Boerin Bertie en Esther elkaar Oostbuis 5,5 uur dicht Honderden forensen stranden in Terneuzen, verkeersinfarct leidt zelfs tot files in nieuwe Sluiskiltunnel. Britse koningin riddert kleinzoon Binnen Buiten Help! Ik zoek een klusser (Want tot 1 juli is de btw nog lekker laag) TERNEUZEN. De Westerscheldetun- nel is niet meer weg te denken in Zeeland. Steeds meer mensen werken aan één van de overkan ten en dat was donderdagmiddag als nooit tevoren te merken, nadat een vrachtwagen op de Tunnel weg richting Borssele op een pijl auto was gebotst. Om kwart voor drie gebeurde dat, nog een behoorlijke tijd vóór de avondspits. Het leek er in eer ste instantie ook op dat de Tunnel weg richting Borssele tegen vijf uur weer open zou gaan, maar dat viel flink tegen. Al vrij snel kwam van de Westerscheldetunnel NV de mededeling dat de afsluiting tot acht uur zou duren. De wegen over de sluizen van Terneuzen waren ondertussen volgelopen. De verkeerschaos breidde zich als een olievlek ver der uit. In de pas geopende Sluis kiltunnel - die leidt naar de Wes terscheldetunnel - ontstond zelfs een file. Reizigers kregen het advies via Antwerpen te rijden. Wie deze goede raad opvolgde, had het ver volgens ook niet breed. De Wet van Murphy sloeg genadeloos toe. Voor de Liefkenshoektunnel ten noorden van Antwerpen, dé alter natieve route vanuit Zeeuws- Vlaanderen, botsten donderdag laat in de middag vrachtwagens op elkaar en was er ook geen door komen meer aan. Terwijl er geen verkeer meer mogelijk was van Terneuzen naar Borssele, stroomde dat richting Terneuzen lekker door. Bij onder houdswerk is het gebruikelijk dat tweerichtingsverkeer in één tun nelbuis wordt ingesteld. Daar was donderdag genoeg tijd voor. „Maar", liet woordvoerder Ingo de Moor weten, „dat mag om veilig heidsredenen overdag niet." Tegen acht uur was het leed ge leden. De Ihnnelweg ging open. Als schrale troost was de tunnel richting Borssele tolvrij om het verkeer snel te laten doorstromen. LONDEN. Koningin Elizabeth II heeft haar kleinzoon prins Harry geridderd. Om zijn verdiensten voor de vorstin heeft zij de dertig jarige tweede en jongste zoon van kroonprins Charles benoemd tot Knight Commander of the Royal Victorian Order, een onderschei ding die koningin Victoria in 1896 instelde en die alleen door Britse vorsten wordt toegekend. De versierselen zijn al eerder uitgereikt, zo liet Buckingham Palace gisteren volgens de Britse omroep BBC weten. Harry verlaat deze maand de strijdkrachten, waarin hij tien jaar heeft gediend. Hij werkte onder meer in Afghanistan. Na zijn ver trek als militair gaat de prins vrij willigerswerk doen bij een natuur beschermingsproject in Afrika en voor gehandicapte Britse vetera nen. Etchica Aertssen (foto) ui Goes is gewapend met e j roze spiegelbril. Want zonder bril kun je' vandaag met goed fatsoen de straat niet op. foto Marcelle Davidse ZEELAND 2 PAGINA 30 www.pzc.nl Editie WALCHEREN VRIJDAG 5 juni 2015 «qo 257e jaargang nr. 130 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 Tropisch Grote chaos na botsing Tlinnelweg door Harmen van der Werf pagina 2 Frituur spint garen bij verkeersinfarct LaatdezOn maar komen! 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1