cham pions League is na tuurlijk de competi tie met de beste teams en de beste voet ballers ter wereld. Daar wil je als verslaggever bij betrokken zijn." Stilletjes hoopt Van Peperstraten dat SBS6 het geluk heeft dat Ne derland in het komende seizoen van de Cham pions League met twee teams, PSV en Ajax, gaat beginnen. Dan moet Ajax, tweede in de vaderlandse compe titie, natuurlijk wel de voorronde overle ven. Van Peperstraten: „Dan hebben we op twee avonden een Nederlandse club die in actie komt. Mooier kan niet. Maar de liefheb bers kijken vooral ook uit om spe lers als Messi, Ro naldo en Rob ben in actie te zien. Veel spelers in de Champions League zijn be kender dan de voetballers uit de Eredivisie." VRIJDAG 5 JUNI 2015 Cultuur 'Niets mooiers dan Champions League' door Ab Zagt Toine van Peperstraten presentator Toine van Peperstraten. foto Stanley Gontha

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 29