Andy Murray verkeert in vorm van zijn leven Uit voorzorg blijven Stefan de Vrij en Ron Vlaar 18 SPORT Max Verstappen blijft vechten Guus Hiddink stelt vanavond tegen de VS de spelers op die het ook tegen Letland moeten gaan doen. FIFA kocht Ierse bond af in 2009 De wereldvoetbalbond FIFA heeft in 2009 een dreigende rechtszaak afgekocht. De Ierse voetbalbond kreeg 5 miljoen euro om de du bieuze uitschakeling voor de WK in 2010 te laten rusten. Ierland was woedend nadat het in 2009 het play-offduel voor deelname aan het WK van Frankrijk had ver loren. Aan de beslissende Franse goal in de verlenging ging een dui delijk zichtbare handsbal van aan valler Thierry Henry vooraf. Afstraffing Jong Oranje in Toulon Jong Oranje is na een zware neder laag uitgeschakeld op het presti gieuze jeugdtoernooi van Toulon. Nederland ging gisteravond in de laatste groepswedstrijd kansloos met 4-0 onderuit tegen gastland Frankrijk en eindigde als derde in de poule. Romain Habran, Younes Kaabouni (via een strafschop), Ul- rich Nnomo en Enzo Crivelli vel den het vonnis over het elftal van interim-bondscoach Remy Reij- nierse. Rojer strandt in zicht van finale Roland Garros Jean-Julien Rojer is uitgeschakeld in de halve finale van het mannendubbeltoer- nooi op Roland Gar ros. Met zijn Roe meense partner Horia Tecau moest hij zijn meerdere erkennen in het duo Marcelo Melo en Ivan Dodig. Het werd 6-3 7-5. Djokovic nu al zeker van finale World Tour Novak Djokovic heeft zich nu al verzekerd van deelname aan de ATP World Tour Fin als, het officieuze WK voor tennissers. De Serviër verzamel de al voldoende pun ten om aan het eind van dit jaar bij de bes te acht spelers op de ranglijst te staan. Greipel wint eerste etappe in Luxemburg André Greipel heeft de eerste etappe in de Ronde van Luxem burg gewonnen. De Duitse coureur van Lotto-Soudal troefde in Clemency in de eindsprint Enrico Gasparotto en Danie- le Ratto af en neemt daarmee de leiding over van Adrien Petit. Nederland - Wales van 4 juni 2014 werd een van de meest merkwaar dige interlands in de moderne geschiedenis van Oranje. Weet u het nog? Britse tegenstanders, het Nederlands elftal probeert die per definitie kapot te spelen in aanvallende stijl en over de flanken. Maar nu had bonds coach Louis van Gaal slechts twee spitsen opgesteld. En achter in bouwde hij extra defensieve zekerheid in. Het publiek had weinig boodschap aan wat Van Gaal omschreef als 'oefenen in dienst van een hoger doel'. Tot Oranje een week later met 5-1 van wereldkampioen Spanje won. Met een beetje fantasie is de uitgangssituatie nu, twaalf maan den later, hetzelfde. „We gaan vanavond grotendeels de spelers opstellen die het ook tegen Let land moeten gaan doen", zegt bondscoach Guus Hiddink. „Let land is de cruciale wedstrijd. Wel iswaar zal de speelwijze tegen Amerika niet helemaal identiek zijn, maar we gaan zeker niet twee keer iets heel anders doen." In Riga zullen Robin van Persie en Klaas-Jan Huntelaar volgende week samen voorin spelen. Dus vanavond in de wedstrijd tegen de VS ook. Het is de bedoeling dat ze niet steeds met z'n tweeën diep voorin blijven hangen. Van Persie zal veelal in de rug van Huntelaar spelen. En het midden veld moeten versterken als Oran je de bal niet heeft. Op de flan ken beginnen twee pure buiten spelers en de enige aanpassing die Hiddink mogelijk doet is Ge- orginio Wijnaldum tegen Ameri ka opstellen als fysiek sterke mid denvelder. Tegen Letland is de aanvoerder van PSV in de kleine ruimtes minder nodig. Dan ver huist hij wellicht naar de bank. Hoewel het vandaag tropisch heet wordt, verwacht Hiddink geen gezapig oefenpotje. „Ameri ka gaat zich niet sparen en wij onszelf ook niet. Het is internatio naal al een aantal jaar de mode om ook oefeninterlands vol in te gaan." Zorgen Uit voorzorg blijven Stefan de Vrij en Ron Vlaar vanavond aan de kant. Zij zullen, mits fit, in Ri ga allebei spelen, maar nu wor den ze vervangen door Bruno Martins Indi en Jeffrey Bruma. De Vrij had na de winterstop een moeilijke periode bij Lazio Roma met blessures. Hiddink: „Hij gaat nu wat extra trainen. Om Vlaar heb ik nog wel een klein beetje zorgen. Daarom overwegen we volgende week een speler extra bij de groep te houden." Ook Jetro Willems heeft lichte klachten. En dan is er nog de vraag wat te doen met Wesley Sneijder. Die speelt zeker tegen Letland, maar hij wil het liefst ook tegen de VS starten in zijn 114e interland. Maar dat zal sowie so