Actrice is een rolmodel voor velen CULTUUR 25 Jinek blijft bank toch nog trouw Tineke Verburg terug op de buis Angelina Jolie blaast morgen 40 kaarsjes uit. „Als ik naar mezelf kijk, zie ik iemand die vrede heeft met zichzelf" Show Entertainment Mannen verfoeien de nieuwe ta fel in het tv-programma van Eva Jinek: ze zien zo haar benen niet meer. Maar Jinek voert elke afleve ring een gesprekje op de omstre den pijnbank, belooft regisseur Robin Boers. „Een soort teaser." 'Een killerbody is voor iedere jonge moeder te bereiken' Tineke Verburg keert terug op te levisie. Ze presenteert deze zo mer het programma Supervrouwen op RTL 7. Verburg (59) was ver rast door die nieuwe tv-klus: „Op mijn leeftijd tel je als vrouw in de tv-wereld nauwelijks meer mee." 'Ik vond mijn moeder altijd mooi. Nu ik ouder word, lijk ik steeds meer op haar.' geld foto's op van een uitgemergel de actrice. Een filmpje uit 1999 waarin te zien is hoe Jolie over de telefoon ruzie maakt met haar va der, terwijl haar drugsdealer net heroïne en cocaïne af zou hebben geleverd, ging de hele wereld over. Jolie trouwt in 2000 met de bijna 20 jaar oudere regisseur en acteur Billy Bob Thornton. Ze baart opzien door zijn bloed in een ketting om haar nek te dra gen. In datzelfde jaar schokt ze de wereld door hartstochtelijk te zoe nen met haar eigen broer tijdens de uitreiking van de Oscars. Rebels? Zelf vindt ze van niet. Ze noemt het een periode waarin ze 'haar eigen identiteit wilde ont dekken'. „Waarom zou je snel vol wassen willen worden als je nog niet eens weet wie je zelf bent?" Hoewel ze nog altijd een veelge vraagd actrice is, staat ze inmid dels zelf liever achter de camera. Ze regisseert een film met haar man in de hoofdrol. Daarnaast ver breedt ze haar horizon als Good will Ambassadeur en Speciaal Ge zant van de VN-vluchtelingenor- ganisatie UNHCR. Mocht ze terug willen keren op het witte doek, dan zal Hollywood haar met open armen ontvangen. De tijd dat vrouwen op hun veertigste werden afgeschreven is immers ook verleden tijd. Jolie kan zich optrekken aan gevierde sterren als Helen Mirren, Cher en Monica Bellucci. 'Waarom zou je snel volwassen willen worden als je nog niet eens weet wie je zelf bent?' Wat koop je als liefheb bende echt genoot voor de vrouw die alles al heeft? Brad Pitt zal zich even op het hoofd hebben ge krabd. Want de 40e verjaardag van zijn vrouw vraagt om een bij zonder cadeau. Inmiddels is hij eruit, weten ze in Hollywood. Het is een water vliegtuig geworden. Met bijbeho rende vlieglessen. Al zal moeder Angelina het zingen van Happy Birthday bij het verjaardagsontbijt door haar zes kinderen Maddox (13), Pax (11), Zahara (10), Shiloh (9) en tweeling Vivienne en Knox (6) zeker zo belangrijk vinden. Zelfheeft ze geen moeite met ouder worden, zei de ster eerder in een interview. Ze relativeert die leeftijd omdat haar moeder, de Franse actrice Marcheline Ber- trand, maar 56 jaar werd. Zij over leed aan eierstokkanker. Jolie had ook een verhoogde kans op de ziekte en liet daarom preventief haar borsten en eierstokken verwijderen. Door open hartig over de ingrepen te vertel len, werd Jolie een rolmodel voor velen. „Ik vond mijn moeder altijd heel mooi. Nu ik ouder word, lijk ik steeds meer op haar", zei Jolie in een interview. „Wanneer je ouder wordt, zie je meer karakter in je gezicht. Als ik naar mezelf kijk, zie ik iemand die vrede heeft met zichzelf Ook zie ik mijn moe der en mijn andere familieleden in mijn gezicht terug. Dat type schoonheid heeft iedereen en dat verdwijnt niet." Het is opvallend dat de actrice op haar 40e nog altijd geldt als een van de mooiste actrices ter wereld. Haar tienerjaren waren op zijn zachtst ge zegd heftig. De jonge Angelina was depres sief, leed aan ano rexia, sneed in haar armen en gebruikte drugs. Ook later do ken er gere- WOENSDAG 3 JUNI 2015 Cultuur Fajah Lourens actrice vindt dat vetrollen je eigen schuld zijn P Angelina blaast 40 kaarsjes uit foto Elizabeth Goodenough door Chantal Blommers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 25