Schippers maakt keuze: alles wijst naar de sprint Alfred Schreuder moet met zichzelf aan de slag Roos tevreden wij tevreden. 18 SPORT Doelman Jelle ten Rouwelaar blijft loyaal aan NAC Breda Raboba*1 Het spel Bij Twente is de angst om te verlie zen groter dan de wil om te win nen, omdat er te veel wordt uitge gaan van de kracht van de tegen stander. Schreuder is voorstander van de totale controle, maar daar in kun je ook doorslaan. Het voet bal van Twente is voorgekookt, achter elke bal lijkt wel een bood schap vanaf de zijkant te zitten. Schreuder overvoert zijn spelers met opdrachten, ook in wedstrijd besprekingen. En aangezien hij geen bevlogen spreker is, verwa tert de inhoud al snel. Zeker bij de spelers van nu. Soms moet je ook niet alles willen beredeneren en dien je gewoon eens op zoek naar het geluk durven gaan. Kritischer Voordat Alfred Schreuder het eer ste elftal van Twente in handen kreeg, had hij nog nooit zelfstan dig een team getraind. En dat ter wijl insiders altijd zeggen dat het trainerschap een ervaringsvak is. Schreuder dacht al te snel dat hij een grote trainer was, maar dat vak is zoveel groter dan alleen maar het maken van een opstel ling. Het afgelopen seizoen klaagden meerdere spelers over het gebrek aan discipline, respect en de ver peste sfeer in de kleedkamer. Er was totaal geen rangorde. Dat pro bleem heeft Schreuder pas onder kend toen het te laat was. Hij zal veel meer energie en tijd moeten stoppen in het teamproces en de begeleiding van het individu, want het mag niet gebeuren dat je in een half jaar tijd vier keer een speler uit de selectie moet zetten. Alfred Schreuder mist een be paalde sociale antenne, want hij had pas tijdens de wedstrijd tegen Willem II (dat was de laatste voor de winterstop toen er met witte zakdoeken werd gezwaaid) door hoe een groot deel van de suppor ters over hem dacht. Als je dat niet eerder hebt aangevoeld, dan heb je of een verwrongen zelf beeld, je overschat jezelf, of je bent naïef en hebt gewoon echt geen idee wat erom je heen ge beurt, omdat je zo overtuigd bent van jouw visie en gelijk. Samenstelling staf Dat is net als bij het bepalen van een opstelling: er moet balans in zitten. In de staf van afgelopen sei zoen had alleen Michel Jansen langdurige ervaring als zelfstandig trainer. Elke trainer werkt met een vertrouweling, maar dat mag nooit een jaknikker worden. Wie gaf Schreuder nou tegengas? En naar wie luisterde hij behalve Kees van Wonderen? Een tegen pool kan juist de ogen openen. Strateeg Een trainer van een grote club als Twente moet ook een strateeg zijn. Dat is Alfred Schreuder alles behalve. Je moet weten wat de ge volgen zijn als je bepaalde hande lingen doet. Vooruit kunnen den ken, slim zijn, sluw soms. Ook bui ten de lijnen. De oefenmeester heeft goede adviseurs nodig die hem behoeden voor bepaalde mis stappen die je ver van te voren kunt zien aankomen. Als de supporters van Twente weer eens teleurgesteld naar huis gingen, hoorden ze de trainer even later op tv zeggen dat hij de nodige lichtpuntjes had gezien. Dat begon enorm te irriteren, net als die eeuwige zoektocht naar ex cuses. Het siert een oefenmeester dat hij zijn spelers niet in het openbaar afvalt, maar het mag alle maal wel wat realistischer, wat minder verkrampt en steriel ook. et heeft er alle schijn van dat Dafne Schip pers vandaag haar meerkampambities op zij zet voor succes op de sprint. In haar eigen Utrecht maakt de drie voudig Europees kampioene (60, 100 en 200 meter) vanmiddag op het hoofdkantoor van de NS be kend waar voor haar de focus ligt op weg naar de Zomerspelen van Rio de Janeiro 2016. Schippers, die later deze maand 23 jaar wordt, voelt zich gedwon gen te specialiseren omdat beide disciplines op titeltoernooien niet te combineren zijn. Maar ook haar lichaam schreeuwt om een keuze. Bij de prestigieuze zevenkamp in Götzis moest ze zondag na zes sterke onderdelen met uitzicht op verbetering van haar eigen natio naal record afhaken met knieklach ten. Een irritatie onder