niet gebeuren, omdat Sneijder woensdagavond nog de Turkse bekerfinale afwerkte met Gala- tasaray. „Ik begrijp zijn enthou siasme", zegt Hiddink. „Hij is he lemaal hot nu met het winnen van de titel en de beker. Sneijder- tje wilde eigenlijk woensdag avond al het laatste vliegtuig van uit Bursa naar Nederland nemen. We gaan er samen een robbertje over vechten of hij tegen Ameri ka sowieso nog minuten maakt." Voor Sneijder speelt ook nog een ander belang. Hij kan elke tel ge bruiken in zijn jacht op het re cordaantal interlands. Dat is nu in handen van Edwin van der Sar met 130. Hiddink: „Ik snap dat zo iets meespeelt. Maar ik zal hem niet in de laatste vijftien secon den brengen." Robin van Persie en Klaas-Jan Huntelaar zullen tegen Letland, en dus ook tegen de VS, samen voorin spelen Novak Djokovic versloeg eergiste ren Rafael Nadal en eerder deze week David Ferrer met zo'n over macht dat de titel op Roland Gar ros en daarmee een career slam voor het grijpen lijkt. Voordat de Serviër echter voor het eerst de Coupe des Mousquetaires boven zijn hoofd mag houden, moet hij nog twee wedstrijden winnen. Om te beginnen de halve finale te gen Andy Murray, die juist nu in de vorm van zijn leven verkeert op gravel. Murray (28) is dit jaar nog onge slagen op de langzame onder grond. Tot dit seizoen wist de Schot nooit een toernooi op gema- 'Ik denk dat ik nu beter begrijp hoe ik op gravel moet spelen' len baksteen op zijn naam te schrijven, maar dit jaar was hij de beste in München en in Madrid. Al vijftien partijen won de num mer drie van de wereld dit sei zoen op gravel. Zelf denk hij dat ervaring het verschil maakt. „Dat heb je nodig op gravel. Veel spe lers groeien op met een andere on dergrond, maar naarmate ze vaker op gravel spelen, zie je dat ze be ter worden. Ik ben dit jaar duide lijk veel beter geworden op gravel. Ik denk dat ik nu beter begrijp hoe ik erop moet spelen", aldus Murray. Ook Djokovic heeft zich dit sei zoen, en vooral dit toernooi, al ij- zersterk getoond op gravel. Mur ray ziet niet op tegen het treffen met de Serviër, ook al won de Schot op deze ondergrond nog nooit van de een week jongere Djokovic. „Novak en ik hebben één of twee keer op gravel tegen elkaar gespeeld. De laatste keer was in Rome in 2011. Ik speelde toen heel goed, maar verloor de wedstrijd. Ik heb een goed plan nodig voor de halve finale en daar moet ik me aan houden. Ik heb dit jaar nog geen wedstrijd verloren op gravel en wel een aantal belang rijke wedstrijden gewonnen. Dat geeft me uiteraard zelfvertrou wen." Ook buiten de tennisbaan gaat het de Schot voor de wind. In april stapte hij in het huwelijks bootje met Kim Sears. In zijn ei gen vijfsterrenhotel in Schotland gaf hij zijn jeugdliefde het ja woord en sinds die dag verloor Murray geen wedstrijd. Sears werd jaren geleden al door Mur ray's moeder Judy Erskine om schreven als 'het beste dat Andy ooit is overkomen'. Ook nu ze als mevrouw Murray door het leven gaat, lijkt ze dus geluk te brengen. Sport VOETBAL VOETBAL Max Verstappen verbloemde gisteren tijdens een drukbezochte pers conferentie van de FIA geen moment wat hij vindt van Felipe Massa, die twee weken geleden in Monaco kritiek spuide op de Limburger na diens crash met Romain Grosjean. „Ik zal er niet door veranderen als coureur. Ik blijf vechten voor elk plekje dat ik kan winnen." foto EPA TENNIS TENNIS WIELRENNEN Niet twee keer door Maarten Wijffels HOENDERLOO Bondscoach Guus Hiddink tijdens de training van het Nederlands elf tal in Hoenderloo. „Letland is de cru ciale wedstrijd." foto Remko de Waal/EPA door Marieke de Ruijter PARIJS. Nu Rafael Nadal naar huis is, krijgt Roland Garros voor het eerst sinds 2009 een nieuwe win naar. De kans is groot dat die voort komt uit de tweede halve finale die vandaag op het programma staat, tussen nummer één van de wereld Novak Djokovic en Andy Murray, de nummer drie die dit seizoen op gravel nog ongeslagen is. Andy Murray, halvefinalist Roland Garros UITSLAGEN TENNIS Parijs. Roland Garros. Vrouwen, halve finales: Serena Williams (VSt/1) - Bacsinszky (Zwi/23) 4-6 6-3 6-0, Sa- farova (Tsj/13) - Ivanovic (Ser/7) 7-5 7-5. Mannen, dubbelspel, halve finales: Bob Bryan/Mike Bryan (VSt/1) - Bolelli/Fognini (lta/6) 6-3 6-3, Dodig/Melo (Kro/Bra/3) - Rojer/Tecau (Ned/Roe/5) 6-3 7-5. Gemengddubbel, finale: Mattek-Sands/Mike Bryan (VSt/2) - Hradecka/Matkowski (Tsj/Pol) 7-6(3)6-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 18