De mooiste kwartfinale ooit, 16 SPORT Ana Ivanovic naar halve finale KNVB-voorzitter denkt nog even na over mogelijke Is hij opnieuw kandidaat voor het voor voorzitterschap van de Fifa? Michael van Praag denkt erover na. Gerbrands gelooft niet altijd in toeval VI sport@pzc.nl Beenhakker zegt voetballerij vaarwel Leo Beenhakker stapt na precies vijftig jaar uit de voetbalwereld. De 72-jarige Rotterdammer heeft besloten op 1 juli zijn taken als be stuurslid technische zaken bij Sparta Rotterdam neer te leggen. 'Don Leo' keert daarna naar eigen zeggen niet meer terug in een offi ciële functie. „Het is mooi ge weest", aldus de oud-coach van on der meer Ajax, Feyenoord, Real Madrid, Oranje, Saudi-Arabië, Trinidad en Tobago en Polen. Geen Tour de France voor Theo Bos Wielrenner Theo Bos moet nog ze ker een jaar wachten op zijn de buut in de Ronde van Frankrijk. De 31-jarige sprinter ontbreekt in de voorselectie van elf man die zijn Zuid-Afrikaanse ploeg MTN-Qhubeka gisteren bekend maakte. Bos herstelt momenteel van een zware schouderblessure, waardoor het sowieso al zeer de vraag was of hij op tijd fit zou zijn voor de Tour. Rojer naar halve finale mannendubbel De Nederlandse ten nisser Jean-Julien Ro jer heeft de halve fina les van het mannen- dubbeltoernooi in Pa rijs bereikt. Hij ver sloeg met zijn Roe meense partner Horia Tecau met 6-3 6-3 het Noord-Amerikaanse duo Jack Soek en Va- sek Pospisil. De Bakker snel onderuit in toernooi Fürth Tennisser Thiemo de Bakker is gisteren uit geschakeld in de eer ste ronde van het chal- lengertoernooi in het Duitse Fürth. De als zesde geplaatste De Bakker ging in twee sets onderuit tegen de Spanjaard Inigo Cervantes. De Bakker verloor met 6-0 6-3. Oranje traint nog zonder Vlaar en De Vrij Ron Vlaar en Stefan de Vrij zijn gisteren nog niet aangesloten bij de groepstraining van Oranje. Beide ver dedigers oefenden nog individueel in Hoenderloo. Wesley Sneijder (Galatasaray) en Jeremain Lens (Di- namo Kiev) ontbre ken nog helemaal. Het zal niet vaak voorkomen: een finale van de Champions Lea gue die qua pu blicitaire aan dacht moet wedijveren met een ander evenement. Toch zal dat eind deze week het geval zijn als het hoofdbestuur van de Uefa rond FC Barcelona - Juventus in spoedvergadering bijeen komt in Berlijn. In de Duitse hoofdstad zal het gaan over de vraag: wat te doen nu het Fifa-koninkrijk van Sepp Blatter na 17 jaar in elkaar is stort? Kan 'Europa' een kandi daat-opvolger leveren die bij nieuwe verkiezingen straks óók genoeg stemmen krijgt van bon den uit andere werelddelen? Michael van Praag is erbij in Berlijn. De voorzitter van de KN VB en lid van het Uefa-bestuur reageerde gisteravond verheugd op het aftreden van Blatter, tegen wie hij de afgelopen tijd fel cam pagne voerde. „Dit is heel mooi nieuws", zei hij, om vervolgens meteen zelf maar de hamvraag te beantwoorden. Of hij zich op nieuw verkiesbaar gaat stellen? „Ik ga eerst naar de bestuursver gadering in Berlijn. Daar zal ik praten met andere betrokkenen. Dan ga ik me beraden over mijn plannen." Van Praag (67) zegt dus in elk geval niet meteen 'nee'. De afgelo pen vier maanden heeft hij ge zien en gevoeld hoe het is om on derdeel te zijn van zo'n race om de belangrijkste bestuurspositie in het mondiale voetbal. Pas een week voor de verkiezing van afge lopen vrijdag trok hij zich terug ten gunste van zijn concurrent prins Ali van Jordanië. Betrokkenen verwachten ove rigens niet dat er in Berlijn met een al spijkers met koppen wor den geslagen. Of het moet zijn dat Michel Platini als voorzitter van de Uefa zelf zijn vinger op steekt en zegt: ik ga het doen. Met die hoop zullen veel van zijn collega-bestuurders naar de Fransman kijken, ook Van Praag. „Mijn droomkandidaat is Plati ni", hebben hij en de KNVB al va ker gezegd. Als Platini het doet, zal Van Praag de eerste zijn om hem te steunen. Dapper Platini noemde de beslissing van Blatter om op te stappen 'een moeilijk, maar dapper en goed be sluit.' Tot nu heeft de voormalige topvoetballer laten weten dat hij nog geen behoefte voelt om Fi- fa-baas. Er zijn stemmen die be weren dat Platini nooit aan een strijd met Blatter wilde begin nen. Ook zou zijn vrouw het niet zien zitten. In dat geval is het de vraag hoe zij reageert nu ook de Amerikaanse veiligheidsdiensten