de knie pees vormt al jaren een zwakke plek. Hoog- en verspringen vor men altijd een prikkel, net als hor denlopen. Op de sprint heeft ze nauwelijks last van het gewricht. Voor Götzis zei Schippers dat haar optreden aldaar geen invloed meer zou hebben op haar besluit. „Maar haar opgave zal uiteindelijk vast wel een beetje meespelen", vertelde coach Bart Bennema in Oostenrijk. „Opgeven is nieuw voor Dafne. Dit hebben wij nog nooit meegemaakt." Wellicht heeft het de laatste twijfels weggenomen, maar dan Atlete Dafne Schippers maakt vandaag in Utrecht haar keuze voor de meerkamp of de sprint openbaar nog zal de keuze niet eenvoudig zijn geweest. Een dikke week te rug dook ze bij de FBK Games nog als eerste Nederlandse onder de elf tellen (10,94) en ze bezit het nationaal record op de 200 meter (22,03). Maar ook op de zeven kamp is ze Nederlands beste (in Götzis lag ze op koers voor verbe tering van haar huidige pr van 6545 punten). Bovendien is ze voor de WK in Peking (augustus) op de sprint én de meerkamp al gekwalificeerd. Bennema, in Götzis: „In theorie kan ze in Pe king de meerkamp nog doen, ja. Maar ze zegt natuurlijk niet voor niets al heel lang: ik ga een keer kiezen." Vandaag volgt dan eindelijk het hoge woord, maar naar eigen zeg gen is Schippers er zelf al een tijd je uit. Veelzeggend: haar agenda is de komende tijd volledig op sprint gefixeerd. Zo treft ze in het kader van de Diamond League be gin juli in Lausanne olympisch kampioene Allyson Felix op de 200 meter. Aangekondigd als de clash tussen de twee snelste vrou wen van 2014. Niemand hoeft te twijfelen aan de loyaliteit van Jelle ten Rouwe- laar. Vanaf zijn vakantieadres laat hij weten bij NAC te blijven. Hij speelt honderd procent zeker met NAC in de eerste divisie. „Wij hebben iets recht te zetten. En ik ook", was het enige dat de doelman kwijt wilde. Erik Falkenburg is niet zo uitge sproken. De middenvelder/aan valler zegt nog niet te weten of hij volgend seizoen met NAC in de eerste divisie speelt. Vorig jaar kwam Falkenburg transfer- Vos richt zich eerst volledig op herstel Wielrenster Marianne Vos richt zich de komende tijd geheel op het herstel van de blessures die ze in het eerste deel van het sei zoen opliep. Haar ploeg Rabo- Liv meldde gisteren dat Vos haar doelen voor de rest van het jaar voorlopig aan de kant heeft ge schoven. Teammanager Eric van den Boom zegt dat ze daardoor onder meer de wegwedstrijd op de Europese Spelen op 20 juni mist. Vos zelf noemt de beslis sing op Twitter „niet makkelijk", maar bevestigt dat ze meer trai- ningstijd nodig heeft om weer wedstrijdklaar te zijn. Afgelopen winter speelde bij Vos tijdens de wereldbeker veldrij den in Hoogerheide een blessure op aan haar linkerhamstring. Ze vrij over van Go Ahead Eagles voor een riant salaris. Samen met Ten Rouwelaar behoort hij tot de grootverdieners bij de Bre- danaars. Beide spelers hebben wel een degradatieclausule en gaan in de eerste divisie bedui dend minder verdienen. Ten Rouwelaar brak zijn con tract eind vorig jaar open tot me dio 2017. Daarbij is ook de bepa ling opgenomen dat hij na zijn actieve carrière voor drie jaar aan de Bredase club verbonden blijft als keeperstrainer. verloor daardoor op het WK in Tabor haar wereldtitel, en be sloot haar veldritseizoen voortij dig te staken. Op de weg moest Vos vervolgens ook de nodige voorjaarswedstrijden laten schie ten. Daarna brak ze tijdens een mountainbikewedstrijd in april een rib. ENSCHEDE. Nu de kogel door de kerk is, wacht de toekomst. Op wel ke punten moet FC Twente-trainer Alfred Schreuder zich verbeteren? Alfred Schreuder blijft trainer van FC Twente, maar moet zich wel op veel punten zien te verbeteren, archieffoto Olaf Kraak/ANP door Arjan Schouten H WIELRENNEN Marianne Vos foto ANP door Leon ten Voorde VOETBAL Waarom Roos zo tevreden is over onze autoverzekering? Lees haar verhaal op zlm.nl of vraag het uw ZLM adviseur. u tevreden, wij tevreden verzekeringen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 18