Korpsleiding politie wil reorganisatie remmen Baltimore beleeft dodelijke maand Deense schrijver geïnspireerd door Nederland Holland in de VS houdt van Nederland Gouden handdruk Verwerpelijk' Zorgbestuurders hebben in 2014 flinke bedragen opgestreken aan ontslag- en vertrekpremies. Vondelinge DEN HAAG. Bestuurder Maarten de Bloois van zorginstelling De Hanzeheerd in Overijssel ontving met drie ton de hoogste vertrek premie uit 2014. De gouden hand druk is een flinke hap uit de jaar omzet van nog geen elf miljoen euro. Constant van Schelven van de Rotterdamse thuiszorginstelling Aafje vertrok eind 2013 'in goed overleg'. Hij gaf gehoor aan een moreel appel van de raad van toe zicht om van een deel van zijn ver- trekregeling af te zien. Alsnog streek hij vorig jaar ruim 181.000 euro op en het einde van zijn wachtgeld is nog niet in zicht. Hoge vertrekpremies komen va ker voor in de ouderen- en thuis zorg, leren de jaarverslagen van 2014 die recent zijn verschenen. Via de Wet Normering Topin komens is sinds 2013 geregeld dat vertrekpremies in de publieke sec tor maximaal 75.000 euro mogen bedragen. Maar bestuurders val len niet onder die wet als hun con tract van vóór dat jaar dateert. „Drie ton is buiten alle verhoudin gen", zegt ook PvdA-Kamerlid Lea Bouwmeester. „Dat is het sala ris van tien verpleegsters. Wat voor voorbeeld geef je dan?" Gijs van Dijk van vakbond FNV doet onderzoek naar de jaar verslagen. „Midden in de grootste bezuinigingsoperatie in de zorg ooit durven vertrekkende bestuur ders tonnen mee te nemen van hun instelling", zegt Van Dijk. „Dat vind ik verwerpelijk." Bestuurder Maarten de Bloois zegt niet blij te zijn met zijn goud gerande regeling. „Tijdens een sle pende ziekte ben ik aan de kant geschoven door De Hanzeheerd. Ik had liever willen werken tot mijn 65e, maar blijkbaar zat ik in de weg. Toen ben ik op mijn stre pen gaan staan om een vertrekpre mie tot aan mijn pensioen te krij gen. Ook mijn schoorsteen moet roken." Ballerina Ellyne droomt van Bolshoi ZEELAND 2 EN 3 RIJSWIJK. De korpsleiding van de Nationale Politie wil de nu lopen de, zeer ingrijpende reorganisa tie van de politie afremmen. Er moet volgens de politieleiding op dit moment te veel tegelijker tijd. Daarom gaan er scherpe keu zes worden gemaakt. Dat leert de conceptnota 'Her ijkt Realisatieplan Nationale Poli tie' die in handen is van de NOS. Uit het document blijkt dat de aanpassingen in de bedrijfsvoe ring bij de politie nog onvoldoen de zijn. Ook staat de financiële positie van de politie zwaar on der druk. Deze moeilijke finan ciële situatie maakt het vermin deren van de gestelde ambities noodzakelijk, concludeert de poli tietop. BALTIMORE. De Amerikaanse stad Baltimore heeft afgelopen maand de dodelijkste maand in meer dan 42 jaar beleefd. In mei werden 43 mensen vermoord, het hoogste aantal sinds augus tus 1972 toen 45 slachtoffers vie len. Het totaal is dit jaar al opge lopen naar 116, 35 meer dan een jaar geleden. Ook het aantal schietpartijen zonder dodelijke afloop nam fors toe: 219 tegen over 120 vorig jaar. Een politie woordvoerder kon geen reden op geven voor het hoge aantal. Balti more, dat zo'n 620.000 inwoners telt, ligt al enige tijd onder een vergrootglas. Eind april stierf een man aan verwondingen die hij opliep in een politieauto. De stad werd vervolgens geteisterd door rellen. Zes politieagenten die betrokken waren bij de arres tatie worden vervolgd. ANTWERPEN. In Antwerpen is in april een baby in de zogenoemde vondelingenschuif gelegd. Dat meldde het Openbaar Centrum voor Maatschappelijk Welzijn van de gemeente Antwerpen gisteren. Het meisje - nog geen dag oud - verkeerde in goede gezondheid. 8 7 116885555 Premie bij vertrek kost zorg tonnen door Koen Voskuil Al sinds haar vierde droomt Ellyne Knol uit Middelburg ervan om prima ballerina te worden. Niet zomaar een droom blijkt nu de 11-jarige uitgeko zen is om zich verder te ontwikkelen aan The Royal Ballet School in Londen. Wereldwijd viel elf andere meisjes die eer te beurt. pagina 5 Groot fiasco zeeland pagina 2 commentaar Pagina 25 www.pzc.nl Editie WALCHEREN DINSDAG 2 juni 2015 257e jaargang nr. 127 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 Druilerig In Hart Ziel Dokter aan de botox Je kunt bij steeds meerhuisartsen terecht vooreen mooimaakprik

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1