Apers haalde fiets Van Impe op bij Merckx KHKHHKh Wielercomité stopt met Ronde van Sint-Jansteen Ineenstorting WKE kan goed uitpakken voor Vlissingen finale tegen RWH SPORT 13 HOUTEPEï HOUTEPEN KEES MECHIEL centrum... Dat hebben we in de rust nog eens extra goed aangege ven." De Zeeuws-Vlaamse ploeg speelde de bezoekers uit Veenen- daal op die manier kapot. Het was toch echter vooral de rechter kant met Donmez en De Groote die voor gevaar zorgden. „Ik zei tegen Emre: Geef die bal nou maar mee, ik ga toch wel", zei De Groote na afloop. Maar toch kwam van de linker flank de beslissing. Linksbuiten Guillaume Clinckemaillie kreeg in de 72e minuut de bal op eigen speelhelft met wat geluk mee, stoomde aan de linkerkant op, werd nog iets verder naar links gedwongen aan de linkerflank en was daardoor genoodzaakt de bal met de buitenkant van zijn rech tervoet te schieten. Maar dat deed hij op een fenomenale ma nier en met succes, want de bal plofte net onder de lat in het doel: 2-r. Hoek plaatst zich dankzij de 3-1-zege op Dovo voor de finale van de nacompetitie. De locatie is nog onbekend. Drie minuten later was het op nieuw De Groote die een doel punt inleidde. Hij kwam met een rush vrij aan de rechterkant, be hield het overzicht en wipte de bal op naar spits Sam De Munter. Die schoot raak en bezorgde Hoek daarmee definitief een plek in de finale van de nacompetitie. Die vindt zaterdag plaats, hoofd klasser RWH is dan de tegen stander op een neutraal terrein. De locatie is nog onbekend. „Ik vond het verval heel groot bij Dovo tussen de kwaliteit voor in en achterin", vertelde Ver- hoene. „Bij RWH is dat minder het geval. Maar in een finale weet je niet hoe het allemaal loopt. Dat zijn toch andere wedstrij den." Ronald Apers gaat naar het Grand Départ van de Tour de France in Utrecht. De inwoner van Aardenburg, al een leven lang verbonden met het wielrennen, gaat erheen als privépersoon. „Gewoon als lief hebber", zegt hij. „Maar ik kan het dan ook niet laten om toch even langs de bussen van de ploegen te lopen." Apers is bij de Ronde van Zee land Seaports, de profronde die dit jaar op 21 maart werd verre den, verantwoordelijk voor de sa menstelling van het deelnemers veld. In die rol is het belangrijk goed contact te onderhouden met renners en ploegleiders. „Of zij mij allemaal kennen? Nou, ken nen is een groot woord. Maar als je twintig jaar in organisatiecomi tés zit, maak je wel wat makkelij ker een praatje met iemand. Jon gens als Marcel Kittel en André Greipel, die bij ons gereden heb ben, spreek je net iets eenvoudi ger aan. Maar dat is geen reden voor succes, hoor. Het is niet ge zegd dat ze dan gelijk weer naar Zeeland komen..." Door zijn aanwezigheid in de Domstad, waar de proloog wordt verreden én de etappe naar Zee land start, is het voor Apers lastig om ook nog naar Neeltje Jans te gaan. „Het is niet omdat ik het niet wil, maar het lijkt me moei lijk om daar nog op tijd te ko men." Zuiddorpe Apers is al van jongs af aan ge boeid door het wielrennen. Dat komt onder meer doordat hij gebo ren is in Zuiddorpe. „Daar was in die tijd één van de best bezette cri teriums van Zeeland. Dat was al tijd op de laatste maandag voor het NK op de weg. De beste ama- teurploegen kwamen op het rond je in Zuiddorpe, dat een lengte had van drie a vier kilometer, mee doen aan een soort trainingswed strijd. Coureurs kwamen bij ons thuis douchen en omkleden en je ging natuurlijk altijd bij de koers kijken." In zijn studententijd gebruikte nog TOURVOLGER Apers zijn zomers om met ploe gen mee te gaan in de Tour de France. Als hulpje, onder meer om voor het materiaal te zorgen. Hij herinnert zich nog dat hij in 2980, tijdens de Ronde van Frank rijk, bij de fabriek van Eddy Merkx in Meise een nieuwe tijdrit- fiets moest ophalen voor Lucien van Impe. „Dat was een revolutio naire fiets, net ontwikkeld. Ik kreeg de opdracht om naar Meise te rijden en de racefiets in een dik ke doek te wikkelen. Want die mocht door niemand gezien wor den, hè. Ik vond dat wel heel spe ciaal. Of het hem geholpen heeft? Nee, het was ook al in de nadagen van Van Impe." In de tijd erna is Apers altijd in het (prof)wielrennen gebleven. „Je kunt wel zeggen dat het me al tijd is blijven trekken en dat ik al les ben blijven volgen." 