Tonnie Cornelis bestolen van twintig fietsen Colin (21) is autistisch en op zoek naar een baan* j WD: Radicale leerling direct naar politiebureau FBI heeft Fifa-baas ook in onderzoek Michael van Praag weer kandidaat? Romario: 'corrupte bestuurders gaan nu als een tsunami ten onder' KOXJS iOMMES Voor u getest WD-Kamerlid Sjoerd Potters vindt dat het kabinet te laks rea geert op radicalisering in het on derwijs. Het beleid is 'slappe hap', aldus de liberaal. De Kamer debatteert vandaag over dit onderwerp. Potters signa leert alvast een probleem: docen ten vinden het vaak lastig om on derscheid te maken tussen pubera le, stoere uitspraken en echte radi cale denkbeelden. „Bij twijfel moet een leraar niet zelf de afwe ging maken, maar dat de politie la ten doen", vindt hij. „Liever één keer te veel gemeld dan drie keer te weinig." Nu moeten leraren vermoedens van radicalisering melden bij de Stichting School en Veiligheid. Zo nodig kunnen zij de 'deradicalise- ringsambtenaar' van de gemeen ten of de politie inschakelen. Al leen als een leerling van plan is om naar Syrië te reizen, is de school verplicht om dat bij de poli tie te melden. Het stoort Potters dat minister Jet Bussemaker (Onderwijs, PvdA) bij het tegengaan van radicalise ring teruggrijpt naar de manier waarop loverboys en pesten wor den aangepakt. Volgens de be- Alleen als een leerling van plan is om naar Syrië te reizen, is de school verplicht om dat bij de politie te melden. windsvrouw worden leerlingen bij deze incidenten ook losge weekt van de maatschappij, net als gebeurt bij radicaliserende jonge ren. „Maar dat is te vaag. Met alle respect: dit probleem is te speci fiek en te ernstig om op deze ma nier te bestrijden." Potters hekelt wat hij het 'weg- kijkgedrag' van scholen noemt. Een school in Heemskerk verwij derde een cover van het satirische Franse weekblad Charlie Hebdo waarop een moslim zoende met een cartoonist. De school had het gesprek aan moeten gaan in plaats van de poster weg te halen, vindt Potters. „Je zegt toch ook niet: we praten niet over de Holocaust, want dat vinden we lastig? Nu gaan ze het conflict uit de weg, ter wijl het een kans was om onze vrij heden te bespreken en uit te dra gen waar ons onderwijs voor staat. Voor het overbrengen van onze de mocratische waarden mag best een rekenles worden ingeleverd." ZEELAND 1 www.pzc.nl Editie WALCHEREN WOENSDAG 3 juni 2015 qo Bewolkt 257e jaargang nr. 128 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 O met zon ZEELAND 2 3 In Geld Goed Fietsen voor brugpiepers Blatter foto Valeriano di domenico/AFP door Hanneke Keultjes DEN HAAG. Een docent die ver moedt dat een leerling radicali seert, moet direct de politie inscha kelen. Als er sprake is van een drei gende sfeer dient de leraar ook aan gifte te doen. 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1