Zevenh euvel enl oop Zevenh euvel enl oop Ze venh euvel enn acht Inschrijving geopend ZEELAND 11 'Fantastisch dat we nu wensambulance voor Zeeuwse en West-Brabantse gasten hebben' Wensambulance uit Bergen op Zoom brengt terminale mensen nog één keer naar hun favoriete plaats. oor de Bergenaren Twan Franken en Peter Bogers is het nooit een pro bleem geweest dat ze eerst in Waalwijk een ambulance moesten ophalen, voordat ze een rit met een terminaal zieke konden maken. „De kilometers tellen niet als we iemands laatste wens kun nen helpen vervullen", zegt Bo gers. „Maar het is natuurlijk wel fantastisch dat we nu een wensam bulance in Bergen op Zoom heb ben. Daarmee winnen we tijd. En die kunnen we goed gebruiken om het onze gasten zo goed mogelijk naar de zin te maken." Franken en Bogers zijn actief voor WensAmbulance Brabant. Dat is een vrijwilligersorganisatie die mensen die aan het eind van het le ven zijn nog één keer naar hun fa voriete plaats brengt. Na de oprich ting in september 2011 begon de stichting met drie ambulances die in Helmond, Boxtel en Waalwijk werden gestationeerd. Om het ma ken van wensritten met gasten uit West-Brabant en Zeeland minder tijdrovend te maken, heeft Bergen op Zoom ook een ambulance gekre gen. De gloednieuwe Mercedes Sprinter kostte 78.000 euro en kon worden aanschaft dankzij giften van de Stichting Roparun en Dri- ving4Charity. De gele ambulance wordt zon dag officieel overgedragen aan WensAmbulance Brabant. De orga nisatie mag de wagen stallen bij het bedrijf Mepavex aan de Blan- kenweg. Franken en Bogers nemen het beheer van de Mercedes Sprin ter voor hun rekening. Franken: „Wij zorgen er onder meer voor dat lakens, kussenslopen, handdoe ken en andere spullen na gebruik worden gewassen en dat de ambu lance er netjes blijft uitzien." Franken is in het dagelijkse le- Een wensrit kan enkele uren duren, maar het komt geregeld voor dat Franken en Bogers dagenlang op pad zijn. ven chauffeur in een gewone ambu lance. Voor hem is het rijden op de wensambulance een waardevolle aanvulling op zijn werk „Op de ge wone ambulance heb je door tijds druk vaak nauwelijks tijd om con tact te maken met de mensen die je vervoert", zegt Franken. „Het is weieens gebeurd dat ik iemand naar het bestralingscentrum in Vlis- singen had gebracht en dat die per soon daarna vroeg of we nog even over de boulevard konden rijden. Vanuit het coördinatiecentrum in Tilburg werd ik er toen op gewe zen dat het behoorlijk druk was en dat ik maar beter snel naar Brabant kon terugrijden." Bogers heeft geen medische ach tergrond. Wel sluit het werk voor WensAmbulance Brabant goed aan op zijn vrijwilligersactiviteiten voor hospice De Markies in Bergen op Zoom, waar ongeneeslijke zieke mensen hun laatste levensfase in een huiselijke sfeer kunnen door brengen. Een wensrit kan enkele uren du ren, maar het komt geregeld voor dat Franken en Bogers dagenlang op pad zijn. „Voordat we vertrek ken, zeg ik altijd tegen de gasten dat zij bepalen wanneer we terug komen", aldus Bogers. Tijdens hun uitstapjes met de wensambulance krijgen de twee Bergenaren veel begrip en mede werking. Voor een man die nog één keer vliegtuigen wilde spotten, reserveerde Schiphol een vip-par keerplaats. En een terminaal zieke die de Nachtwacht wilde zien, mocht na sluitingstijd het Rijksmu seum binnen om in alle rust deze Rembrandt te bekijken. Het rijden met de wensambulan ce kost veel tijd en kan emotioneel zwaar zijn, maar de twee vrijwilli gers hebben het er graag voor over. „Je krijgt er zoveel voor terug. In korte tijd kun je een heel sterke band met iemand opbouwen en de ervaringen zijn vaak indrukwek kend", zegt Franken. „We zijn een keer naar de Mont Ventoux in Frankrijk gereden met iemand die ALS had. Drie kinderen van onze gast reden omhoog in de groep die geld inzamelde voor onderzoek naar de spierziekte. Dat was zo aan grijpend. Dat vergeet je nooit meer." Scholten Awater Zondag 15 november 2015 Nijmegen - Groesbeek 15 km Zaterdag 14 november 2015 Nijmegen 7 km Scholten Awater 4 de Gelderlander DINSDAG 2 JUNI 2015 Kilometers tellen niet door Hans Heijt V Peter Bogers (links) en Twan Franken van de WensAmbulance Brabant. Het voertuig kon worden aanschaft dankzij giften van de Stichting Roparun en Driving4Charity. foto Koen Mol/het fotoburo VOOR GELDERLANDERS SCHOLTEN AWATER HARDWARE EN IT-DIEN5TEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 39