Strandje Stalland open, Roompot duurt langer Executieveiling kwekerij Het Groene Weegje Zussen blazen oud terrein in Rilland nieuw leven in Beleidsregel toedeling oniwikkelingsruimte stikstof (PAS) BEVELANDEN en THOLEN 7 Opening Aldi vóór Pasen Houterman Verbouwing? De dijk bij Sint Annaland wordt versterkt. Om recreanten zo min mogelijk tot last te zijn, heeft projectbureau Zeeweringen de klus in drie fases geknipt. Het werk in de jachthaven was t mei al af. Ook de deadline van t juni voor het werk ter hoogte van het dorpsstrandje is gehaald. Dat bete kent dat mensen dit weekend, als het kwikt stijgt tot 30 graden, weer naar hun strandje kunnen. Gasten van camping Anna-Fri- so bij Kamperland en anderen die gebruikmaken van het strandje bij de Roompot hebben minder ge luk. Hier wordt de Oosterschelde- dijk ook versterkt. „Het werk bij het strandje had hier ook 1 juni klaar moeten zijn, maar de regulie re werkzaamheden nemen meer tijd in beslag. Jammer nu het mooi weer wordt, maar de aanne mer werkt gestaag door zodat het strandje half juni alsnog open kan", zegt Anneke McGovern van projectbureau Zeeweringen. Zowel op Noord-Beveland als op Tholen treffen recreanten straks een mooier strand aan dan vorig seizoen. Maandag en giste ren is het strandje bij Anna-Friso van 5000 kuub nieuw zand voor zien. Bij Sint Annaland is eind mei al 2300 kuub extra zand aange bracht. Samen met de gemeente Tholen zorgt het projectbureau dat later deze zomer nieuwe bank jes, afvalbakken en een fietsstal- ling worden geplaatst. De veiling van het perceel met opstallen aan de Aalweg staat ver meld op de website veilingbil- jet.nl. De bank heeft beslag gelegd op de gronden. De gemeente Borsele en eigena ren Wim en Aly Wevers voerden een jarenlange juridische strijd over een aantal gebouwen op het terrein die volgens de gemeente zonder bouwvergunning en dus il legaal zijn gebouwd. Wevers be weert het tegenovergestelde. Wethouder Ad Schenk noemt het 'zuur' dat het niet is gelukt tot een oplossing te komen. „We heb ben naar mijn mening een goede, menselijke uitgang geboden, maar het houdt een keer op." Wevers was gisteren niet bereikbaar. Een koper zal de gebouwen op het perceel moeten afbreken. Wel is al een vergunning verleend voor het bouwen van een schuur en tevens mogelijkheid tot het bouwen van een bedrijfswoning. De veiling is op 23 juni in Hotel Van der Valk in Goes vanaf 13.30 uur. WISSENKERKE. De nog te bou wen Aldi-supermarkt in de Voorstraat in Wissenkerke opent vóór 1 maart volgend jaar. Dat heeft ontwikkelaar Blijvend Goed met de gemeen te afgesproken. Drie jaar na het faillissement van koel transporteur Nedexco, heeft het twee hectare metende bedrijf sterrein een nieuwe eigenaar. Dingemanse Trucks Trailers uit Hoogerheide, een Brabants be drijf met Zeeuwse roots gebruikt de kavel langs de A58 als opslag voor tanktrailers waar producten als benzine, diesel en bitumen in kunnen worden vervoerd. Linda Dingemanse (26), doch ter van directeur Adri en werk zaam als verkoopster vertelt dat het bedrijf al enige tijd op zoek was naar ruimte om uit te brei den. „We kopen gebruikte trucks en trailers in, voornamelijk in Frankrijk en Spanje. Vervolgens verkopen we ze door, vooral aan bedrijven in Oost-Europa, Afrika en het Midden-Oosten. Voor die verdere bestemmingen worden ze verscheept, dan zit je hier goed midden