NIEUWS 13 Haagse wil aandacht voor moderne slavernij Marieke van Buytene draagt vandaag 154 dagen lang dezelfde zwarte jurk. Dat blijft ze doen tot Nieuwjaar. Q Unieke busreizen met vertrek in juli www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 Ze mag combineren wat ze wil, maar één kledingstuk is steeds hetzelfde: een korte zwarte ritsjurk. Marieke van Buytene (40) plaatst op haar Facebookpagina '1 jaar 1 jurk' iedere dag een foto van zichzelf in dezelfde zwarte jurk. Ze is stellig van plan dat heel 20t5 vol te houden. Ze wil er moderne sla vernij mee bestrijden. De link tussen mensenrechten en een zwart jurkje? „Mannen, vrouwen en kinde ren die vastzitten in fabrieken en bordelen en zonder betaling worden afgebeuld en misbruikt: die mensen hebben geen enkele dag een keuze over wat zij willen met hun bestaan", vertelt Van Buytene. „Eind vorig jaar sprak ik met mezelf af dat ook ik 365 da gen geen keuze mocht hebben op een be paald gebied, om mijn steun aan hen te be tuigen. Geen keuze wat betreft kleding, be sloot ik al snel. Niet de luxe om iedere mor gen iets compleet anders aan te trekken of iets nieuws te kopen wanneer ik een feestje heb. Dat was wel het minste dat ik kon doen." Met haar Freedom Challen ge wil ze ruim 3500 euro in zamelen voor mensenrech tenorganisatie Internatio nal Justice Mission (IJM). Er zijn inmiddels 153 da gen verstreken en de teller staat op 600 euro. „Daar ben ik blij mee, maar ik hoop wel dat er nog wat bij komt", glimlacht ze. Van Buytene heeft nog geen moment spijt gehad van de actie. „Ik merk dat ik er helemaal geen moei te mee heb. Elke dag een leuke, opvallende pose bedenken voor de foto op Facebook vind ik veel lastiger", lacht ze. Daarbij helpt haar dochter Saari, die meestal de foto's maakt. Ook haar man helpt enthousiast mee. Hoewel de Haagse de jurk draagt om aan dacht te krijgen - 'als mensen me op de jurk aanspreken, vertel ik het verhaal erach ter, in de hoop dat ze een financiële bijdra ge willen leveren' - viel het veel mensen in het begin niet op dat ze hetzelfde droeg. „Pas nu beginnen buren of ouders op de school van mijn kinderen het te zien en ko men ze naar me toe. En dat terwijl ik al bijna halverwege mijn actie ben. Het heeft me doen beseffen dat elke dag iets anders dragen overbodig is. Ik denk nu: waarom heb ik altijd die kledingstress gehad als toch niemand het écht opvalt wat je aan hebt." Van Buytene is niet de eerste die een jaar lang dezelfde jurk draagt. Ze heeft de actie afgekeken van de Britse Sheena Math eiken, die in 2009 op deze manier geld inza melde voor scholing in sloppenwijken. „Die vrouw heeft veel teweeggebracht, ze is een grote inspiratiebron voor me." Het enige verschil is dat Matheiken ze ven identieke jurken droeg. Van Buytene heeft er vier: „Ik draag mijn jurk twee da gen, dan moet-ie in de was. Een beetje smokkel ik dus, want ik draag niet écht één jurk, zoals veel mensen denken. Het moet wel hygiënisch blijven natuurlijk." Combineren De basisjurk die ze elke dag aan heeft, mag Van Buytene combine ren met wat ze maar wil. Het valt weinig men sen op dat ze steeds de zelfde jurk draagt. Vertrek op 20 juli Vertrek op 31 juli Vertrek op 27 juli Vertrek op 26 juli Fietsreis Altmühltal va. €499 8 daagse busreis Vertrek op 13 juli Zuid-Limburg va €269 Rimini va. €519 Vertrek op 19 juli Noorse fjorden va €799 en Fagernes Tropical Islands va.€i39 Fietsreis Zwitserland va. €529 Berlijn va. €199 Europa-Park va. €239 Parijs en va. €259 Disneyland® Paris Wenen en va. €469 het Wienerwald Schilderachtig va. 469 Zwitserland Belgische Ardennen va. €289 en Luxemburg Fietsreis Sauerland va. €349 Moviepark, Germany va. €139 Karinthië va. €549 Singlereis Toscane va. €549 Sorrento va. €599 Wismar, Rostock va.€269 en Rügen Londen va. €279 Brussel, Brugge va 149 en Antwerpen Devon en Cornwall va. €919 Finish Tour de France va. €159 Bohemen en Praag va. €239 Fietsreis Altmühltal va. €499 Noorse fjorden va €799 en Fagernes WOENSDAG 3 JUNI 2015 Iedere dag dezelfde jurk door Malou Seijdel foto's Desirée Schippers Verblijf in 3* hotel o.b.v. halfpension 5 daagse busreis Verblijf in 3* hotel o.b.v. halfpension 10 daagse busreis Verblijf in 3* hotel o.b.v. halfpension 8 daagse vlieg-busreis Verblijf in 3* hotel o.b.v. halfpension effeweg.nl 3 daagse busreis Verblijf Tropical Islands - logies ontbijt 8 daagse busreis Verblijf in 3* hotel o.b.v. halfpension 4 daagse busreis - Hotel in centrum! Verblijf in 2* hotel o.b.v. logies en ontbijt 4 daagse busreis Verblijf in 3* hotel o.b.v. logies en ontbijt 4 daagse busreis Verblijf in 2* hotel o.b.v. logies en ontbijt 8 daagse busreis Verblijf in 3* hotel o.b.v. halfpension 8 daagse busreis Verblijf in 3* hotel o.b.v. halfpension 5 daagse busreis Verblijf in 3* hotel o.b.v. halfpension 5 daagse busreis Verblijf in 3* hotel o.b.v. halfpension 3 daagse busreis Verblijf 2* hotel o.b.v. logies en ontbijt 10 daagse busreis Verblijf in 3* hotel o.b.v. halfpension 10 daagse busreis Verblijf in 3* hotel o.b.v. halfpension 10 daagse busreis Verblijf in 3* hotels o.b.v. halfpension 5 daagse busreis Verblijf in 3* hotel o.b.v. halfpension 5 daagse busreis Verblijf in 3* hotel o.b.v. logies en ontbijt 4 daagse busreis Verblijf in 3* hotel o.b.v. logies en ontbijt 10 daagse busreis Verblijf in 3* hotels o.b.v. halfpension 4 daagse busreis Verblijf 2* hotel o.b.v. logies en ontbijt 5 daagse busreis Verblijf in 3* hotel o.b.v. halfpension 8 daagse busreis Verblijf in 3* hotel o.b.v. halfpension 8 daagse vlieg-busreis Verblijf in 3* hotel o.b.v. halfpension Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon en o.b.v. een boeking voor jf^i) 2 personen. Exclusief excursie en entreegelden en €18,- reserveringskosten per boeking. ÏtSk GRATIS BROCHURE Algemene jaarbrochure 2015 Fietsen en wandelen 2015 Naamdhr/mevr Adres PostcodePlaats Tel. Nr.E-mail Zonder postzegel opsturen naar: Effeweg.nl, antwoordnr. 778,7700 VG Nieuwleusen 1123

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 13