'Als je twintig jaar in organisatiecomités zit, maak je wel wat makkelijker een praatje met iemand' „We zijn al minimaal vijfjaar be zig om mensen erbij te krijgen en daarbij hebben we vooral ge gokt op verjonging. Al onze ver zoeken hebben echter niets opge leverd", vertelt Bert van Mook van De Sporters. Hij voegt eraan toe dat er op de dag van de wed strijd telkens wel voldoende vrij willigers present waren om de koers goed te laten verlopen. Voor voorzitter Gaston Ever- aard zal nu een opmerkelijk jubi leum uitblijven. Hij maakt al 59 jaar deel uit van de organisatie en zal dus het zestigjarig jubi leum niet meemaken. Maar ook hij vindt dat het niet verder kan. „Het is mooi geweest", zegt Ever- aard, die een paar jaar geleden onderscheiden is voor zijn ver diensten. Volgens Van Mook hoeft dit niet automatisch het einde van de Ronde van Sint-Jan steen te betekenen. Er hebben bij hem al mensen geïnformeerd of het niet mogelijk is om een nieuw wielercomité op te zetten. De gevolgen van de finan ciële malaise bij zon- dag-topklasser WKE worden in Vlissingen nauwlettend in de gaten gehou den. De ploeg uit Emmen, dit sei zoen als achtste geëindigd in de topklasse, neemt drastische maat regelen om het hoofd boven water te kunnen houden. Tegen de ze ven spelers die zijn vastgelegd voor het komende seizoen is ge zegd dat er geen geld meer is om hen te betalen, de huidige selectie leden is gevraagd om te blijven. Te rugtrekken uit de topklasse is een serieuze optie. Tien voetballers hebben echter al een overschrijvingsformulier op gehaald. Met de andere spelers wordt nog gesproken. Er is bepaald dat de eerste selectie volgend sei zoen zal bestaan uit de spelers die blijven, aangevuld met jongens uit het belofteteam. „Dat zijn jongens die uit de jeugd komen en die we langzaam wilden brengen", zei trainer Paul Weerman bij RTV Drenthe. „Die hebben het niveau om ergens tussen de eerste en der de klasse te voetballen. Niks ten na dele van hen, maar je kan niet van ze verwachten dat ze in de topklas se ineens de kar gaan trekken." Het bestuur heeft in een persbe richt laten weten dat 'degradatie geen ramp is om te overleven'. Als de noodlijdende club besluit zich vrijwillig terug te trekken uit de topklasse, zou dat kunnen beteke nen dat Vlissingen al zeker is van een plaats in de topklasse. De ploeg van trainer Ruud Pennings speelt zondag op het complex van w Papendrecht de finale van de na competitie tegen HBS, maar die wedstrijd zou bij een dergelijk be sluit overbodig kunnen worden. „WKE heeft nog geen officieel verzoek ingediend om te degrade ren", liet een woordvoerder van de KNVB gistermiddag weten aan de PZC. „Mocht dit wel gebeuren, dan zal de KNVB kijken hoe de topklasse zal worden opgevuld." vrckhaer Uw Ré WOENSDAG 3 JUNI 2015 door Roeland van Vliet dagen door Wim de Vos SINT-JANSTEEN. Voor het huidige wielercomité De Sporters uit Sint-Jansteen houdt het na de wedstrijd voor elite en beloften op dinsdag 30 juni op. Vooral het ontbreken van mankracht ligt aan deze beslissing ten grondslag. door Mitchell Minnaard SCHILDERWERKEN VVITTÉ-ftOUSSEH HWUMHTIÈHBÏ hieri kunnef 011M

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 80