Ik zoek Werknemer zoekt baas met een beetje begrip 'Mijn filmpje is straf genoeg voor zwalkende ambtenaar Terneuzen' Cardiologen werken voortaan beter samen ZEELAND 3 Ze staat buiten een sigaret je te roken, voor de terug reis naar Hulst. Werkge vers genoeg gesproken, op de Banenmarkt voor arbeidsge handicapten bij Dok4i in Vlissin- gen. Helaas: niemand die Georgia Pluijn als inpakster kon gebruik ten. Saskia Dalebout uit Vlissin- gen had meer geluk. Zij gaat bin nenkort nader kennismaken met het Klantcontactcentrum van het UWV in Goes. Beide vrouwen hoopten in Vlissingen meer kans van slagen te hebben dan op regu liere banenmarkten. „Daar ligt de lat net iets te hoog", verklaart Pluijn, die graag zou willen wer ken. Naar kunnen, dan. De bijeenkomst in Dok4i was een initiatief van de Zeeuwse ge meenten, UWV, BZW, MKB Zee land en de vakbonden. Onder de naam 'Werkkamer Zeeland' wil len zij ondernemers helpen bij de opdracht die zij in 2026 moeten hebben vervuld. Bij bedrijven van 25 werknemers of méér, moeten dan 125.000 banen voor arbeidsge handicapten zijn. Van de vijftig werkgevers die in Vlissingen aan een netwerklunch met werknemers schoven, was het merendeel nog in de oriënta tiefase, zegt Karol-Jan Kapias van het Werkgevers Servicepunt Zee land. Verzekeraar ZLM bijvoor beeld is er nog niet over uit of het beter is arbeidsgehandicapten op 'gewone' werkplekken in te zet ten, of in speciaal gecreëerde ba nen (via jobcarving). Voor werkgevers was er een workshop over de wet Banenaf- spraak en de nieuwe Participatie wet waarvan die onderdeel is. Ook ervaringsdeskundige Alexan der Hendriks gaf een workshop. „Geen betere werknemer dan een Wajonger die zich gewaardeerd voelt", gaf hij de werkgevers mee. „Dan gaat hij voor je door het vuur." Benny is dinsdag aan het varen als stuurman op een binnenvaart schip in België. Hij heeft niet alles meegekregen van wat zijn filmpje teweeg heeft gebracht. Op de vraag 'of het nodig was het film pje op internet te zetten' reageert hij: „Ik heb het gewoon gedaan. Het kan toch ook niet, dat gedrag. Hij is bovendien ambtenaar." Het filmpje stopt, zodra de ge meente-medewerker de bestelwa gen in de Bomenbuurt heeft ge parkeerd na zijn slingertocht. „Ik 'Na het filmen heb ik mijn auto achter zijn wagen gezet, hem uit zijn auto gehaald en de politie gebeld' heb daarna mijn auto erachter ge zet", vertelt Benny, „die man uit zijn auto gehaald en de politie ge beld. Ik heb onderweg ook gepro beerd hem in te halen en te laten stoppen. Dat lukte niet. Was het mooi weer geweest, met kinderen op straat, dan had ik daar meer m'n best voor gedaan." „Achteraf', zegt Benny in twee de instantie, „was het misschien niet nodig geweest het filmpje te plaatsen. Van mij hoeft er ook nu niets extra's te gebeuren. Hij is ge noeg gestraft." De gemeente laat zich niet ver der over maatregelen uit, omdat die liggen in de relatie werkge ver-werknemer. De cardiologen zijn met elkaar in gesprek om de behandeling van mensen met hart- en vaatziekten op elkaar af te stemmen. In beide ziekenhuizen en bij de ambulance dienst wordt nu volgens dezelfde richtlijnen en protocollen ge werkt. Daarmee wordt voldaan aan de eisen van de de NWC, een vereniging voor zorgprofessionals betrokken bij de behandeling van hart- en vaatziekten. „Voor de Zeeuwse patiënt is dat goed nieuws", licht Margaret Lafort van ZorgSaam toe. „Die kan rekenen op goede zorg in een veili ge omgeving. De cardiologen wer ken aan verbetering van de zorg door van elkaar te leren en door met betrokken hulpverleners af te stemmen." Volgens haar zijn andere specia listen van ADRZ en ZorgSaam ook met elkaar in gesprek om de samenwerking te verbeteren. Hart- en vaatziekten vormen nog steeds een van de belangrijk ste doodsoorzaken in Nederland. WOENSDAG 3 JUNI 2015 „Mensen voor pendelvervoer zonder personen, dat is wat wij nodig heb ben", zegt Jessica Fokke van Taxicentrale Renesse (TCR). „Bij ons wordt dat allemaal gedaan door Wajong- of WSW-kandidaten. Bij vervoer zonder per sonen kun je rustig bekijken hoe de rijvaardigheid is, of ze het leuk vinden zelfstandig onderweg te zijn en of ze wellicht meer verantwoordelijkheid kunnen en willen dragen. Alles ligt aan de capaciteit en wensen." Mensen met een fysieke beperking, maar geestelijk topfit, die vragen be antwoorden van klanten. Dat is wat Ronald Kole en Monika van der Linden, van het landelijke Klantcontactcentrum UWV in Goes, zoeken. „Ze moeten wel een goede oor-oog-handcoördinatie hebben, goed verstaanbaar zijn en goed kunnen luisteren. Klantvriendelijkheid is belangrijker dan of je in een rolstoel zit of blind bent. Wij passen de werkplek in zo'n geval gewoon aan." foto's Ruben Oreel door Ondine van der Vleuten Saskia Dalebout (23) uit Zierikzee zoekt een baan binnen het maatschappelijk werk. „Ik ben rol- stoelafhankelijk en blind", zegt de Zierikzeese, die binnen een paar weken afstudeert aan de Hoge school Zeeland. „Ik heb al stage gelopen bij het Centrum voor Jeugd en Gezin en bij de afdeling Wet Werk en Bijstand van de gemeente." Colin Snijders (21) uit Nieuw- en Sint Joosland is autistisch, maar kan rijden als de beste. Hij be zocht gisteren de Banenmarkt waar ook zo'n vijftig werkgevers zich kwamen informeren over de Wet Banenafspraak. Want werkgevers en overheid heb ben als doel gesteld dat er in 2026 125.000 banen voor arbeidsgehandicapten moeten zijn. Alexander Hendriks (35) uit Sint-Maartensdijk zoekt werk op het vlak van personeelszaken. Hen driks is ervaringsdeskundige als het om arbeidshan dicaps gaat. Hij heeft Asperger. „Op mijn website www.ikspreekuitervaring.jouwweb.nl leg ik bedrij ven uit wat het betekent om iemand met een ar beidshandicap in dienst te nemen." door Harmen van der Werf TERNEUZEN. Zoveel aandacht voor zijn YouTube-filmpje Zo werkt de gemeente Terneuzen op zondag had Benny van Hoeve (36) uit Terneu zen zeker niet verwacht. „Is het al meer dan vijftigduizend keer beke ken?", reageerde hij gistermiddag. „Als ik vijftig eurocent per keer had gekregen, had ik een mooie au to kunnen kopen." door Jeffrey Kutterink VLISSINGEN. Cardiologen van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis en ZorgSaam werken voortaan vol gens dezelfde richtlijnen. Dat is be langrijk omdat het ADRZ hartpa tiënten doorstuurt naar Terneuzen om te dotteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 71