zich als hyena's op de Fifa-organi- satie hebben gestort. Wie in elk geval zeker wil, is prins Ali, liet hij gisteravond we ten. Ook dat is een keuze die de Uefa-top de komende periode moet maken: ziet men het zitten om de prins nog een keer te steu nen? Feit is dat grote landen als Frankrijk en Spanje afgelopen vrijdag het pleidooi van Platini om op Ali te stemmen, negeer den. Zij schaarden zich doodleuk opnieuw achter Blatter. En hoe kijkt Van Praag tegen een nieuwe kandidatuur van Ali aan? Die bleek bereid om cruciale punten uit het verkiezingsprogramma van de Nederlander over te ne men in zijn eigen programma toen Van Praag de race verliet. Schept dat nu morele verplichtin gen? Van Praag was echter ook verbaasd dat Ali op het moment surprême niet voor een tweede stemronde ging. Terwijl hij die wel had afgedwongen. „Wij wa ren wel verdergegaan in zijn si tuatie," zeiden Van Praag en colle gabestuurder Bert van Oostveen. EINDHOVEN. PSV-di- recteur Toon Ger brands had geen re kening meer gehou den met een vertrek van Sepp Blatter. „Vaak zie je een paar dagen na een herver kiezing dat het rus tig wordt in een orga nisatie of in de poli tiek. Ik denk dat Sepp Blatter daar ook op speculeerde. In dit geval is dat niet gebeurd en ik ge loof niet altijd in toe val. Dit was duidelijk het moment om iets te doen kantelen." „De KNVB en Mi chael van Praag zijn voorlopers geweest in dit proces en ver dienen credits. Van Praag heeft lef ge toond en ik denk dat het de moeite en het geld waard is ge weest om actie te voeren. Op het mo ment dat een dicta tor weg is, zie je vaak dat de sturing wegvalt. Ook bij de Fifa zijn er nu vraag tekens. Wie neemt het over? Welk conti nent staat op? Het is ook hét moment om het WK-tijdstip in Qatar ter discussie te stellen." Sinds de loting van Roland Garros bekend werd, staat er bij de connaisseurs een groot uitroepteken achter woensdag 3 juni. Het is de dag van de mooiste kwartfinale ooit in het moderne tennis: Novak Djokovic versus Rafael Nadal. Vervolgt de Serviër in Parijs de jacht naar zijn eerste titel, of de Spanjaard op zijn verjaardag naar nummer tien? Over 2015 De Servische aanvoerder van de wereldranglijst is schier onaan tastbaar. Van de veertig wedstrij den dit jaar verliest Novak Djoko vic er twee; aan het begin van dit seizoen op hardcourt in Doha (van Ivo Karlovic) en eind februa ri in Dubai (Roger Federer). Ver der kent hij geen genade met zijn collega's. Djokovic wint met duize lingwekkend spel de Australian Open (voor de vijfde keer), Indian Wells (ook wel het vijfde Grand Slam genoemd) en de Masters Series in achtereenvolgens Miami, Monaco en Rome. De laatste twee graveltoernooien vormen de per fecte opmaat voor het Franse Open, het enige van de vier Grand Slams dat nog ontbreekt op zijn uitpuilende curriculum vitae. Blessures aan het einde van af gelopen seizoen dwingen kracht patser Rafael Nadal andermaal tot het een zware en lange revalidatie om in 2015 weer op topniveau te komen. Dat lukt minder goed dan gehoopt. Voor het eerst in tien jaar wint Nadal op weg naar Ro land Garros op de ATP Tour geen Europees graveltoernooi. Een te ken aan de wand. En voor het eerst sinds 2003 verliest hij in één jaar vier wedstrijden op gravel. Te genover 25 overwinningen incas seert de linkshandige hardhitter in het eerste half jaar negen neder lagen, uitzonderlijk veel voor zijn doen. Op 1 maart boekt de Span jaard zijn enige toernooizege in 2015. Ver weg, in Buenos Aires, verslaat hij er vriend en landge noot Juan Monaco. Op gravel, ui teraard. De rivaliteit Novak Djokovic versus Rafael Na dal staat garant voor kwaliteit en Sport VOETBAL WIELRENNEN Ana Ivanovic heeft zich gisteren geplaatst voor de halve finale van Ro land Garros. De Servische, die het toernooi in 2008 nog won, declas seerde in nog geen vijf kwartier haar Oekraïense opponente Elina Svito- lina: 6-2 6-2. De Tsjechische Lucie Safarova troefde in twee sets de Spaanse Garbine Muguruza af: 7-6 (3) 6-3. foto Robert Ghement/EPA TENNIS TENNIS VOETBAL Van Praag zegt nog geen nee door Maarten Wijffels door Rik Elfrink Rafael Nadal (r) moet Novak Djokovic feliciteren op het graveltoernooi van Monte Carlo, foto Jean-Christophe Magnenet/AFP door André Venema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 16