Hoop op erkenning na vondst chroom-6 in oude NAVO-opslag 139 op Yangtse-rivier NIEUWS 11 189 259 299 369 419 469 479 679 699 Kras.nl/busreizen of bel 0900-9697™c„ Bij Kras met 100% vertrekgarantie achtige landschap. De tocht ging van de stad Nanjing, in het oos ten van het land, naar Chong qing in het zuidwesten, een tocht van ruim 1.300 kilometer. Na de ramp verzamelden boze familieleden zich bij het kantoor van de touroperator. Ze protes teerden omdat ze geen informa tie kregen over het ongeluk, bui ten berichten op de sociale me dia. „Ik moest het horen via het tv-nieuws, toen ben ik direct hier naartoe gekomen", vertelde een 35-jarige man wiens ouders aan boord waren. „De hele weg hiernaartoe heb ik gehuild en ver volgens stond ik voor een geslo ten deur." De Chinese president Xi Jin- ping reageerde met een verkla ring dat er lessen moeten worden getrokken uit de scheepsramp. Het is niet de eerste keer dat de Yangtse, de langste rivier van Azië, slachtoffers maakt. In janua ri kwamen 22 mensen om bij een schipbreuk. HEERLEN/DEN HAAG. Oud-mede- werkers van het ministerie van Defensie hopen op erkenning na de vondst van het kankerverwek kende chroom-6 in de vroegere NAVO-opslagplaats in Eygelsho- ven. Ze kampen met gezond heidsklachten als kortademig heid en concentratieproblemen. Ze laten zich bijstaan door advo caat Rob Bedaux. „Het ziet ernaar uit dat het ministerie inziet dat er toch grove fouten zijn ge maakt met het gebruik van chroom-6", aldus Bedaux. De GGD Zuid-Limburg heeft op basis van onderzoek melding gemaakt van de vondst van chroom-6, blijkt uit een stuk dat defensieminister Hennis gisteren aan de Tweede Kamer stuurde. De donkerrode stof is zeer giftig. Wie een klein beetje inademt, kan veel ongemakken krijgen. Het kan leiden tot allergische reacties en bij inademing tot neusbloedingen, maagzweren, huiduitslag en zelfs lever- en nierschade of longkanker. In 2 van 210 onderzochte stof- 'Het ziet ernaar uit dat het ministerie inziet dat er fouten zijn gemaakt met chroom-6' Rob Bedaux advocaat monsters uit Eygelshoven werd chroom-6 aangetoond. De stoffen kwamen uit voormalige produc tieafdelingen. Dat het om twee monsters gaat zegt volgens Be daux niet zoveel. „De ruimtes zijn meer dan eens grondig schoongemaakt." De Tweede Kamer debatteert vandaag over chroom-6. D66-Ka- merlid Wassila Hachchi: „D66 wil hardere garanties van minis ter Hennis dat zij er alles aan doet om te voorkomen dat er nieuwe chroom-6 slachtoffers val len. Jasper van Dijk van de SP eist dat Hennis het gebruik van chroomverf onmiddellijk stopzet. Voordeelreis Londen Praag Compleet Het Westerwald Belgische kust Frankrijk Zwarte Woud Bodensee Kastelen in het Loiredal Krakau Zakopane Royal England De ongerepte Hoge Tatra De wereld is Kras Compleet verzorgd WOENSDAG 3 JUNI 2015 eindigt in drama 458 Aan boord van het cruiseschip waren 458 opvarenden. Het schip sloeg om in slecht weer, maar het is een raadsel hoe het binnen een paar minuten zo fout kon gaan. Busreizen Klantbeoordeling 8,5. Shoppen sightseeing in de stad van de Big Ben, Harrods en musicals. Excursies met NL'se gids al v.a. 16. Zie: Kras.nl/39043 4 dagen v.a. Klantbeoordeling 8,4. Leer de Gouden Stad écht kennen tijdens 2 inbegrepen stadstours met NL'se gids. Verblijf in een 4* hotel. Zie: Kras.nl/39474 5 dagen v.a. Klantbeoordeling 8,5. Bossen, kastelen en romantische dalen; dat is het Westerwald. Met o.a. Boppard en Limburg a/d Lahn. Zie: Kras.nl/39447 5 dagen v.a. Veelzijdige reis! Vanuit de badplaats De Panne gaan we eropuit naar o.a. Lille, Brugge en de Opaalkust met witte krijtrotsen. Zie: Kras.nl/39485 5 dagen v.a. Mix van natuur, tradities, Slot Sigmaringen, de indrukwekkende Rheinfall en bloemeneiland Mainau. Verblijf in een 4* hotel. Zie: Kras.nl/39496 7 dagen v.a. Klantbeoordeling 8,0. Bewonder de mooiste koninklijke optrekjes van Frankrijk en haar prachtige tuinen. Hotel in centrum Orléans. Zie: Kras.nl/39366 7 dagen v.a. Klantbeoordeling 8,1. Interessante reis met o.a. de zoutmijnen van Wieliczka, Krakau, de Hoge Tatra en optioneel Auschwitz. Zie: Kras.nl/39467 8 dagen v.a. Vorstelijke busreis met o.a. Windsor Castle, Blenheim Palace, de Cotswolds en Cadbury World. Verblijf in een uniek kasteelhotel. Zie: Kras.nl/39486 7 dagen v.a. Tip voor natuurliefhebbers! Ontdek het Nationaal Park Slowaaks Paradijs, traditionele bergdorpen, Praag en het kleurrijke Presov. Zie: Kras.nl/39502 12 dagen v.a. Daarom boekt u uw busvakantie bij Kras: Reizen met vertrekgarantie Altijd per Comfort Class touringcar Zeer ervaren chauffeurs Garante opstapplaatsen in heel Nederland Gewoon het beste aanbod busreizen Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds 4 dagen al v.a.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 11