s Rock around the klokke trekt honderden gasten Mogelijk vergunning voor parkeren aan kust 6 ZEEUWS-VLAANDEREN Toertocht als eerbetoon aan wielrenner Kristof Goddaert In de regio Tuinfeest Bachten Dieke met Anita&Ed Rommelmarkt op Spuiplein Landbouwschuren Sluis mogen hoger Mijn dorp, mijn stad Prijskaarting in buurhuis De Hoeve Ontploffing in fabriek van Cargill Fietsen langs de Schelde en Durme Vogels hebben nu al Waterdunen ontdekt Feestelijke opening vernieuwd sportpark Ons Boeregoed komt uit Zuid-Beveland, maar had voor de gelegenheid het Zeeuws-Vlaams volkslied ingestudeerd, foto Camile Schelstraete door Martijn de Koning HOEK. D'Oekse Feesten, het jaar lijkse dorpsfeest van Hoek, duren dit jaar liefst vijf dagen. De organisatie vond dat het niet voorbij kon gaan aan het dra ma dat zich begin dit jaar in het dorp afspeelde: het afbranden van de kerk. Daarom werd de feesttent gisteravond 'afgestaan' aan het be stuur van de hervormde kerk. Het eerste deel van d'Oekse Feesten kwam daardoor ten goede aan de herbouw van het kerkgebouw. In de tent was, onder de noe mer 'Rock around the klokke', een benefietavond. Dialectband Perkx- perience, zumbadansers van Let's Dance uit Terneuzen, koor Ons Boeregoed uit Kruiningen en DJ Vincent traden daar op. Er werd ook een begin gemaakt met de lo- tenverkoop voor een verloting die plaatsvindt op een zomerfair, op 28 en 29 augustus. Het feest trok vele honderden bezoekers, waar door er alleen via de toegangskaar ten voor duizenden euro's binnen kwam voor de herbouw van de kerk. De feesten gaan vandaag verder met een kindermiddag in de tent (14 uur), gevolgd door een stiletto run (18 uur) en verschillende mu- ziekoptredens - van onder meer de finalisten van bandjeswedstrijd Steenworp - in de tent vanaf 21 uur. Morgenmiddag is er bingo, waarna de Feesten alsnog officieel geopend worden door burgemees ter Jan Lonink. Daarna (vanaf 18.45 uur) volgt een zeskamp, en vanaf 21.15 uur is het ouderwets feesten tijdens 'Toppop'. Onder an dere Penny de Jager is te gast. Vrijdag vieren overdag de loka le basisscholen feest, en beginnen om 19 uur spelletjes. Daarna is er disco met DJ Stef-K Timmy T. De feesten worden zaterdag af gesloten. Tussen 8 en 13 uur kan er gewandeld worden. Om 10 uur be gint een braderie en rommel markt met animatie en muziek, en om 12 uur een zeskamp. Het laatste feest begint om 20 uur, met Copycat en DJ Fabilous. door Martijn de Koning OOSTBURC. De gemeente Sluis gaat onderzoeken of ze bewoners een parkeervergunning kan aanbie den voor de parkings aan de kust. De politieke wil is er wel, maar wel licht zitten er juridische haken en ogen aan het idee. De fractie van Nieuw Gemeen tebelang deed onlangs de sugges tie om te bekijken of zo'n vergun ning voor streekbewoners moge lijk is. Parkeerwethouder Christia- ne van de Vijver is er positief over. „Nu moeten mensen uit de streek die in hun vakantie meerde re keren naar het strand willen, el ke keer meerdere euro's betalen. Dat moet goedkoper kunnen met een vergunningenstelsel. Dit geldt overigens ook voor mensen die langere tijd aan onze kust verblij ven. Dus we moeten maar eens be kijken voor wie zo'n vergunning wel of niet geschikt is." Van de Vijver waarschuwt wel dat er juridische haken en ogen kunnen zitten aan het idee om de vergunning alleen te verstrekken aan - al dan niet tijdelijke - bewo ners van de streek. „Dat gaan we uitzoeken." Uit het exploot van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen dd. 23-05-2015, blijkt dat ten verzoeke van Stichting Clavis, gevestigd en kantoorhoudend te Terneuzen, aan Melanie Lansman, zonder bekende woon- of verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, ondermeer is aangezegd dat stichting Clavis zal overgaan tot daadwerkelijke ontruiming van het pand staand en gelegen aan de Kazernestraat 16 te Terneuzen op dinsdag 09-06-2015 om 13.00 uur. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift verkrijgen op onderstaand adres. VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Alvarezlaan 1 4536 BA Terneuzen Saai van Zwanenbergweg 11 5026 RM Tilburg 0115 613651 deurwaarders@vandamme-holland.nl TERNEUZEN Het Thoolse zangduo Anita Ed is zaterdag te gast op het jaarlijkse tuin feest van verzorgingshuis ZorgSaam Bachten Dieke in Terneuzen. Het op treden van het duo begint om 14.00 uur. Het tuinfeest is al vanaf 10.00 uur aan de gang, met een rommelmarkt, tal van kraampjes met onder meer sieraden en andere cadeautjes en een wafelkraam. Ook staat er een springkussen voor de jongste bezoekers. Het tuinfeest duurt tot 16.00 uur. Ver zorgingshuis Bachten Dieke is te vin den aan de Koninginnelaan 2. BRESKENS De ondernemers in Breskens houden zondag, naast de 'gewone' ambulante markt, een hobby- en rommelmarkt op het Spuiplein in Breskens. Een grondplaats van vier meter is gra tis; er wordt wel 10 euro borg ge vraagd. Die krijgen verkopers terug als ze hun plek schoon achterlaten en niet te vroeg vertrekken. Beide markten beginnen om tien uur 's ochtends uur en lopen door tot zes uur 's middags. Wie zelf spullen wil verkopen, kan zich aanmelden via 06 24863385 of per mail: wzv@zeelandnet.nl. OOSTBURC Nieuwe landbouwschuren in de ge meente Sluis mogen voortaan twaalf meter hoog zijn en een goothoogte hebben van acht meter. Burgemeester en wethouders van Sluis wilden bij de herziening van het bestemmingsplan buitengebied vasthouden aan acht meter (nok) en zes meter (goot), maar op aandringen van onder meer Agrarisch West én de gemeenteraad besloot het college alsnog tot de verhoging. Daarnaast hoeft op een agrarisch be drijf nog slechts 500 vierkante meter aan bedrijfsgebouwen gesloopt te worden om een nieuwe woning op het erf te mogen bouwen. Dat was voorheen 800 vierkante me ter. HEIKANT Vanuit Heikant wordt komende zaterdag de eerste Kristof Goddaert-toertocht verreden over 75 en 115 kilometer. Kristof Goddaert uit Sint-Niklaas was een profwielrenner. Hij overleed februari 2014 op 27-jarige leeftijd na een verkeersongeval. Zeeuws-Vlaanderen was één van zijn favorie te trainingsgebieden. De toertocht die tot een klassieker moet uitgroeien, start tussen 8.00 TERNEUZEN Buurthuis De Hoeve aan de Ed- vard Grieghof in Terneuzen biedt zaterdag onderdak aan een prijs kaarting 'bieden en jokeren'. Vlees- prijzen zijn er te winnen. Ook vindt er een loterij plaats. De kaar ting begint om 13.45 uur. SAS VAN CENT Bij zetmeelfabriek Cargill in Sas van Gent heeft zich gisteravond even na acht uur een ontploffing voorgedaan in een installatie. Bij het incident zijn, aldus de Veilig heidsregio Zeeland, geen gewon den gevallen. De brandweer is wel uit voorzorg opgeroepen. Onder meer blusgroepen uit Sluiskil en Mauritsfort (bij Hoek) zijn ter plaatse geweest. SAS VAN CENT Tourclub Sas van Gent houdt zater dag de tweede editie van de Schel- de-Durmetocht. Deelnemers fiet sen een vrije toertocht van hon derdtwintig kilometer die van Sas van Gent naar Wetteren loopt en langs de Schelde en de Durme voert. Via Waasmunster en Loke ren leidt de route weer terug naar Sas van Gent. Inschrijven tussen 8.00 en 11.00 uur in café Reseda. en 10.30 uur aan de Vlasstraat 13a bij Arrows Cycling. Deelname kost voor leden zes euro