wm, x CULTUUR SHOW 29 Zoektocht naar shopverslaafden Thekla Reuten scoort goed Kleinsma denkt nog niet aan stoppen WÊÊÊÊÊ Comédienne Simone Kleinsma ontving gisteren de Johan Kaart Prijs uit handen van Huub Stapel. Show Entertainment Angela Groothuizen wordt het gezicht van het nieuwe RTL 5-programma over koopverslaafden. De titel luidt Ik kan niet stoppen met shoppen. De presentatrice is daarvoor op zoek naar mensen die zich diep in de schulden steken om hun koop woede te bevredigen. De Engelstalige jeugdfilm The Legend ofLongwood, met actrice Thekla Reuten in de hoofdrol, is verkocht aan 25 landen, waar onder Amerika en Canada. De film draait vanaf 11 juni in de Nederlandse bioscopen. W- K\ £is. bij haar altijd uit alsof hij geen en kele moeite kost'. De actrice zelf maakte na af loop een einde aan de illusies van eenieder die dacht dat het eerbe toon bedoeld was als oeuvreprijs en daarmee een soort afscheidson- derscheiding. „Ik heb juist met het spelen van deze rol weer ge merkt dat dit het leukste vak is dat er bestaat. Dit is het enige wat ik ooit zou willen doen en ik hoop er nog heel lang mee door te gaan." 'Zo'n topprestatie ziet er bij haar altijd uit alsof hij geen enkele moeite kost' Ook Joop van den Ende, die Kleinsma als producent talloze malen inhuurde, sprak zich in die richting uit. „Het mooie van Simo ne is dat ze het publiek altijd het volle pond geeft. Ik hoop dat ze dat blijft doen. Maar dan mag ze niet stil gaan zitten de komende tijd. Simone mag geen luie kont krijgen." AMSTERDAM. Als er een prijs zou bestaan voor de hoogste dichtheid aan lovende woorden, dan kon die gistermiddag tegelijk worden uit gereikt met de jaarlijkse Johan Kaart Prijs. Comédienne Simone Kleinsma (57) ontving hem giste ren uit handen van de vorige win naar, acteur Huub Stapel. En Stapel was niet de enige die Kleinsma bedolf onder de compli menten voor haar rol van de op leeftijd geraakte diva Riet Hogen- doorn in de musical Moeder, ik wil bij de revue. Op een provisorisch podium in de foyer van het Am sterdamse DeLaMar Theater spra ken onder anderen Paul de Leeuw, Joop van den Ende en Jon van Eerd de laureate toe. Gerard Cox, bij wie Kleinsma in 1977 debuteerde in de voorstel ling Niemand weet, niemand weet, dat ik Repelsteeltje heet, benadrukte het belang van de Johan Kaart Prijs. Die wordt uitgereikt aan de persoon die de belangrijkste bij drage van het jaar aan het theater amusement heeft geleverd. „En dat is nodig, want komedie wordt nogal eens onderschat door men sen die er geen verstand hebben", aldus Cox. „Recensenten bijvoor beeld." Eerdere winnaars van de prijs, een beeldje in een door bedenker John Lanting zelf getimmerd kistje, waren onder ande ren Paul Groot, Tineke Schouten en Jon van Eerd. De laatste was de tegenspeler van Kleinsma in Moe der, ik wil bij de re vue. Daarin speel de Kleinsma vol gens de jury 'een rol die al haar ta lenten combineer de' en 'daarbij ziet zo'n topprestatie er ZATERDAG 30 MEI 2015 Cultuur 'Simone mag nu geen luie kont krijgen' 1 Simone Kleinsma met de Johan Kaart Prijs voor haar rol in 'Moe der, ik wil bij de revue'. foto Sander Koning/ANP door Stefan Raatgever

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 30