in zijn ritme gekomen SPORT 3 met bekerfinale tegen Borussia Dortmund: 'Eerste keer dat ik om een echte prijs ga spelen' Eindstrijd om DFB Pokal in Berlijn is voor Nederlandse spits hoogtepunt carrière: 'We hebben een superseizoen gehad'. In een jaar waarin hij na een ijzersterke comeback bijna topscorer van de Bun- desliga werd, kan Bas Dost vanavond in Berlijn met VfL Wolfsburg de kroon op zijn werk zetten. De finale van de DFB Pokal tegen Borussia Dort mund moet voor de spits het hoogtepunt worden van een sei zoen dat al bijna niet meer stuk kan. „Wie doet me wat?" Berlijn is deze week behangen met reclameposters van vrachtwa genfabrikant Man waarop een open bus met feestende Borussia Dortmund-spelers is te zien. De boodschap: Het bedrijf kan de droom van Jürgen Klopp om zich nog één keer als overwinnaar te la ten rondrijden waarmaken. In Duitsland staat de bekerfinale vooral in het teken van het af scheid van de charismatische Bor- ussia-coach, die door vele voetbal fans een vertrek met een hoofd prijs wordt gegund. Alleen in Wolfsburg hebben ze aan dat sentiment geen bood schap. „Er wordt hier heel veel na druk gelegd op het feit dat het de laatste wedstrijd is van Jürgen Klopp", heeft ook Dost gemerkt. „Wij moeten ervoor zorgen dat het na de finale alleen nog maar over ons gaat." En waarom zou dat niet het geval zijn? Dortmund is weliswaar de populairdere Tradi- tionsverein met een veel grotere aanhang, maar VfL Wolfsburg presteert dit seizoen een stuk be ter. De ploeg van Dost werd met maar liefst 23 punten voorsprong op Borussia tweede. En dat levert in Duitsland een fraaie eretitel op. „Ik ben Vizemeister!" lacht Dost. „We hebben ons geplaatst voor de Champions League, heb ben de kwartfinale van de Europa League gehaald en we staan in de bekerfinale. We hebben een super seizoen gehad. In de drie jaar dat ik hier ben, is het respect van de pers en van andere teams voor ons elftal gegroeid." Zelf speelde de spits die na de winterstop zijn basisplaats her overde een belangrijke rol bij de opmars van de Volkswagenclub. Dost scoorde plots aan de lopende band. Hoewel hij vervolgens twee maanden droog stond, bleef trai ner Dieter Hecking vertrouwen in hem houden. „Als ik er niks van had gebakken, was ik niet opge steld. Maar ik speelde in die perio de veel. En goed ook. Je merkte allen wel dat de trainers van de te genpartij tegen hun verdedigers hadden gezegd 'die gozer in het midden moet je goed dekken.' In Duitsland wordt veel beter verdedigd dan in Nederland. Niet voor niets heeft de topscorer van de Bundesliga (Frankfurt-spits Alexander Meier, red.) maar 19 goals gemaakt. Er waren wedstrij den dat ik amper een kans kreeg. Frustrerend af en toe." Ook al omdat zijn stagnerende productie een thema werd in de pers. „Als je drie keer niet scoort, begint het gezeik van de buitenwe reld. Dat heeft me wel geërgerd, al heb ik er ook niet wakker van gele gen. Na een wedstrijd of acht, ne gen begon ik het wel vervelend te vinden. Gelukkig scoorde ik toen weer tegen Hannover." Dost werd met 16 treffers uit eindelijk vierde op de topscorers- lijst. „En dat in 21 duels, waarvan 17 in de basis. Een prima moyenne dacht ik zo. Dan mag je wel tevre den zijn. Ik ben absoluut blij met deze helft van het seizoen." Maar het kan nog veel mooier worden, weet Dost. „Dit is de eer ste keer dat ik een wedstrijd speel voor een echte prijs", verheugt hij zich op de bekerfinale. „Wat dat betreft wordt het heel speciaal. Er zitten straks zo'n 75.000 mensen in het stadion waarvan ongeveer de helft groen en de andere helft geel is. Hier doe je het allemaal voor. In Wolfs burg zijn de mensen over het alge meen vrij rustig, maar ook daar merk je nu dat ze dit een heel in drukwekkend seizoen vinden. Als ik de stad in ga is er altijd wel een moment dat ik met iemand op de foto moet." 'Als je drie keer niet scoort, begint het gezeik van de buitenwereld' de League Cup (1996). Dit is een unieke kans." 32-voudig internatio nal Vlaar heeft het over de FA Cup-finale die vandaag heel Enge land aan de buis gekluisterd zal houden. De winst in het beker toernooi telt en niet alleen omdat het plaatsing voor de Europa Lea gue betekent. „Dit is een grote prijs, zoveel is mij wel duidelijk ge maakt de laatste maanden. Ik ging deze week nog even een paar boodschappen doen en werkelijk iedereen begint over de wedstrijd tegen Arsenal. Het is voor Aston Villa een prachtige kans om een moeizaam seizoen op grandioze wijze af te sluiten. Die halve fina le tegen Liverpool maakte heel veel los bij de fans. En bij die kwartfinale tegen West Brom- wich Albion bestormden de sup porters na afloop in dolle vreugde het veld. Bekervoetbal is in Enge land heel bijzonder." Aston Villa bleef in de Premier League maar net boven de rode streep en ook de laatste weken wa ren de resultaten wisselend. Zo veegde Southampton de vloer aan met Aston Villa (6-1), het duel waarin Sadio Mané binnen twee minuten en 55 seconden drie keer wist te scoren. „Hou maar op over die wedstrijd", zucht Vlaar. „Die middag ging alles fout. De laatste weken stonden in het teken van handhaving in de Premier League, maar vanaf het moment dat we daar in waren geslaagd, is de focus naar de finale tegen Arsenal ge gaan. Wij kunnen het Europese ticket nog voor de neus van Sout hampton weghalen. Dat moet." Toekomst Vlaar beslist na de finale of hij zijn aflopende contract verlengt in Birmingham. Onder de in fe bruari aangestelde manager Tim Sherwood heeft Aston Villa de weg naar boven weer ingeslagen. „Er is veel veranderd en allemaal in positieve zin. Ja, het kan zo maar zijn dat ik bij deze club blijf. Het is een lastig seizoen ge weest. Voor mij zelfs frustrerend. Door het vele blessureleed ben ik eigenlijk nooit in mijn ritme ge komen. Maar als we die FA Cup pakken en met Oranje verslaan we Letland, ga ik toch met een prima gevoel op vakantie." ZATERDAG 30 MEI 2015 Apotheose van een topjaar door Wietse Dijkstra ons elftal gegroeid." foto ANP Bas Dost Ron Vlaar speelt vandaag op Wembley met Aston Villa de finale van de FA Cup tegen Arsenal (aanvang 18.30 uur), foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 56