en niet-le- den betalen acht euro. Onderweg zijn bevoorra- dingsposten en iedereen krijgt ter herinnering een oranje Kristof God- daert-armbandje. Ook is er een gezins- tocht. De start daarvan is tussen 13.00 en 15.00 uur. Deelname kost 5 euro per gezin, met versnapering na afloop. BRESKENS Waterdunen is nog niet helemaal klaar en de eerste vogels hebben er zich al genesteld. Stichting Het Zeeuwse Landschap die het be heer van het natuurgebied bij Bres kens op zich neemt, kan haar ge luk niet op. Zeker omdat er zes broedende paartjes strandplevie- ren zijn ontdekt op de eerste opge leverde vogeleilanden in het ooste lijke deel van Waterdunen. Broe dende strandplevieren zijn een zeldzaamheid in Nederland; twee honderd paartjes zijn er jaarlijks. Ze broeden van origine op stran den. Die zijn te druk geworden. Waterdunen voorziet in een alter natief. BIERVLIET Het sportpark in Biervliet is, me de dankzij tal van vrijwilligers, vernieuwd. De opening is zater dag, te beginnen om 14.00 uur met onder meer tennis- en voet- bal-clinics voor de jeugd. Burge meester Jan Lonink en wethouder Jack Begijn openen het park om 15.00 uur met muziekvereniging de Harmonie. Het feest gaat daar na door met zanger Sjacko de Braai (17.00 uur) en vanaf 21.00 uur coverband The Good, the Bad and Bart. Voetbal- en tennisvereni ging Biervliet exploiteren samen het park als Stichting Accommoda- tiebeheer Biervliet. AXEL. DeHalle, 9.30 uur: stamboom ma ken; 13.30 uur: Sjoe len, creatief; Grego- riuscentrum, 13.30 uur: Vrij kaar ten,biljarten, koers- bal; Jan van Eyckstraat, 13.00 uur: Straat speeldag; BRESKENS. De Uit komst, 13.30 uur: Creamiddag, kaar ten; CLINGE. Malpertuus, 13.00 uur: KB O bil jarten; 13.30 uur: Sjoelen, ANBO koersbal; GRAAUW. Dorps huis, 14.00 uur: bij eenkomst Graauw Leeft; 14.30 uur; gymnastiek; HOEK. De Loven- hoek, 9.30 uur: Biljar ten en jeu de bou les; 13.00 uur: Biljar ten; 19.00 uur: Bridge en biljarten; Feesttent d'Oekse Feesten, met onder meer vanaf 14.00 uur: Kindermiddag, d' Noek run en sti letto run; HULST. De Lieve, 9.00 uur: Biljarten; 10.30 uur: Fysio gymnastiek; 13.00 uur: Biljarten; 14.00 uur: Viva la Musica; Blaauwe Hoeve, 10.00 uur: Handwer ken, Internetcafé; 11.00 uur: Kook- groep; 14.00 uur: Zo merfeest aan tuin huis; Curamus Zoutestraat 28,12.00 uur: Koffie drinken; KLOOSTERZANDE WZC Antonius, 10.00 uur: Meer be wegen voor oude ren; Dorpshuis de Binnen- déur, 13.00 uur: Bil jarten; 13.30 uur: In schrijven fietstocht; Kantine W Hontenis- se, 18.00 uur: Avond wandelvierdaagse over 5 en 10 kilome ter; OOSTBURG. KWL gebouw, 18.00 uur: Taiji; 19.00 uur: Qi gong; Hervormd kerkcen trum, 9.00 uur: Kof- fie-ochtend Open Kring; Ledeltheater, 19.30 uur: Ladies night; PHILIPPINE. De Kaaie, 14.00 uur: Bie den, jokeren; 18.15 uur: Avondwandel vierdaagse over 5, 10 en 15 kilometer; SAS VAN GENT. De Statie, 14.00 uur: Kaarten bieden en jokeren; St. Albert, 14.00 uur: Handwerken, biljar ten; SINT JANSTEEN De Warande; 9.30 uur: Biljarten, gym nastiek, volksdan sen; 13.00 uur; Biljar ten; 13.30 uur: Kaar ten; 18.30 uur: Avondwandelvier daagse over 5 en 10 kilometer; 19.30 uur: Popkoor; TERNEUZEN. Steun punt de Wielingen, 17.00 uur: Mindful ness; Portaal van Vlaande ren, 13.30 uur: Rond leiding; Revalidatiecentrum de Wielingen, 17.30 uur: Meditatie; De Veste, 9.00 en 13.30 uur: Jeu de boules; 12.00 uur: Biljarten; 19.00 uur: Lijndansen; De Vliegende Vaart, 18.30 uur: Avond- wandelvierdaasgse over 2,5 - 5 of 10 ki lometer; Ter Schorre, 14.00 uur: Kaartjes ma ken steunpunt Ter neuzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 86