NIEUWS 17 Janieke trapt voor ieder die net als zij 'die rotziekte' heeft Yesper had met zijn vader de berg op moeten fietsen Henne dacht op de fiets aan de laatste dagen van zijn vrouw Sil rijdt voor 'goede medicijnen voor alle mama's die ziek zijn' Rabobank A exact Alsof ze de berg op vloog. Zo voelde dat. Janieke Gommers zat gisteren achterop een tandem en trapte de benen onder haar lijf vandaan. Voorop zat haar collega Arjan Verbakei, die haar had gevraagd samen de Alpe d'Huez te be klimmen. Eerst had ze gelachen, want ze fietst nooit. „Sterker nog, ik had niet eens een fiets." Maar ze trainde voor al die mensen, die net als zij de 'rotziekte' kre gen. De jonge moe der werd in 2013 ge opereerd aan een her sentumor. Ze knapte snel op, maar weet dat de kanker terug zal keren. „Dat heb ben de artsen mij al verteld, maar wan neer? Dat weten we niet." Op haar fiets- helm bond ze een knuffeltje voor haar zoontje Tygo (3). de klim barstte ik in tranen uit, omdat ik een enorme poster van mijn vader langs de weg zag. Het wa ren tranen van ver driet, maar ook van blijdschap. Vorige zo mer heb ik nog sa men met papa en mijn broer geoefend met fietsen in de Al pen." Bovenop de berg staat zijn moe der Cindy klaar om Yesper een knuffel te geven. Een heftig, maar heel mooi mo ment, vindt zij. Het startnummer van zijn vader Wou ter heeft Yesper goed zichtbaar op zijn fiets geplakt. Want voor zijn vader 'en voor al le mensen met kan ker' is de stoere scho lier de berg opge- fietst. Zijn vader, die naast hem had moe ten fietsen, maar de strijd tegen slokdarm kanker in februari verloor. „Midden in spijt van; het voelde als verraad aan mijn vrouw." Zijn vrouw Rudy overleed in 2010 na een kort en heftig ziekbed aan al vleesklierkanker. Het paar hield van fietsen en het leek Henne zo mooi om de berg der bergen te beklimmen ter nagedachtenis aan Rudy. Dat doel heeft hij nu bereikt. Twee keer de berg op, als oudste deelnemer nog wel. Wat zou zijn vrouw trots zijn ge weest. „De heftigheid van haar laatste da gen is tijdens de be klimming vaak door me heen gegaan. Ze had erg veel pijn, on danks alle morfine." Henne Melis had zijn fiets al weggedaan. Hij zag het na herhaal de mislukte pogingen om mee te doen aan de Alpe d'Huzes niet meer zitten. „Ik had er na drie weken al Toen Sil Bakker vorig jaar de beelden van de Alpe D'HuZes op tv zag, wist hij het ze ker. Hij wilde fietsen voor zijn moeder Roe- landa, die borstkan ker kreeg en later uit zaaiingen naar de bot ten en lymfeklieren. Beter zou ze niet meer worden, wist hij, maar zei de jon gen tegen zijn ouders: „Er moet be ter onderzoek gedaan worden, zodat de dok ters goede medicij nen kunnen maken voor alle mama's die ziek zijn." En daar kwam hij dan gisteren over de finish, hand in hand met zijn vader Hjal mar. Tot vorige week was het niet zeker of moeder Roelanda bij erbij kon zijn, maar ze voelde zich zo goed dat ze met z'n drietjes een dansje van geluk hebben ge maakt. VRIJDAG 5 JUNI 2015 Rabobank a (act Naam: Janieke Gommers (28) Woonplaats: Best Opgehaald: 20 duizend euro Naam:Yesper Verhaar (11) Plaats:Maassluis Opgehaald: 7.900 euro Naam: Henne Melis (77) Woonplaats: Hendrik-ldo-Ambacht Opgehaald: 5.025 euro Rab°bank I Namen Sil Bakker (10) en Hjalmar (34) Plaats: Gameren Opgehaald: 32.000 euro

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 17