tussen de havens van Antwerpen en Rotterdam." Alleen de tanktrailers zijn naar Rilland verkast. In Hooger heide staan de trucks zelf en op leggers die geschikt zijn voor transport van buikmaterialen, voedsel en chemicaliën. Het terrein van Nedexco is vooral gekocht voor de opslag. „Het kantoorpand hebben we niet direct nodig, al gaat waar- Vanaf het voormalige terrein van Nedexco worden nu tanktrailers verkocht en promotie trailers verhuurd. schijnlijk één verkoper naar Ril land", zegt Linda. Die krijgt dan in elk geval gezelschap van haar zus Ankie (29). Zij richtte deze week een nieuw bedrijf op dat binnenkort vanuit Rilland ope reert: PromoTrail. De onderneemster is afgestu deerd in media en entertainment- management en gaat opleggers verhuren die in mum van tijd om zijn te bouwen tot beurs stand of promotiewagen op grote (sport)evenementen of feesten. Een kans die zich voordeed toen plotseling extra kantoorruimte beschikbaar kwam in Rilland. Ankie: „En mijn vader kwam deze trailer toevallig tegen in Spanje waar hij werd gebruikt bij Formule-i-wedstrijden." Onder de vlag van PromoTrail wordt de oplegger straks in binnen- en bui tenland verhuurd. „Wij zorgen voor transport en op- en afbouw en kunnen ook ca tering leveren. Of alles inpakken in de kleuren van het bedrijf dat ons inhuurt." WOENSDAG 3 JUNI 2015 door Joeri Wisse SINT ANNALAND/KAMPERLAND. Stal- landers kunnen hun strandstoelen, parasols en koelboxen alvast van zolder halen. Het dorpsstrandje is namelijk weer open. door Luc Oggel KWADENDAMME. Plantenkwekerij Het Groene Weegje in Kwadendam- me gaat deze maand onder de ha mer tijdens een executieverkoop. Aannemingsbedrijf vraag vrijblijvend offerte aan: 's-GRAVENPOLDER 0113-311221 www.ajhouterman.nl De zussen Ankie (I) en Linda Dingemanse werken bij het bedrijf van hun vader Adri. Ankie heeft daarnaast on langs een bedrijf opgericht dat promotietrailers voor evenementen gaat verhuren, foto Marcelle Davidse door Joeri Wisse RILLAND. Nu staan er alleen nog tanktrailers voor vervoer van olie producten op het voormalige Ne- dexco-terrein in Rilland. Straks ko men daar ook speciale opleggers bij, die zijn om te toveren tot com plete beursstands of promotiewa gens bij evenementen. Gedeputeerde Staten maken bekend dat zij op 26 mei 2015 de beleidsregel toedeling ontwikkelingsruimte stikstof in Zeeland 2015 hebben vastgesteld. Met dit besluit tot vaststelling wordt invulling gegeven aan de wijze waarop Gedeputeerde Informatie over Provincie Zeeland: www.zeeland.nl Staten invulling geven aan de wijze van toe deling van de vrije ontwikkelruimte (segment 2) voortkomend uit de Programmatische Aanpak Stikstof (PAS). Vergunningaanvragen die een beroep doen op deze vrije ontwikkelruimte zullen worden behandeld overeenkomstig deze beleidsregel. De beleidsregel ligt van 3 juni t/m 1 5 juli voor een ieder ter inzage bij het informatie centrum van de Provincie Zeeland, Abdij 6 in Middelburg, tijdens werkdagen van 08.00 - 1 7.00 uur en desgevraagd buiten kantoor uren. Tevens is de beleidsregel raadpleegbaar via de provinciale website onder publicaties en bekendmakingen. Voor nadere informatie of een mondelinge toelichting op de beleidsregel kunt u zicht wenden tot dhr. W.N. Hage (tel: 0118-631118) of dhr. P.C.M. Broekhuis (tel: 01 18-631945). Provincie Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 75